Koniec pierwszego MVNO w Polsce – mBank Mobile kończy działalność

Pierwszy MVNO w Polsce – mBank Mobile – kończy swoją działalność z dniem 30.11.2014 roku, poinformował za pośrednictwem swojej strony internetowej operator.

mBank Mobile to pierwszy operator wirtualny (MVNO) w Polsce, który swoje usługi świadczy nieprzerwanie od blisko 8 lat. Sieć wystartowała w grudniu 2006 roku. mBank Mobile świadczył usługi zarówno na abonament, jak i na kartę.

Komunikat operatora dostępny na stronie internetowej:

mBank mobile rozpoczął działalność 13 grudnia 2006 roku jako pierwszy w Polsce wirtualny operator telefonii komórkowej. Przez cały okres funkcjonowania staraliśmy się utrzymać wysoką jakość świadczonych usług, przyjmując jako priorytet Państwa satysfakcję.

Serdecznie dziękujemy Państwu za korzystanie z naszej oferty i długoletnią współpracę, jednocześnie informując, że z dniem 30.11. 2014 r. mBank mobile zakończy działalność na rynku usług telekomunikacyjnych.

W ostatnich dniach naszej współpracy, chcielibyśmy utrzymać przyświecające nam do tej pory wartości, zapewniając Państwu możliwość utrzymania obecnego numeru telefonu, jak również proponując wartościową alternatywę dla oferty mBank mobile.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z preferencyjną ofertą pre-paid operatora Orange Polska SA, przygotowaną specjalnie dla klientów korzystających do tej pory z usług mBank mobile.

Jednocześnie informujemy, że wykorzystanie wszystkich dostępnych na Państwa koncie środków oraz minut promocyjnych zebranych do 15.10. 2014 r. w ramach promocji „Minuty na bank”, możliwe jest do 30.11. 2014 r. Ponadto, po 30.11.2014 r. nie będzie także dostępna usługa konto MOBILE.

Jeszcze raz pragniemy Państwu serdecznie podziękować za dotychczasową współpracę i korzystanie z naszych usług.

Z poważaniem,

Tomasz Gryglewski

Członek Zarządu

Wszyscy klienci mBank Mobile w celu zachowania swojego dotychczasowego numeru muszą przenieść go do innego operatora najpóźniej do końca listopada b.r. Jest oczywiście na to bardzo dużo czasu, gdyż procedura przeniesienia numeru trwa w zasadzie dobę, chyba, że użytkownik zdecyduje się na którąś z sieci MVNO, wówczas proces ten wydłuży się o czas potrzebny na przesyłanie dokumentów drogą pocztową.

mBank Mobile proponuje swoim klientom migrację do sieci Orange, która przygotowała specjalną promocję dla klientów mBank Mobile.

Promocja Orange dla użytkowników mBank Mobile:

Po przeniesieniu numeru i wyboru taryfy oferujemy Państwu prezent w postaci 50zł do każdego numeru oraz bonus w wysokości 100% wartości każdego kolejnego doładowania przez okres 3 miesięcy.

  • prezent 50 zł zostaną przelane na konto Klienta 31 dni od daty przeniesienia numeru do Orange
  • prezent 50 zł będzie do wykorzystania na połączenia i SMSy na wszystkie numery komórkowe sieci Orange oraz na transfer danych
  • prezent 50 zł będzie ważny 30 dni (środki na koncie promocyjnym będzie można wykorzystać przez 30 dni od daty ich przyznania
  • bonus 100% do każdego doładowania konta Orange na kartę będzie dostępny przez 90 dni od momentu aktywacji numeru Klienta w sieci Orange
  • środki z bonusu 100% po doładowaniach będą do wykorzystania na połączenia i SMSy na wszystkie numery komórkowe sieci Orange oraz na transfer danych
  • bonus 100% będzie ważny 30 dni (środki na koncie promocyjnym będzie można wykorzystać przez 30 dni od daty ich przyznania)

Do użytkownika jednak należy decyzja, którą sieć wybierze, gdyż przejście do każdej sieci w zasadzie wygląda bardzo podobnie i trwa w przybliżeniu tyle samo czasu.

Wszystkim użytkownikom mBank Mobile życzymy znalezienia godnej alternatywy.

Źródło: mBank Mobile, wł

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

15
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Jacek (redakcja)regulatorJacek+(redakcja)walturDamiaN Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
DamiaN
Gość
DamiaN

Czy jest coś oprócz Klucz Mobile dla mało dzwoniących, jako zastępstwo za mBank Mobile? Nju też wygląda fajnie, ale nie ma takich fajnych pakietów minut jak Klucz, poza tym Klucz ma większy wybór pakietów internetowych, zresztą tańszych (w Kluczu 500 MB za 5 zł, w nju jest 350 MB za 7 zł). Czy może Klucz jest faktycznie najlepszą alternatywą? Będzie mi brakować darmowego pakietu 50 MB na miesiąc, ale niestety żaden operator nie daje takiej opcji.

