MVNO w innych krajach – Mobile Vikings w Polsce, Belgii i Holandii. Jakie różnice?

Logo-Mobile-Vikings_MAŁEKorzystając z trwającej już dość długo ciszy w promocjach postanowiliśmy zajrzeć do ofert operatorów MVNO w innych krajach. Dzięki temu, że w Polsce istnieją międzynarodowe marki, jak np. Mobile Vikings, czy Lycamobile, mamy możliwość porównania tych ofert i od tego zaczniemy. Dzisiaj sprawdzimy ofertę Mobile Vikings w trzech krajach, w których działa operator – w Belgii, Holandii i oczywiście w Polsce.

We wszystkich krajach oferta operatora celuje głównie w posiadaczy nowoczesnych telefonów (smartfonów). Trzon oferty stanowią wszędzie pakiety zintegrowane, czyli takie, które zawierają jednocześnie wszystkie najpopularniejsze i najczęściej używane usługi – połączenia głosowe, SMS-y oraz internet.

Oferta Vikingów najbardziej rozbudowana jest w Belgii. Użytkownicy mają do dyspozycji aż cztery pakiety, kosztujące od 10€ do 50€. Dodatkowo użytkownicy otrzymują dziennie pakiety minut i SMS-ów wewnątrz sieci (60 minut i 300 SMS-ów).

Mobile Vikings Belgia

Mobile Vikings Belgia 1

Użytkownicy mają również do dyspozycji pakiet internetu w cenie 12€, zawierający 2 GB internetu.

Dużo skromniej prezentuje się holenderska oferta operatora. Na stronie internetowej znaleźć można tylko dwa pakiety, kosztujące 15€ i 25€.

Mobile Vikings Holandia

Mobile Vikings Holandia 1

Jak widać na powyższym zdjęciu w Holandii skromnie wyglądają również bonusy po doładowaniu konta. Użytkownicy otrzymują zawsze, niezależnie od kwoty doładowania, 1,5 GB internetu oraz 500 SMS-ów. Dla porównania belgijscy użytkownicy po doładowaniu za 25€ otrzymują 3 GB internetu oraz 3000 SMS-ów. W zależności od wysokości doładowania różni się jedynie cena połączeń i może wynosić 0,25€/min lub 0,10€/min.

Dla porównania przedstawmy jeszcze polską ofertę operatora. W Polsce użytkownicy mają do dyspozycji trzy pakiety zintegrowane. Polscy użytkownicy mają do dyspozycji jeszcze ofertę na sam internet mobilny, jednak w pozostałych krajach nie ma takiego odpowiednika, więc nie bierzemy jej pod uwagę. Dodatkowo u nas istnieje jeszcze pakiet Play Vikings, który umożliwia darmowe rozmowy ze wszystkimi w Play, Red Bull Mobile, Mobile Vikings oraz numerami MVNO działającymi na nadajnikach Play (np. Virgin Mobile oraz IZZI)

Mobile Vikings Polska

Mobile Vikings Polska1

Oferta we wszystkich trzech krajach jest dość porównywalna. Wszędzie dostępne są pakiety zintegrowane, łączące ze sobą jednocześnie SMS-y, internet oraz połączenia głosowe (kredyt z doładowania pozostaje na koncie, liczba dostępnych minut zależy od ceny minuty połączenia). Nieco skromniejszą ofertę mają do dyspozycji użytkownicy w Holandii, ponieważ do wyboru mają tylko dwa pakiety ze skromniejszymi bonusami.

Atrakcyjnie wygląda oferta operatora na połączenia wewnątrz sieci w Belgii, gdzie użytkownicy otrzymują każdego dnia darmowe rozmowy i SMS-y w sieci – 60 minut oraz 300 SMS-ów.

Źródło: mobilevikings.pl, mobilevikings.nl, mobilevikings.be, dostęp 13.04.2015 r.

Fot: Mobilevikings.pl, mobilevikings.be, mobilevikings.nl

W którym kraju Twoim zdaniu oferta Mobile Vikings jest najlepsza?

View Results

Loading ... Loading ...

0 0 vote
Article Rating
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
5 lat temu

No to teraz Virgin :)) tu jest cennik w Arabii Saudyjskiej http://virginmobile.sa/get-plan/prepaid?lang=ar

Marcin
Marcin
5 lat temu
Reply to  JacekK

I dzięki temu wiadomo, że do Polski z tej sieci można dzwonić za 5 SAR/min 🙂 .

DaroDWa
DaroDWa
5 lat temu

O moja propozycja tematu 🙂

DaroDWa
DaroDWa
5 lat temu
Reply to  JacekK

Oczywiście, została nagrodzona, za co dziękuję 🙂 I sam artykuł, a także sposób jego prezentacji bardzo mi się podoba

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x