Lebara Mobile Polska – innowacyjna oferta roamingu

Kilka dni temu informowaliśmy o nowej ofercie Lebara Mobile Polska – “Jedna stawka 19 gr” (więcej o nowej ofercie można przeczytać tutaj lub na stronie internetowej operatora). Na nowej ofercie Lebara Mobile Polska warto zatrzymać się na dłużej, gdyż to bez wątpienia innowacyjne rozwiązanie na polskim rynku telekomunikacyjnym. Dlaczego? Głównie ze względu na roaming, a w zasadzie jego ceny.

Nowa oferta Lebara Mobile Polska pozwala na swobodne korzystanie z telefonu podczas przebywania w podróży za granicą, głównie ze względu na bardzo atrakcyjną stawkę połączeń. W ofercie tej połączenia wychodzące oraz przychodzące w roamingu kosztują tylko 19 groszy za minutę. W dodatku – co chyba najatrakcyjniejsze w ofercie – naliczanie opłat odbywa się następująco:

 • za pierwsze 30 sekund połączenia naliczana jest stawka 19gr/2
 • następnie po upływie pierwszych 30 sekund opłaty naliczane za każdą sekundę połączenia (naliczanie sekundowe, czyli stawka 19gr/60).

Co to oznacza w praktyce? Jeśli użytkownik Lebara Mobile Polska pojedzie ze swoją polską kartą na wakacje np. do Wielkiej Brytanii lub Hiszpanii, za połączenia z Polską zapłaci tylko 19 gr za minutę. Tyle samo zapłaci za odebraną rozmowę z Polski. Już po 30 sekundach rozmowy naliczanie będzie sekundowe.

Oferta dotyczy krajów Unii Europejskiej oraz krajów będących w Europejskim Obszarze Gospodarczym.

Nowa oferta Lebara Mobie Polska pozwala więc na korzystanie z polskiego numeru w roamingu bez obaw o koszty. Dodatkowo w ofercie płacimy tylko 19 gr za minutę połączenia z Polski na numery sieci Lebara w Europie.

Więcej o nowej ofercie Lebara Mobile Polska w regulaminie.

Przypominamy, że Lebara Mobile Polska to międzynarodowy wirtualny operator komórkowy (MVNO). Sieć w Polsce korzysta z zasięgu sieci Plus. Konto można doładować za pomocą doładowań Lebara, jak również doładowaniami sieci Plus. Startery można nabyć na stronie internetowej operatora oraz w wybranych punktach sprzedaży na terenie całego kraju (w tym w sieci sklepów Żabka).

Źródło: Lebara Mobile Polska, wł

5 komentarzy do “Lebara Mobile Polska – innowacyjna oferta roamingu

 • 23 maja 2014 at 20:43
  Permalink

  tak wszystko się zgadza. Podobno takie naliczanie w roamingu międzynarodowym wymusiła na lebara.pl UE. Jednakże nie dokońca się z tym można zgodzić. Bo o ile rozmowy wychodzące faktycznie UE nakazała zrobić tak iż pierwsze 30 sekund może być naliczane z góry a potem naliczanie musi być sekundowe (i tak jest w lebara.pl) to już jeśli chodzi o rozmowy przychodzące w roamingu międzynarodowym UE ma być od pierwszej sekundy naliczany sekundowo – a tu nadal jest dopiero po 30 sekundach…
  Wiem wiem – trzepiam się…
  Ale…
  Jak ma być zgodność z dyrektywami to ma być a nie tylko połowicznie.
  Swoją drogą szkoda że Polska nie wprowadzi takiego prawa jak jest we Francji – że na terenie kraju naliczanie musi być sekundowe – no i jest – nawet w lebarze. A w Polsce…??
  Polski rząd ma to w głębokim poważaniu więc lebara.pl skubie Polaków na naliczanie minutowe… 🙁
  Ehmm 🙁

  Ale mimo wszystko ceny roamingu międzynarodowego mają naprawdę dobre – chociaż – jak już napisałem tylko w połowie naliczanie jest zgodne z dyrektywami unijnymi…

  Odpowiedź
 • 23 maja 2014 at 21:23
  Permalink

  Co do naliczania minutowego ja bym aż tak nie narzekał. Ja boję się bardziej o to, że zapoczątkuje to nowy trend – naliczania minutowego, zwłaszcza w pakietach. Że tak zaczną robić wszyscy.

