Najlepsze oferty NO-LIMIT – gdzie najtaniej? (maj 2014)

Po ostatnich promocjach i wojnach cenowych pomiędzy operatorami, teraz zrobiła się cisza, dlatego korzystając z chwili czasu ponownie przyjrzymy się najlepszym ofertom NO-LIMIT. Od naszego ostatniego tekstu opisującego oferty NO-LIMIT operatorów MVNO (i odrębnych marek MNO jak NJU Mobile, Heyah, Red Bull Mobile) trochę się zmieniło, więc postanowiłem nieco zaktualizować temat.

Oferty NO-LIMIT na abonament wśród operatorów MVNO mają obecnie White Mobile i FM Group Mobile, zaś wśród odrębnych marek operatorów infrastrukturalnych NJU Mobile (Orange), Heyah (T-Mobile) oraz Red Bull Mobile (Play). Kolejność alfabetyczna.

 

 1. FM GROUP Mobile – ten wirtualny operator komórkowy oferuje obecnie nielimitowane rozmowy ze wszystkimi numerami komórkowymi w Polsce za 29,90 zł/mc, nielimitowane rozmowy z numerami stacjonarnymi kosztują dodatkowo 10 zł/mc a nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci kolejne 10 zł.  Za kolejne 10 zł otrzymujemy pakiet 600 MB internetu. Łącznie więc za nielimitowane rozmowy, nielimitowane SMS-y i 600 MB internetu trzeba zapłacić miesięcznie 59,90 zł (więcej).
  UsługaNielimitowane rozmowy ze wszystkimi numerami komórkowymi w krajuNielimitowane rozmowy ze wszystkimi numerami stacjonarnymi w krajuNielimitowane SMS-y/MMS-y do wszystkich sieci komórkowych600 MB internetuRazem
  Koszt (miesięcznie)29,90 zł10 zł10 zł10 zł59,90 zł
 2. Heyah – odrębna marka sieci T-Mobile oferuje obecnie nielimitowane rozmowy ze wszystkimi numerami w Polsce (komórkowymi i stacjonarnymi) za 29 zł miesięcznie. Za nielimitowane SMS-y zapłacimy dodatkowo 9 zł, zaś za “bezpieczny internet” 500 MB kolejne 9 zł. Sumując poszczególne kwoty otrzymamy za kompletny NO-LIMIT i pakiet internetu 47 zł miesięcznie (więcej).
  UsługaNielimitowane rozmowy ze wszystkimi numerami w Polsce (stacjonarne i komórkowe)Nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych w Polsce500 MB internetuRazem
  Koszt (miesięcznie)29 zł9 zł9 zł47 zł
 3. NJU Mobile – odrębna marka sieci Orange wciąż może poszczycić się unikalnym mechanizmem, którego od czasu wprowadzenia marki na rynek nie stworzył praktycznie nikt. W NJU Mobile wysokość rachunku zależy od częstości korzystania z telefonu. NJU Mobile w przeciwieństwie do konkurentów podaje maksymalne wysokości opłat za poszczególne usługi. Opłaty te w przypadku korzystania rzadziej będą mniejsze. I tak za nielimitowane rozmowy ze wszystkimi numerami komórkowymi w kraju zapłacimy maksymalnie 19 zł (minimalnie 9 zł), za nielimitowane rozmowy z krajowymi numerami stacjonarnymi zapłacimy maksymalnie 10 zł, za nielimitowane SMS-y i MMS-y maksymalnie 9 zł, zaś za 1 GB internetu (na pełnej prędkości, potem “lejek”) 19 zł. Sumując poszczególne składowe otrzymujemy kwotę 57 zł. Pamiętajmy jednak, że po pierwsze jest to kwota maksymalna (w przypadku intensywnego korzystania ze wszystkich usług), po drugie mamy w cenie aż 1 GB internetu na pełnej prędkości (więcej).
  UsługaNielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych w krajuNielimitowane rozmowy do wszystkich numerów stacjonarnych w krajuNielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych w kraju1 GB internetuRazem
  Miesięczny koszt19 zł (maksymalnie)10 zł (maksymalnie)9 zł (maksymalnie)19 zł (maksymalnie)57 zł (maksymalnie)
 4. Red Bull Mobile – odrębna marka sieci Play oferuje nielimitowane rozmowy ze wszystkimi numerami w Polsce (stacjonarne i komórkowe) za 29 zł miesięcznie, nielimitowane SMS-y i MMS-y za 9 zł miesięcznie, oraz 6 zł miesięcznie za 300 MB internetu (+25 MB miesięcznie za darmo oraz darmowy YouTube) (więcej). Sumując wszystkie składowe mamy 44 zł miesięcznie.
  UsługaNielimitowane rozmowy ze wszystkmi numerami w Polsce (stacjonarne i komórkowe), darmowy YouTube oraz 25 MB internetuNielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych w Polsce300 MB internetuRazem
  Miesięczny koszt29 zł9 zł6 zł44 zł
 5. White Mobile – i tu warto się na chwilę zatrzymać, bowiem obecnie to najtańszy NO-LIMIT na rozmowy. Nielimitowane rozmowy ze wszystkimi numerami komórkowymi w Polsce kosztują tylko 18 zł miesięcznie. Za kolejne 10 zł miesięcznie mamy nielimitowane połączenia z krajowymi numerami stacjonarnymi, zaś za nielimitowane SMS-y i MMS-y zapłacimy 9 zł. Dodatkowo za 15 zł otrzymamy 1 GB internetu. Sumując poszczególne składowe mamy 52 zł miesięcznie za kompletny NO-LIMIT i 1 GB internetu (więcej).
  UsługaNielimitowane rozmowy ze wszystkimi sieciami komórkowymi w PolsceNielimitowane rozmowy ze wszystkimi numerami stacjonarnymi w krajuNielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych w kraju1 GB internetuRazem
  Miesięczny koszt18 zł10 zł9 zł15 zł52 zł

