Maxcom wchodzi na rynek włoski i intensyfikuje sprzedaż na rumuńskim rynku telefonów

Maxcom, jeden z europejskich liderów w produkcji klasycznych telefonów komórkowych rozpoczyna sprzedaż na kolejnych zagranicznych rynkach. Produkty polskiej firmy jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku będą dostępne w największych sieciach handlowych we Włoszech. Dodatkowo spółka podpisała umowy z kolejnymi kontrahentami i tym samym zwiększa swoją obecność na rynku rumuńskim.

– Ekspansja zagraniczna jest jednym z głównych elementów strategii rozwoju Maxcom. Przez ponad 15 lat działalności zbudowaliśmy pozycję lidera na rynku klasycznych telefonów komórkowych w Polsce. Jesteśmy też obecni w ponad 20 innych europejskich krajach – mówi Arkadiusz Wilusz, prezes Maxcom. – Włochy i Rumunia to jedne  z największych państw Europy z bardzo dużą grupą potencjalnych klientów, w tym osób starszych. Podpisaliśmy umowy z czołowymi sieciami handlowymi w tych krajach, co sprawi, że nasze produkty będą dostępne dla dużego grona klientów. Przygotowujemy się również do debiutu w kolejnych krajach – dodaje prezes Maxcom.

Dzięki podpisanym umowom na rynku włoskim produkty Maxcom będzie można kupić w sieciach handlowych ABA Service i Punto SRL. Natomiast na rynku rumuńskim, poza dotychczasową współpracą z operatorem Orange Romania, telefony polskiej marki będą dostępne w Auchan, Carrefour i sklepie internetowym eMAG.

Maxcom posiada ponad 15-letnie doświadczenie w produkcji oraz dystrybucji własnych marek produktów telekomunikacyjnych: telefonów komórkowych, telefonów stacjonarnych oraz elektroniki użytkowej m.in krótkofalówek oraz nawigacji satelitarnych. Grupa działa pod dwiema markami Maxcom oraz budżetowej Maxton.

Spółka realizuje sprzedaż poprzez zdywersyfikowane kanały dystrybucji B2B w ponad 20 krajach Europy, w tym m.in. za pośrednictwem czterech głównych operatorów komórkowych w Polsce, kilkunastu operatorów za granicą, sieci handlowych oraz wybranych dealerów
i agentów sprzedaży.

Spółka planuje wejść na Giełdę Papierów Wartościowych, w tym celu złożyła już prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego.

Źródło/Fot: Maxcom / Print Screen

0 0 vote
Article Rating
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x