MVNO-GSM.PL – od czerwca również o alternatywnym systemie operacyjnym – Linux

Serwis MVNO-GSM.PL od początku swojego istnienia skupiał się na rozwiązaniach innowacyjnych i alternatywnych, pomagających oszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas. Naszym głównym celem jest i będzie informowanie o alternatywnych rozwiązaniach telekomunikacyjnych. Dodatkowo piszemy również o darmowej naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T oraz cyfrowym radiu DAB+, które w Polsce jeszcze niestety raczkuje.

Od czerwca będziemy pisać również o alternatywnym w stosunku do produktów Microsoftu i bezpłatnym systemie operacyjnym, jakim jest Linux.

Linux to całkowicie darmowy i legalny system operacyjny. Ma wiele możliwości, których nie ma system Windows, ale o tym w swoim czasie.

Jakie są główne zalety systemu Linux?

  • brak opłat – system jest całkowicie darmowy i legalny (do pobrania za darmo z internetu)
  • niemal całkowity brak wirusów i innych zagrożeń – nie potrzeba oprogramowania antywirusowego
  • szeroki wybór legalnego i darmowego oprogramowania (w tym pakiety biurowe LibreOffice i OpenOffice oraz klient poczty e-mail)
  • ogromna stabilność działania
  • łatwość w konfiguracji
  • niewielkie wymagania sprzętowe
  • duże wsparcie dla sprzętu (modemy, drukarki, skanery…)

Jak już wiemy firma Microsoft przestała wspierać system operacyjny Windows XP. Tym samym wszystkie komputery mające mniej niż 1 GB RAM-u (choć wg mnie do obsługi będących w sprzedaży systemów Windows – 7 i 8 – potrzeba minimum 2 GB pamięci RAM) zostały praktycznie bez możliwości zakupu dla nich oprogramowania firmy Microsoft.

W dziale poświęconym systemowi Linux opowiemy o możliwościach tego systemu operacyjnego, pomożemy w instalacji i konfiguracji, opiszemy wydania idealne do starszych komputerów oraz doradzimy, jak go zdobyć. Będzie też o wielu innych rzeczach, ale o tym wszystkim napiszemy w swoim czasie.

Dodam, że serwis .MVNO-GSM.PL tworzony jest w całości wyłącznie na systemie Linux (obecnie Xubuntu 13.10).

A oto pulpit redakcyjny 🙂

Linux

Z jakiego systemu operacyjnego obecnie korzystasz najczęściej?

View Results

Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o