Ponieważ wielkość pakietu internetowego u poszczególnych operatorów jest różna i waha się od 300 MB do aż 1 GB, porównanie ofert wraz z uwzględnieniem internetu nie odzwierciedlałoby rzeczywistości. Dlatego też zestawię tylko to, co dla wielu osób jest najważniejsze, czyli miesięczny koszt kompletnego NO-LIMIT, czyli nielimitowane rozmowy i SMS-y (MMS-y) do wszystkich w Polsce.

L.p.OperatorNielimitowane rozmowy na komórkiNielimitowane rozmowy na stacjonarneNielimitowane SMS-y (MMS-y)Razem (miesięcznie)
1White Mobile18 zł10 zł9 zł37 zł
2NJU Mobile19 zł (max.)10 zł (max.)9 zł (max.)38 zł (max.)
3Heyah29 zł (stacjonarne i komórki)-9 zł38 zł
4Red Bull Mobile29 zł (stacjonarne i komórki)-9 zł38 zł
5FM GROUP Mobile29,90 zł10 zł10 zł49,90 zł

Oczywiście można szukać jeszcze podobnych ofert u operatorów infrastrukturalnych (T-Mobile, Orange, Plus i Play), jednak zwłaszcza do dwóch pierwszych ofert, czyli White Mobile i NJU Mobile, żadna w zasadzie nie jest w stanie dorównać. Tylko w tych dwóch ofertach możemy oddzielić połączenia stacjonarne od komórkowych. Dodatkowo tylko NJU Mobile ma unikalny mechanizm, dzięki któremu wysokość rachunku automatycznie spada, gdy w danym miesiącu korzystamy z telefonu niewiele.

Wszystkie przedstawione oferty to oferty abonamentowe bez telefonu.

Jak widać w zestawieniu obecnie najtańszy NO-LIMIT na rozmowy i SMS-y ma White Mobile. White Mobile pozwala również na oddzielenie połączeń na numery stacjonarne od komórkowych, dzięki czemu możemy zaoszczędzić w przypadku, gdy np. nie dzwonimy lub rzadko dzwonimy na numery stacjonarne. Ten mało znany operator dystansuje też konkurentów po uwzględnieniu pakietu internetowego, który kosztuje tylko 15 zł i zawiera aż 1 GB. Przykładowo NJU Mobile za 1 GB każe zapłacić 19 zł. Warto jednak również zwrócić na unikatowy mechanizm NJU Mobile, który pozwala na obniżenie rachunku wówczas, gdy w danym miesiącu korzystaliśmy z telefonu niewiele. Obie te sieci oferują możliwość zawarcia umowy na czas nieokreślony, z miesięcznym okresem wypowiedzenia umowy.

Powyższe zestawienie ma charakter poglądowy, mający na celu pomóc w zorientowaniu się wśród dostępnych na rynku ofert NO-LIMIT na abonament w sposób ogólny. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z ofertami poszczególnych operatorów na ich stronach internetowych.

