MVNO-GSM.PL Innowacyjny blog telekomunikacyjny

Blog o alternatywnym obliczu telekomunikacji. Najlepsze oferty operatorów GSM, wszystko o MVNO, aktualności z branży telekomunikacyjnej i nie tylko

Pozostałe

Masz problemy z Orange? Wszystko przez gwałtowną pogodę

Sieć Orange poinformowała, że w ostatnim czasie infrastrukturze operatora mocno dała się we znaki pogoda. Zgłoszeń o awariach było nawet półtora raza więcej niż normalnie. Gdzie było najgorzej?

Rejony Zamościa, Olsztyna, Radomia, Lublina, Białegostoku, Bielska-Białej, Opola, Warszawy, Torunia i Bydgoszczy – w tych miejscach liczba uszkodzeń zwiększyła się nawet o kilkadziesiąt procent. W terenie pracowało ponad 3 tys. techników operatora. Problemy stanowiły przede wszystkim przerwy w dostawie energii elektrycznej do stacji bazowych telefonii komórkowej oraz urządzeń sieci stacjonarnej,  a także pozrywane przez spadające gałęzie i przewracające się drzewa linie.

– Uszkodzenia staramy się usuwać jak najszybciej i zazwyczaj udaje się to zrobić w jeden dzień. Przy nasilonych zgłoszeniach, które są kilkakrotnie wyższe od standardowych, czas może być dłuższy. Szczególnie chodzi o obszary gdzie skutki burz są największe, dlatego w takich przypadkach dodatkowo informujemy klientów i prosimy o ich cierpliwość – informuje na swoim blogu Orange.

Patrząc na raporty z serwisu downdetector.pl widać wyraźnie, że sieć Orange naprawdę miała sporo problemów. Informacje o ciągłych awariach zaczęły się już 15 czerwca i aż do dzisiaj występują niemal codziennie (wyjątkiem jest okres 18-20 czerwca). Są dni, w których awarii było więcej niż jedna. W okresie 15-24 czerwca każdy z operatorów odnotował awarie (najmniej Plus), ale w sieci Orange jest najgorzej. Być może to efekt tego, że sieć Orange to również łącza stacjonarne. Tak też by wynikało z raportów w downdetector.pl, w których 78% obecnych problemów to właśnie kłopoty z internetem stacjonarnym.

Sieć Orange radzi również jak zabezpieczać przed burzami urządzenia w domu (m. in. modemy, routery, itp). Podstawową i najskuteczniejszą rzeczą jest odłączenie ich od prądu na czas burzy. Więcej w poniższym filmie.

Źródło/Fot: Orange

***
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl więcej komentarzy
0
Skomentujx
()
x