Mobile Vikings Polska – weryfikacja danych w salonach Play i specjalna promocja dla rejestrujących numer

10 GB Internetu przechodzącego na kolejne miesiące oraz nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci i na numery stacjonarne, a także wygodna weryfikacja za pośrednictwem kuriera – takie promocje i rozwiązania przewidział dla wszystkich rejestrujących kartę pre-paid operator Mobile Vikings.

Właśnie wchodzą w życie zmiany w przepisach Prawa telekomunikacyjnego wynikające z Ustawy o działaniach antyterrorystycznych. Od 25 lipca 2016 roku każda nowo zakupiona karta przedpłacona, zwana popularnie kartą pre-paid, musi zostać niezwłocznie zarejestrowana i dopiero wówczas zostanie aktywowana. Użytkownicy kart, które zostały nabyte i aktywowane przed 25 lipca 2016 roku, mają z kolei czas na ich rejestrację do 1 lutego 2017 roku. Jeśli ten obowiązek nie zostanie przez nich wypełniony w wyznaczonym terminie, jako operator komórkowy Mobile Vikings będzie zobligowane do dezaktywacji karty.

– Jesteśmy zdania, że wprowadzana ustawa jest zasadna i z pewnością należy podejmować działania zmierzające do ochrony obywateli przed działaniami terrorystycznymi. Nie chcemy jej oceniać czy dyskutować z zawartymi w niej przepisami, gdyż nie mamy na nie wpływu. Skupiamy się natomiast na pracy nad tym, żeby skutki wprowadzanych przepisów były jak najmniej dotkliwe dla naszej społeczności – mówi Bartek Grabowski, Head od New Business w Mobile Vikings.

Jak wygląda proces rejestracji karty w Mobile Vikings?

Proces rejestracji karty przedpłaconej składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest dostarczenie przez użytkownika wymaganych ustawą danych osobowych – imienia i nazwiska oraz numeru PESEL, a w przypadku osób nieposiadających numeru PESEL – nazwy, serii i numeru dokumentu potwierdzającego ich tożsamość. Użytkownicy, którzy dopiero zamawiają kartę lub przenoszą do Mobile Vikings swój numer, będą wpisywać wskazane dane w specjalnie dedykowanym, rozbudowanym formularzu elektronicznym na stronie internetowej operatora. Natomiast dotychczasowi członkowie społeczności Mobile Vikings mogą uzupełnić te dane na swoich indywidulanych kontach użytkownika bądź też podać je bezpośrednio podczas drugiego etapu procesu – czyli weryfikacji dostarczonych danych.

Weryfikacja dostarczonych danych osobowych może odbywać się w następujący sposób:

1. Osobiście w biurze Mobile Vikings (VikingCo Poland) przy ul. Tęczowej 13/210 we Wrocławiu, budynek Temida 2, I piętro.
2. Za pośrednictwem kuriera – w ciągu 24 godzin od zamówienia tej opcji pod wskazanym adresem pojawi się kurier, który w ciągu kilku minut zweryfikuje dane. Usługę można zamówić na stronie internetowej operatora. Jest ona darmowa dla osób przenoszących numer do sieci Mobile Vikings. W przypadku pozostałych użytkowników koszt zamówienia kuriera wynosi 9,99 PLN.
3. W dowolnym salonie sieci Play – partnera infrastrukturalnego Mobile Vikings.

W każdym z wymienionych przypadków użytkownik musi przedstawić dokument potwierdzający tożsamość. Pracownik Mobile Vikings, kurier lub pracownik sieci Play sprawdzą, czy okazany dokument należy do użytkownika i czy dane z tego dokumentu są zgodne z dostarczonymi wcześniej w formularzu elektronicznym.

10 GB Internetu i nielimitowane rozmowy dla rejestrujących kartę w Mobile Vikings

W związku ze zmianami, które wprowadza nowa ustawa, operator Mobile Vikings przygotował specjalne promocje – zarówno dla obecnych członków społeczności, jak i nowych Vikingów.

– Troszczymy się o naszą społeczność i dlatego chcemy wzbogacić naszą ofertę o bonusy, które zrekompensują Vikingom ewentualne niedogodności związane z rejestracją kart przedpłaconych – mówi Bartek Grabowski, Head of New Business w Mobile Vikings.

Dla wszystkich, którzy zarejestrują kartę pre-paid w Mobile Vikings, przewidziano bonus w postaci darmowych 10 GB Internetu oraz nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci i na numery stacjonarne na okres 31 dni. Użytkownik będzie mógł na swoim indywidualnym koncie samodzielnie zadecydować, kiedy chce skorzystać z promocji i tym samym – od kiedy ma być naliczany okres 31 dni. Jeżeli ważność środków zgromadzonych na koncie zostanie przedłużona (tzn. najpóźniej dzień przed upływem terminu ważności karta zostanie doładowana), po upływie 31 dni niewykorzystany Internet przejdzie na kolejne miesiące. To rozwiązanie rzadko spotykane u innych operatorów, u których z otrzymanych GB sieci bądź środków na koncie można zazwyczaj korzystać jedynie w wyznaczonym terminie, a po jego upływie niewykorzystane dane przepadają.

Osoby korzystające jedynie z oferty Internetu mobilnego otrzymają w prezencie 14GB Internetu na okres 60 dni. W tym przypadku promocja również zostanie uruchomiona w terminie wskazanym przez użytkownika i pod warunkiem doładowania konta kwotą minimum 20 PLN (w przypadku dotychczasowych użytkowników wymagane jest jedynie doładowanie w tej kwocie w historii konta).

Ponadto operator przygotował specjalną promocję dla wszystkich, którzy chcą przenieść numer do Mobile Vikings. W trosce o ich wygodę weryfikacja danych za pośrednictwem kuriera będzie bezpłatna.

Źródło/Fot: Mobile Vikings Polska

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
DamiaNs Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
s
Gość
s

Czyli wynika z tego, że kurier jest bardziej wiarygodny niż systemy bankowe. 😀

DamiaN
Gość
DamiaN

“Użytkownicy kart, które zostały nabyte i aktywowane przed 25 lipca 2016 roku, mają z kolei czas na ich rejestrację do 1 lutego 2017 roku.”

A co z osobami, które zleciły przeniesienie numeru przed 25 lipca, ale aktywowały kartę po tej dacie?