Tradycyjnie zapraszam do komentowania.

Źródło: Strony internetowe operatorów, dostęp 23.05.2014 r, wł

Najlepszy wg Ciebie NO-LIMIT na dzień dzisiejszy ma:

View Results

Loading ... Loading ...

17 komentarzy do “Najlepsze oferty NO-LIMIT – gdzie najtaniej? (maj 2014)

 • 23 maja 2014 at 10:28
  Permalink

  dałem NJU mobile ze względu na unikalny mechanizm – jednak white mobile musi się sporo nauczyć od nju na abonament…

  Odpowiedź
 • 23 maja 2014 at 10:39
  Permalink

  A ja na poważnie zastanawiam się na White Mobile. Dlaczego? Ze względu na zasięg. Przynajmniej u mnie zasięg Orange to infrastrukturalna katastrofa. Zresztą nie tylko u mnie. U rodziców na wsi, na działce, wszędzie kłopoty z zasięgiem. Internet Orange – tragedia. Plus (a na zasięgu tej sieci pracuje chyba White Mobile(?)) wypada w tych miejscach o niebo lepiej. Co prawda najlepiej wypada u mnie zasięg T-Mobile, jednak w ogóle prawie nie dzwonię na stacjonarne, więc dopóki Heyah nie oddzieli stacjonarnych od komórkowych – odpada.

  Unikalny mechanizm… fajny, jednak jeśli już ktoś decyduje się za zakup oferty NO-LIMIT, to raczej chce dzwonić dużo i bez ograniczeń. Jak często nie będzie rozmawiał nie dużo i czy w ogóle tak się zdarzy?

  19 zł w NJU Mobile osiąga się już po wydzwonieniu 100 minut (nieco ponad 3 minuty dziennie). To niewiele. Mi się na pewno raczej nie zdarzy miesiąc, w którym nie osiągnę 100 minut połączeń na komórki. A nawet jeśli zdarzy się raz, czy dwa razy, niewielka to strata w zamian za solidniejszy zasięg.

  Odpowiedź
  • 23 maja 2014 at 11:05
   Permalink

   NJU Mobile to nie tylko ten “unikalny mechanizm”, który powoduje obniżenie rachunków.

   NJU Mobile to również wygoda, ponieważ nie trzeba się zastanawiać podpisując umowę, czy będzie się potrzebowało internetu, albo SMSów, czy też nie.

   SMSujesz, płacisz, nie SMSujesz, nie płacisz – proste prawda?

   W White Mobile oraz u innych zapłacisz nawet, jak nie wyślesz żadnego SMSa jeśli wcześniej z usługi nie zrezygnujesz.

   To zasadnicza różnica.

   Odpowiedź
 • 23 maja 2014 at 10:44
  Permalink

  Ja korzystam z nju na kartę (z oferty 99 gr dziennie na komórki). Ale chyba suszę się na abonament. W końcu 19 zł to mniej niż ponad 30 miesięcznie.

  Odpowiedź
 • 23 maja 2014 at 11:11
  Permalink

  A ja bym nie skreślał White Mobile. Dla osób dzwoniących dużo i często są najtańsi i to nie ulega wątpliwości. A dodając do tego internet wypadają jeszcze lepiej. Nikt nie da za 52 zł NO-LIMIT i 1 GB internetu.

  Odpowiedź
 • 23 maja 2014 at 12:02
  Permalink

  Można powiedzieć, że razem z internetem najlepiej wypada White. Nielimitowane rozmowy na komórki i 1 GB internetu (SMS-ów nie trzeba jak dla mnie) daje tylko 33 zł miesięcznie. Dobrze rozumuję?

  Odpowiedź
 • 23 maja 2014 at 13:43
  Permalink

  A Wam coś napiszę. Ja rozumiem, że NJU to marka, reklamy, innowacyjne rozwiązanie pozwalające płacić mniej gdy się nie korzysta. Ale NJU ma też swoje wady:

  1. Zasięg (zasięg Orange i ogólnie jakość tej sieci odbiega od ideału)

  2. Koszt połączenia z BOK – 5 zł (!) – rozbój w biały dzień.

  3. Droższy internet

  4. Brak możliwości zakupu telefonu

  Oferta White Mobile jest naprawdę dobra. Powiem Wam jedno, gdyby taką ofertę dał np. Play, wszyscy by piali z zachwytu, jaki to Play jest super. Krytykujecie tylko dlatego, że marka jest mało znana.

