KLUCZ Mobile zakończył współpracę z aplikacją Pinngle?

Czy sieć komórkowa KLUCZ Mobile zakończyła całkowicie współpracę z aplikacją mobilną Pinngle? Tak właśnie wynika z informacji MVNO-GSM.PL. Czym jest aplikacja mobilna Pinngle i w jaki sposób mogli korzystać z niej klienci KLUCZ Mobile?

Jak wynika z nieoficjalnych informacji MVNO-GSM.PL sieć komórkowa KLUCZ Mobile nie współpracuje już z aplikacją mobilną Pinngle. Próbowaliśmy potwierdzić ten fakt u operatora, ale ten nie odpowiedział na przesłane przez nas pytania. Spróbujemy potwierdzić tę informację w Zigma Telecom SIA (Pinngle), jak tylko nam się to uda, natychmiast zaktualizujemy tę informację.

Aplikacja mobilna Pinngle dawała klientom KLUCZ Mobile wiele dodatkowych możliwości, zaś sama współpraca była wielokrotnie podkreślana i promowana przez operatora (więcej >>). Za pomocą aplikacji Pinngle klienci KLUCZ Mobile mogli korzystać m. in. z usługi poczty głosowej, którą operator w tradycyjnej formie wycofał (więcej >>). Aplikacja mobilna Pinngle pozwalała również uniknąć klientom KLUCZ Mobile kosztów związanych z roamingiem międzynarodowym, zwłaszcza poza strefą UE i EOG (więcej >>). Jeśli użytkownik posiadał na swoim telefonie zainstalowaną aplikację Pinngle i po wyjeździe za granicę kupił starter lokalnego operatora (choć nawet nie musiał), wyjął swoją dotychczasową (polską) kartę SIM i włożył do telefonu nowo zakupioną kartę (operatora w kraju, do którego przybył), mógł zachować niejako swój polski numer telefonu. Znajomi takiego użytkownika mogli do niego dzwonić jak na zwykły polski numer telefonu (po cenach zgodnych z cennikiem krajowym), użytkownik aplikacji Pinngle mógł zaś odbierać takie połączenia na zagranicznej karcie SIM, wystarczyło tylko, że był on-line.

Pinngle to aplikacja mobilna umożliwiająca prowadzenie bezpłatnych rozmów telefonicznych (głosowych), połączeń wideo, rozmów na czacie oraz przesyłanie plików. Aplikacja umożliwiała również nabywanie wirtualnych numerów telefonów (więcej o Pinngle >>).

Źródło/Fot: wł / zigma-tele.com / Print Screen

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JacekKGrzegorz Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Grzegorz
Gość
Grzegorz

Korzystałem i w sumie sobie chwaliłem, choć Pinngle miało też swoje wady. Dla mnie najważniejszą było to, że kupiony rosyjski numer telefonu KOMPLETNIE nie działał. Po prostu dzwoniło się na niego, słychać było sygnał oczekiwania i… I nic. Połączenie nie następowało. Chciałem również uzyskać w Pinnglu możliwość przekierowania połączeń na numer zagraniczny, też lipa kompletna. Współpraca Klucza z Pinnglem miała jedną fajną zaletę. Jako, że przebywam w pracy w pomieszczeniach, gdzie jest słaby zasięg nie mogłem odbierać telefonu. Dzięki przekierowaniu na Pinngla odbierałem na WiFi. Za granicą problem jest taki, że MUSISZ wyjąć kartę z telefonu, by przekierowanie na Pinngle-WiFi… Czytaj więcej »