Ministerstwo Cyfryzacji – strategia 5G dla Polski

Nowa generacja technologii mobilnych 5G nadciąga. Ministerstwo Cyfryzacji w ramach zawartego Porozumienia na rzecz Strategii 5G dla Polski opracowało właśnie dokument będący efektem przeprowadzonych prac. Dokument ten jest narzędziem, umożliwiającym efektywne wdrożenie sieci 5G w Polsce, zapewniając obywatelom dostęp do najnowszych technologii, a przedsiębiorcom, działającym na naszym rynku, skuteczną przewagę konkurencyjną.

Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji dla coraz większej liczby konsumentów i firm w Polsce łączność mobilna jest codzienną koniecznością, zaś pragnienie dostępu do szybkiego mobilnego internetu, spowodowało dynamiczny rozwój gospodarki opartej o dane. 5G to nowa generacja technologii mobilnych, która ma na celu zapewnienie większej pojemności sieci bezprzewodowych, większej niezawodność i wydajności, a także wyjątkowo szybkich prędkości przesyłu danych, umożliwiających rozwój innowacyjne usług w różnych obszarach przemysłowych. Pierwsza fala komercyjnych produktów ma być dostępna już w 2020 roku.

Z dokumentem opracowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji można zapoznać się tu >>

Ministerstwo Cyfryzacji działając na podstawie art. 6 ust. 2 oraz 19a ust. 1  ustawy z dnia 6 grudnia 2006 r. (Dz. U. z 2017 r. poz. 1376, 1475) zaprasza do konsultacji publicznych projektu Strategii „5G dla Polski”. Uwagi można zgłaszać do 11 lutego 2019 roku.

Wczoraj i przedwczoraj pisaliśmy o statystykach sieci Orange i Play w okresie świąteczno-noworocznym. Okazuje się, że Polacy bardzo szybko przechodzą na nowsze technologie transmisji danych. Z zaprezentowanych statystyk wynika, że 81% transferu danych w okresie świąteczno-noworocznym w Orange odbyła się w technologii 4G, w Play było to blisko 90%.

Źródło/Fot: Ministerstwo Cyfryzacji, wł / Print Screen

0 0 vote
Article Rating
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x