  White Mobile nie tylko jest tańsze, ale ma i lepszy zasięg (Plus). A jak ktoś dużo gada, nie jest mu potrzebny żaden mechanizm. W White przydałby się tylko “lejek”. Prawda jest taka, że oprócz NJU żadna oferta nie dorasta White Mobile do pięt.

  Denerwują mnie te ciągłe narzekania. Kiedyś płacenie 18 czy 19 zł za NO-LIMIT było nie do pomyślenia. Dzisiaj nie dość, że to możliwe, to jeszcze można wybierać.

  Tyle w tym temacie.

  Odpowiedź
  • 23 maja 2014 at 14:24
   Permalink

   Play Mini Max to oferta na kartę (Pre-Paid).

   Poza tym mvno-gsm.pl skupia się na operatorach alternatywnych: MVNO + NJU Mobile (Orange), Red Bull Mobile (Play), Heyah (T-Mobile) i wRodzinie (CenterNet).

   Pozdrawiam!

   Odpowiedź
 • 23 maja 2014 at 14:22
  Permalink

  do Niepoprawny_Optymista – masz rację co do wad. Ja jeszcze dołożę swoją jedną wadę nju mobile, a mianowicie nie można przez internet napisać żadnej reklamacji – nic a nic – maila do nju nie podają do BOK a formularze dla klientów nju nie działają – nie można nic przesłać do nju (trwa to już dobre kilka miesięcy) i faktycznie telefon z nju do BOK nju jest drogi jak (….).
  Sam zastanawiam się jak kiedyś zechcę zakończyć współpracę z nju na abonament jak to zrobić…??
  Ale póki co mam abonament w nju – rachunki się zgadzają – reklamacji nie muszę wysyłać (chociaż nie ukrywam co miesiąc sprawdzam rachunki z kalkulatorem w ręku i póki co (tu chodzi o połączenia na stacjonarne) rachunki się zgadzają co do sekundy. Nju mamy tylko do rozmów – internet mam na kabel – więc internetu w komórce mi nie potrzeba (jak coś jest wifi)
  czego mi brakowało to taniego roamingu międzynarodowego – teraz jest lebara.pl i 19gr/min brutto… – znalazłem w szufladzie 2 startery nieużywane lebara.pl i chyba we wakacje odpalę pewnie jeden z nich…

  Odpowiedź
  • 23 maja 2014 at 14:34
   Permalink

   Co do rachunków to raczej będą się zgadzały w każdej sieci. Nawet jeśli się nie zgadzają, to raczej winna jest technika.

   Manipulowanie bilingami i fakturami dyskwalifikuje sieć pod każdym względem. Dlatego też każdy operator stara się być uczciwy pod tym względem (zwłaszcza pilnują tego w ofertach na abonament).

   Oferta White Mobile faktycznie jest tania. 18 zł na no-limit na komórki był nie do pomyślenia jeszcze rok temu. Zresztą 19 zł NJU – też. Dobrze, że można wybierać. NJU nie jest już monopolistą w tej materii (oddzielenie komórek od stacjonarnych).

   Odpowiedź
 • 23 maja 2014 at 14:39
  Permalink

  Tylko w NJU Mobile nie trzeba zawczasu decydować czego będzie się potrzebowało. I pod tym względem są najlepsi.

  Odpowiedź
 • 25 maja 2014 at 12:14
  Permalink

  W nju warto by uwzględnić pakiety internetowe, bo cena internetu jest podawana tu jako główna wada a przecież da się ją zbić. I zrobiłbym wyjątek dla mini maxa, teoretycznie na kartę ale mechanizm jak nju a comiesięczne promocje doładowań dają cenę mniej jak 19 za stacj+komórki.

  Odpowiedź
 • 6 sierpnia 2014 at 22:48
  Permalink

  W temacie aktualizacja nju daje już nie 1gb neta za 19 zł a 3gb!!!

  Odpowiedź
  • 7 sierpnia 2014 at 11:37
   Permalink

   Witam!

   Oczywiście wszystko się zgadza, dlatego również w tytule jest informacja “stan ma maj 2014” a wówczas było to 1 GB.

   Nie mniej dzięki za info, ponieważ czas już na aktualizacje wg stanu na sierpień. Zmieniło się też w Red Bull Mobile.

   Pozdrawiam,

   Jacek

   Odpowiedź

Dodaj komentarz