Lebara Mobile Polska – innowacyjna oferta roamingu

Kilka dni temu informowaliśmy o nowej ofercie Lebara Mobile Polska – “Jedna stawka 19 gr” (więcej o nowej ofercie można przeczytać tutaj lub na stronie internetowej operatora). Na nowej ofercie Lebara Mobile Polska warto zatrzymać się na dłużej, gdyż to bez wątpienia innowacyjne rozwiązanie na polskim rynku telekomunikacyjnym. Dlaczego? Głównie ze względu na roaming, a w zasadzie jego ceny.

Nowa oferta Lebara Mobile Polska pozwala na swobodne korzystanie z telefonu podczas przebywania w podróży za granicą, głównie ze względu na bardzo atrakcyjną stawkę połączeń. W ofercie tej połączenia wychodzące oraz przychodzące w roamingu kosztują tylko 19 groszy za minutę. W dodatku – co chyba najatrakcyjniejsze w ofercie – naliczanie opłat odbywa się następująco:

  • za pierwsze 30 sekund połączenia naliczana jest stawka 19gr/2
  • następnie po upływie pierwszych 30 sekund opłaty naliczane za każdą sekundę połączenia (naliczanie sekundowe, czyli stawka 19gr/60).

Co to oznacza w praktyce? Jeśli użytkownik Lebara Mobile Polska pojedzie ze swoją polską kartą na wakacje np. do Wielkiej Brytanii lub Hiszpanii, za połączenia z Polską zapłaci tylko 19 gr za minutę. Tyle samo zapłaci za odebraną rozmowę z Polski. Już po 30 sekundach rozmowy naliczanie będzie sekundowe.

Oferta dotyczy krajów Unii Europejskiej oraz krajów będących w Europejskim Obszarze Gospodarczym.

Nowa oferta Lebara Mobie Polska pozwala więc na korzystanie z polskiego numeru w roamingu bez obaw o koszty. Dodatkowo w ofercie płacimy tylko 19 gr za minutę połączenia z Polski na numery sieci Lebara w Europie.

Więcej o nowej ofercie Lebara Mobile Polska w regulaminie.

Przypominamy, że Lebara Mobile Polska to międzynarodowy wirtualny operator komórkowy (MVNO). Sieć w Polsce korzysta z zasięgu sieci Plus. Konto można doładować za pomocą doładowań Lebara, jak również doładowaniami sieci Plus. Startery można nabyć na stronie internetowej operatora oraz w wybranych punktach sprzedaży na terenie całego kraju (w tym w sieci sklepów Żabka).

Źródło: Lebara Mobile Polska, wł

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Jacek (redakcja)onn Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
onn
Gość
onn

tak wszystko się zgadza. Podobno takie naliczanie w roamingu międzynarodowym wymusiła na lebara.pl UE. Jednakże nie dokońca się z tym można zgodzić. Bo o ile rozmowy wychodzące faktycznie UE nakazała zrobić tak iż pierwsze 30 sekund może być naliczane z góry a potem naliczanie musi być sekundowe (i tak jest w lebara.pl) to już jeśli chodzi o rozmowy przychodzące w roamingu międzynarodowym UE ma być od pierwszej sekundy naliczany sekundowo – a tu nadal jest dopiero po 30 sekundach… Wiem wiem – trzepiam się… Ale… Jak ma być zgodność z dyrektywami to ma być a nie tylko połowicznie. Swoją drogą… Czytaj więcej »

Jacek (redakcja)
Gość

Co do naliczania minutowego ja bym aż tak nie narzekał. Ja boję się bardziej o to, że zapoczątkuje to nowy trend – naliczania minutowego, zwłaszcza w pakietach. Że tak zaczną robić wszyscy. Cena minuty połączenia krajowego Lebara Mobile np. w pakiecie “Polska” za 10 zł wynosi 8 gr. Jakby nie liczyć to i tak wyjdzie taniej, niż standardowe 19 groszy (nie mówiąc już o 29 gr). Przykład: Rozmawiasz 1 minutę i 1 sekundę. W Lebara Mobile zapłacisz za całą rozmowę 16 groszy. A np. w KLUCZ Mobile lub Virgin Mobile zapłacisz 20 groszy. Rozmawiasz 31 sekund. W Lebara zapłacisz 8… Czytaj więcej »

onn
Gość
onn

do Jacek (redakcja): mam nadzieje, że Twój czarny scenariusz się nie sprawdzi. Wiem że np od około 31 lipca 2014 roku klucz.net ma wprowadzić pakiety rozmów na Polskę – naliczanie ma być – wg tego co pisał mi operator SEKUNDOWE i każdy pakiet – nawet ten najmniejszy będzie ważny 30 dni… Sekundowe naliczanie to podstawa, Mało to jest takich połączeń gdzie ktoś nie odbiera bo jest w danym czasie zajęty i włącza się poczta głosowa. Zazwyczaj wtedy człowiek się rozłącza i dzwoni później – i takich połączeń może być sporo – i co każde 5 sekund rozmowy ma = 1… Czytaj więcej »

Jacek (redakcja)
Gość

Połączenia z Polski to wg mnie też nie taka porażka. Krajowe – jeśli ktoś nie chce naliczania minutowego – owszem. Ale np. ta ofeta: http://www.lebara.pl/sklep/mix To pierwsza oferta w Polsce (Lycamobile była później), która łaczy ze sobą połaczenia krajowe i międzynarodowe. W pakiecie za 15 zł mamy aż 150 minut na Polskę i do 39 krajów świata. Minuta wychodzi 10 groszy. Z racji, że obecnie w Polsce najlepsze naliczanie na połączenia międzynarodowe to chyba 30-sekundowe, to oferta ta jest naprawdę solidna. Co do tego, co pisałeś odnośnie nacinania się na pocztę głosową, żeby wyszło drożej niż 19 gr, trzeba by… Czytaj więcej »

onn
Gość
onn

do Jacek (redakcja): dlatego jestem za tym żeby rząd polski – podobnie jak to było we francji – ustawowo nakazał naliczanie sekundowe w Polsce – wtedy żadna lebara.pl nie mogła by zrobić naliczania minutowego ani tubiedronka.pl nie dawałaby naliczania co 15 sekund…