MVNO-GSM.PL – od czerwca również o alternatywnym systemie operacyjnym – Linux

Serwis MVNO-GSM.PL od początku swojego istnienia skupiał się na rozwiązaniach innowacyjnych i alternatywnych, pomagających oszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas. Naszym głównym celem jest i będzie informowanie o alternatywnych rozwiązaniach telekomunikacyjnych. Dodatkowo piszemy również o darmowej naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T oraz cyfrowym radiu DAB+, które w Polsce jeszcze niestety raczkuje.

Od czerwca będziemy pisać również o alternatywnym w stosunku do produktów Microsoftu i bezpłatnym systemie operacyjnym, jakim jest Linux.

Linux to całkowicie darmowy i legalny system operacyjny. Ma wiele możliwości, których nie ma system Windows, ale o tym w swoim czasie.

Jakie są główne zalety systemu Linux?

  • brak opłat – system jest całkowicie darmowy i legalny (do pobrania za darmo z internetu)
  • niemal całkowity brak wirusów i innych zagrożeń – nie potrzeba oprogramowania antywirusowego
  • szeroki wybór legalnego i darmowego oprogramowania (w tym pakiety biurowe LibreOffice i OpenOffice oraz klient poczty e-mail)
  • ogromna stabilność działania
  • łatwość w konfiguracji
  • niewielkie wymagania sprzętowe
  • duże wsparcie dla sprzętu (modemy, drukarki, skanery…)

Jak już wiemy firma Microsoft przestała wspierać system operacyjny Windows XP. Tym samym wszystkie komputery mające mniej niż 1 GB RAM-u (choć wg mnie do obsługi będących w sprzedaży systemów Windows – 7 i 8 – potrzeba minimum 2 GB pamięci RAM) zostały praktycznie bez możliwości zakupu dla nich oprogramowania firmy Microsoft.

W dziale poświęconym systemowi Linux opowiemy o możliwościach tego systemu operacyjnego, pomożemy w instalacji i konfiguracji, opiszemy wydania idealne do starszych komputerów oraz doradzimy, jak go zdobyć. Będzie też o wielu innych rzeczach, ale o tym wszystkim napiszemy w swoim czasie.

Dodam, że serwis .MVNO-GSM.PL tworzony jest w całości wyłącznie na systemie Linux (obecnie Xubuntu 13.10).

A oto pulpit redakcyjny 🙂

Linux

Z jakiego systemu operacyjnego obecnie korzystasz najczęściej?

View Results

Loading ... Loading ...

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o