Mobile Vikings – nadchodzą zmiany w opłatach roamingowych

15 czerwca 2017 roku na terenie całej Unii Europejskiej zostaną obniżone ceny usług w roamingu. Użytkownicy będą mogli sprawdzać e-maile, korzystać z map, przesyłać zdjęcia za pomocą social mediów, dzwonić i wysyłać wiadomości tekstowe do domu w cenach nie wyższych niż w kraju. Mobile Vikings także ogłosiło swój nowy cennik usług zagranicznych.

W związku z Rozporządzeniem organów UE dokładnie za miesiąc, 15 czerwca 2017 r., zostaną zrównane do cennika usług krajowych stawki w roamingu na terenie wszystkich państw członkowskich wspólnoty. Jest to kolejny etap ujednolicania stawek roamingowych do krajowych, w myśl hasła “Roam like at home”. Idea zmian opiera się na założeniu, że usunięcie dodatkowych opłat związanych z posługiwaniem się telefonem za granicą, to ważne i oczekiwane udogodnienie dla podróżujących Europejczyków.

Każdy z polskich operatorów na rynku jest zobowiązany do przedstawienia nowych stawek za usługi roamingowe w myśl nowego rozporządzenia. Swój zaktualizowany cennik zaprezentowało także Mobile Vikings. Zmiany zostały zaprezentowane w tabeli poniżej. W przypadku połączeń przychodzących i transmisji danych, Vikingowie już na starcie otrzymają darmowe pakiety – 220 minut i 960 MB ważnych na rok. Dopiero po ich wykorzystaniu będą naliczane jakiekolwiek opłaty.

Fot: Mobile Vikings

W porównaniu do dotychczasowych stawek za usługi roamingowe w Mobile Vikings, obniżeniu uległy opłaty za połączenia wychodzące – z 0,44 zł do 0,19 zł, SMS-y – z 0,19 zł do 0,09 zł i MMS-y – z 0,25 zł do 0,10 zł.

– Zawsze dostosowujemy się do nowych przepisów prawa, a rozporządzenie dotyczące opłat roamingowych nie stanowi odstępstwa od tej reguły. Ucieszyła nas decyzja Unii Europejskiej, ponieważ jest korzystna dla naszych użytkowników. Mamy nadzieję, że nowe stawki i pakiety, które zaproponowaliśmy, staną się naszym kolejnym wyróżnikiem i dodatkową zachętą do dołączenia do grona Vikingów – mówi Bartek Grabowski, Dyrektor Marketingu w Mobile Vikings.

Źródło/Fot: Mobile Vikings

0 0 vote
Article Rating
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Mirek
Mirek
3 lat temu

Jest jeszcze obniżka mmsów w kraju z 0,50zł na 0,25zł 👍

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x