Kompaktowe przełączniki od TP-Link TL-SG116 oraz TL-SG116E

TP-Link wprowadza na rynek dwa nowe, gigabitowe przełączniki, które umożliwiają rozbudowę domowej lub firmowej sieci w prosty i szybki sposób.

Zarówno niezarządzalny przełącznik TL-SG116, jak i TL-SG116E posiadający możliwość konfiguracji, wykorzystują rozwiązania Plug and Play, które sprawiają, że są one bardzo łatwe w użytkowaniu. Ich instalacja jest niezwykle szybka i prosta, a konfiguracja nie jest wymagana. Takie udogodnienie z pewnością przypadnie do gustu osobom, które nie lubią tracić czasu i cenią sobie możliwość natychmiastowej gotowości urządzeń do pracy.

Wyposażone w 16 portów 10/100/1000 Mb/s najnowsze przełączniki od TP-Link, zwiększają przepustowość sieci i umożliwiają błyskawiczne przesyłanie dużych plików. Użytkownicy sieci domowej, czy biurowej, korzystając z funkcji QoS 802.1p i DSCP bez problemu prześlą pliki podatne na opóźnienia i wymagające dużego pasma transmisji, takie jak na przykład pliki multimedialne, graficzne, CGI lub CAD. Z kolei funkcja IGMP Snooping zoptymalizuje transmisję multicastową.

Zarówno TL-SG116 jak i TL-SG116E posiadają funkcję Auto MDI/MDI-X, dzięki której nie ma konieczności użycia krosowanych kabli czy portów uplink. Automatyczna negocjacja połączeń umożliwi automatyczne wykrywanie prędkości podłączonych urządzeń, dostosowując ustawienia tak, by zapewnić optymalną wydajność transmisji.

Dzięki przełącznikom od TP-Link, chcąc stworzyć gigabitową sieć Ethernet, można jednocześnie obniżyć zużycie prądu w naszej sieci. Oba wyposażone są w technologię umożliwiającą korzystanie z sieci o wysokiej przepustowości, przy niskim zużyciu energii. Urządzenia automatycznie dostosowują pobór prądu w zależności od stanu połączenia i długości kabla, dbając o to, aby zużycie energii było możliwie najniższe.

Przełącznik TL-SG116E doskonale sprawdzi się nie tylko w prostych sieciach typu Plug and Play, ale także w bardziej złożonych środowiskach sieciowych. Funkcja monitorowania sieci pozwala na obserwację ruchu sieciowego, dzięki której administratorzy mogą nadawać priorytety, zapewniając sprawne i wolne od przestojów działanie sieci. Dodatkowo, przełącznik posiada tak przydatne funkcje jak port mirroring, zapobieganie pętlom i diagnostykę stanu kabli, która umożliwia wykrywanie i lokalizowanie problemów z połączeniem. Łącząc bezpieczeństwo z wydajnością sieci, TL-SG116E wspiera funkcje VLAN MTU, VLAN w oparciu o port oraz VLAN w oparciu o 802.1Q.

Przełączniki TL-SG116 i TL-SG116E wyróżnia także solidna, metalowa wysokiej jakości obudowa umożliwiająca doskonałą ochronę wewnętrznych komponentów, zapewniając trwałość produktu. Dzięki kompaktowej wielkości, urządzenia idealnie nadają się do instalacji np. na biurku.

Specyfikacje dostępne są na stronie TP-Link.

Przełączniki TL-SG116 oraz TL-SG116E są dostępne w sprzedaży i zostały objęte 5-letnią gwarancją.

Źródło/Fot: TP-Link

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o