Koronawirus w Polsce – sieci komórkowe odnotowują duży wzrost ruchu głosowego i internetowego

Z powodu obecności w Polsce koronawirusa SARS-CoV-2 i wszystkich powstałych z tego powodu ograniczeń sieci komórkowe odnotowują duży wzrost ruchu w sieciach telekomunikacyjnych. Pierwsze dane przedstawili T-Mobile oraz Play. Wzrosty są naprawdę duże.

Z powodu ograniczeń, jakim zostaliśmy poddani (lub sami się poddaliśmy), sieci komórkowe obserwują duży wzrost ruchu w sieciach telekomunikacyjnych. Ma to oczywiście związek m. in. z tym, że wielu Polaków zdecydowało się spędzić ten trudny czas w domach, zaś wiele firm przeszło na pracę zdalną i zdalne komunikowanie się. Wzrosty są naprawdę duże. Pierwsze dane zaprezentowali T-Mobile oraz Play.

Jak informuje sieć Play w ostatnich dniach natężenie ruchu głosowego u tego operatora wzrosło o 30%, zaś transmisja danych wzrosła aż o 40%. Ruch w transmisji danych wzrasta głównie w dzień, zaś wieczorem wyrównuje się do standardowego poziomu.

Dane z ostatnich dni ujawnił również T-Mobile. Tu liczba połączeń wzrosła aż o 50%, zaś wykorzystanie danych o 20%.

Wszyscy operatorzy zapewnili w ostatnich dniach, że są przygotowani na dużo większe zapotrzebowanie na usługi mobilne, czyli wzrost zapotrzebowania na usługi głosowe (rozmowy) i internetowe (transmisja danych).

Źródło/Fot: T-Mobile, Play / wł

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o