  Cena minuty połączenia krajowego Lebara Mobile np. w pakiecie “Polska” za 10 zł wynosi 8 gr. Jakby nie liczyć to i tak wyjdzie taniej, niż standardowe 19 groszy (nie mówiąc już o 29 gr).

  Przykład:

  Rozmawiasz 1 minutę i 1 sekundę. W Lebara Mobile zapłacisz za całą rozmowę 16 groszy. A np. w KLUCZ Mobile lub Virgin Mobile zapłacisz 20 groszy.

  Rozmawiasz 31 sekund. W Lebara zapłacisz 8 groszy, w np. KLUCZ Mobile 10 groszy.

  Dopiero przy rozmowie trwającej ok. 25 sekund wychodzi na to samo. A ile zdarza się takich rozmów? Niewiele.

  W każdym innym przypadku (rozmowa dłuższa niż w przybliżeniu te 25 sekund) Lebara wychodzi taniej, niż wszyscy operatorzy oferujący 19 gr/min w naliczaniu sekundowym.

  Nawet, jak uśredniony wynik wyjdzie nam 10 czy nawet 12 groszy za minutę, to i tak jest tanio.

  Warto zauważyć, że pakiety Polska w Lebara Mobile odnawiają się automatycznie po wykorzystaniu poprzedniego. Wystarczy mieć środki na koncie niezbędne do pobrania opłaty. Tylko uwaga – nie zadzieje się to w czasie rozmowy. Jeśli pakiet skończy się w czasie rozmowy, połączenie będzie taryfikowane wg cennika podstawowego aż do jego zakończenia.

  Odpowiedź
 • 23 maja 2014 at 21:50
  Permalink

  do Jacek (redakcja): mam nadzieje, że Twój czarny scenariusz się nie sprawdzi. Wiem że np od około 31 lipca 2014 roku klucz.net ma wprowadzić pakiety rozmów na Polskę – naliczanie ma być – wg tego co pisał mi operator SEKUNDOWE i każdy pakiet – nawet ten najmniejszy będzie ważny 30 dni…
  Sekundowe naliczanie to podstawa,
  Mało to jest takich połączeń gdzie ktoś nie odbiera bo jest w danym czasie zajęty i włącza się poczta głosowa.
  Zazwyczaj wtedy człowiek się rozłącza i dzwoni później – i takich połączeń może być sporo – i co każde 5 sekund rozmowy ma = 1 pełnej minucie rozmowy….??
  Nie nie – jestem przeciwny takim rozwiązaniom. A lebarę.pl wyprubuję tylko dla tego roamingu międzynarodowego…
  Połączenia z Polski to porażka

  Odpowiedź
 • 23 maja 2014 at 22:22
  Permalink

  Połączenia z Polski to wg mnie też nie taka porażka. Krajowe – jeśli ktoś nie chce naliczania minutowego – owszem. Ale np. ta ofeta:

  http://www.lebara.pl/sklep/mix

  To pierwsza oferta w Polsce (Lycamobile była później), która łaczy ze sobą połaczenia krajowe i międzynarodowe. W pakiecie za 15 zł mamy aż 150 minut na Polskę i do 39 krajów świata. Minuta wychodzi 10 groszy. Z racji, że obecnie w Polsce najlepsze naliczanie na połączenia międzynarodowe to chyba 30-sekundowe, to oferta ta jest naprawdę solidna.

  Co do tego, co pisałeś odnośnie nacinania się na pocztę głosową, żeby wyszło drożej niż 19 gr, trzeba by mieć naprawdę wielkiego pecha wg mnie.

  Oczywiście też jestem zwolennikiem naliczania sekundowego. Myślałem, że inne mamy dawno za sobą.

  Odpowiedź
 • 24 maja 2014 at 08:39
  Permalink

  do Jacek (redakcja): dlatego jestem za tym żeby rząd polski – podobnie jak to było we francji – ustawowo nakazał naliczanie sekundowe w Polsce – wtedy żadna lebara.pl nie mogła by zrobić naliczania minutowego ani tubiedronka.pl nie dawałaby naliczania co 15 sekund…

  Odpowiedź

Dodaj komentarz