Marek78
Gość
Marek78

Klucz w twoim przypadku to najlepsza opcja,chyba że chcesz też smsy bez limitu to wtedy dobrą alternatywą jest Virgin z pakietem za 19zł gdzie masz no limit sms,100 minut do wszystkich sieci i 2giga netu.

DamiaN
Gość
DamiaN

Problem w tym, że nie wykorzystałbym tego pakietu, a standardowa stawka w Virgin to teraz 0,29 zł. Stara taryfa była w sam raz, bo 0,19 zł za min., 100 MB za doładowanie 10 zł i do tego lejek 32 kb/s. No ale zlikwidowali ją i wprowadzili pseudo-abonament…

Jacek (redakcja)
Gość

@DamiaN

operator wysłał do Was jakieś info?

DamiaN
Gość
DamiaN

Tak, dostałem SMS-a i maila w tej sprawie.

DamiaN
Gość
DamiaN

Aktualizacja mojej wypowiedzi 😉 Miałem powiązany numer telefonu z kontem w mBanku. Dlatego powiadomienie o zakończeniu działalności otrzymałem SMS-em, mailem i wiadomością w systemie transakcyjnym banku.

Marek78
Gość
Marek78

Zapomniałem napisać,że w Virgin jest darmowy lejek 32 kb do opery mini się nadaje.

Jacek+(redakcja)
Gość

Dla osób używających telefonu rzadko, to KLUCZ Mobile. Dla osób potrzebujących więcej są dwie wygodne opcje – Mobile Vikings lub Virgin Mobile w pakiecie za 19 zł.

@ DamiaN

Czy dostaliście jakieś SMS-y od mBank Mobile, czy dowiedzieliście się z portali?

waltur
Gość
waltur

Niedawno doładowałem sobie pakiecik internetowy 1 GB, którego nie wykorzystam w ciągu miesiąca, bo używam go tylko na działce. Niestety, operator nie daje możliwości zwrotu za niepotrzebnie wykupiony pakiet, działa prawo Kalego. To dla mnie spory cios, bo w okolicy mojej działki jest zasięg internetu tylko z infrastruktury Plusa i na nią jestem skazany. Doładowania samego Plusa mają bardzo krótki termin ważności, więc nie wykorzystuję kupionego transferu, przez co ta alternatywa do mBank Mobile jest dużo droższa. Aero2 działa u mnie tak słabo, że nawet poczty nie można ściągnąć. Czy zna ktoś innych wirtualnych operatorów działających na stacjach Plusa? Niestety,… Czytaj więcej »

regulator
Gość
regulator

Np. White Mobile – 17gr za minutę połączenia i mają jakieś internety mobilne 🙂

waltur
Gość
waltur

White ma tylko abonamenty (trzeba przyznać, że niezłe). Na działce bywa się sezonowo, więc lepsza jest opcja na kartę.

waltur
Gość
waltur

White ma tylko abonamenty (trzeba przyznać, że niezłe). Na działce bywa się sezonowo, więc lepsza jest opcja na kartę.
Sorry, jest i na kartę, chyba też niezła oferta.
W każdym razie dzięki za to info, nigdy nie słyszałem o takiej sieci.

Jacek (redakcja)
Gość

Oferta abonamentowa White Mobile to NO-LIMIT za 18 zł na komórki (+ jeśli ktoś potrzebuje 10 zł nielimitowane na stacjonarne, 9 zł za nielimitowane SMS-y i jeszcze internet za dodatkową opłatą). Bez telefonu umowa bezterminowa. Na kartę to 17 gr/min do wszystkich w standardzie.

Pozdrawiam!

Jacek

Jacek+(redakcja)
Gość

Z bardziej znanych operatorów MVNO na Plusie działają niemal wszystkie z wyjątkiem Mobile Vikings, Virgin Mobile oraz IZZI, choć MNP w Virgin oraz IZZI pozwalają logować się również do Plusa. Co do środków zgromadzonych na koncie, to wydaje mi się, że operator ma obowiązek zwrócić kwotę, jaka pozostała na koncie, ale chyba tylko w przypadku, gdy nigdzie nie odchodzimy z numerem i pozostawiamy go w danej sieci aż do czasu zaprzestania świadczenia usług przez operatora. Ale powtarzam, że nie jestem pewien, więc zalecam kontakt z operatorem lub Urzędem Komunikacji Elektronicznej, który z pewnością pomoże. Chyba inaczej wygląda sytuacja w momencie,… Czytaj więcej »

regulator
Gość
regulator

Podałem przykład White Mobile, bo wystarczy spojrzeć w prawo od komentowanego tekstu i zobaczyć reklamę tego operatora z wyraźnym tekstem że działają na Plusie.