Najlepszy NO-LIMIT – gdzie najtaniej (AKTUALIZACJA)

Ten wpis zawiera już nieaktualne informacje na temat dostępnych na rynku ofert NO-LIMIT.

———————————————-

W ostatnim czasie na rynku telekomunikacyjnym w Polsce nastała swego rodzaju rewolucja. Wszystko za sprawą nowej marki NJU Mobile, którą uruchomiła sieć Orange. Marka wprowadziła w pewnym sensie rewolucyjne rozwiązanie, a mianowicie zaoferowała możliwość nielimitowanych rozmów, SMS-ów oraz nieograniczonego internetu w rewolucyjnie niskiej cenie. Oczywiście konkurencja nie mogła sobie pozwolić na “przespanie” i również zaoferowała podobne oferty. Oczywiście najbardziej zyskali na tym klienci, bo jak to zawsze bywa w takich przypadkach ceny spadły. Jeszcze nie tak dawno było nie do pomyślenia, że można posiadać nielimitowane rozmowy ze wszystkimi sieciami komórkowymi już za kilkanaście złotych miesięcznie.

Postaramy się przybliżyć najkorzystniejsze obecnie oferty NO-LIMIT w Polsce. Oczywiście bierzemy pod uwagę tylko operatorów MVNO oraz odrębne marki operatorów infrastrukturalnych, jak Red Bull Mobile, NJU Mobile oraz Heyah. Z pewnością wielu z czytelników niektóre oferty zobaczy po raz pierwszy a ceny niejednego zdziwią:)

Więc zaczynamy:

  1. NJU Mobile – to wciąż – naszym zdaniem-  chyba najkorzystniejsza i najbardziej elastyczna oferta dla klientów. Wyróżnia się nie tylko niskimi cenami, ale i zupełnie innowacyjną i niespotykaną dotychczas na polskim rynku rzeczą, mianowicie miesięczne rachunki uzależnione są od tego, ile w danym miesiącu korzystamy. W praktyce oznacza to, że nie mamy miesięcznie stałej opłaty abonamentowej, tylko opłatę “maksymalną” i opłatę “minimalną”. Wysokość comiesięcznego rachunku zależy od intensywności korzystania. Jeśli dzwonimy dużo, zapłacimy 19 zł (lub 29 zł) miesięcznie za połączenia, jeśli dzwonimy niewiele – tylko 9 zł. Ponadto NJU Mobile oferuje możliwość “oddzielenia” połączeń na numery komórkowe od połączeń na numery stacjonarne. Dzięki temu, jeśli nie dzwonimy dużo na numery stacjonarne, za nielimitowane połączenia do wszystkich sieci komórkowych zapłacimy tylko 19 zł brutto miesięcznie. To wszystko, w połączeniu z umową na czas nieokreślony (możemy zrezygnować zawsze), wygląda naprawdę bardzo atrakcyjnie. Możemy dzwonić i SMS-ować na komórki bez limitu, a i tak zapłacimy nie więcej niż 28 zł brutto miesięcznie (a ze stacjonarnymi 38 zł miesięcznie).
  2. Heyah – oferta czerwonej łapy wygląda bardzo podobnie z dwoma zasadniczymi wyjątkami. Pierwszy to stała opłata abonamentowa za rozmowy. W Heyah jest określona z góry i zawsze będzie taka sama, nieważne, czy dzwonimy, czy nie. Co prawda mamy możliwość rezygnacji z pakietów dodatkowych, jak np. darmowe SMS-y, jednak musimy wcześniej zaplanować, że np. w przyszłym miesiącu wyślemy ich mało, a to może być trudne. Druga to brak możliwości “rozdzielenia” połączeń na komórki od połączeń na numery stacjonarne, przez co nie jest możliwe obniżenie opłaty miesięcznej, przez co opłata za nielimitowane połączenia zawsze wynosi 29 zł.
  3. Red Bull Mobile – tu oferta wygląda bardzo podobnie do sieci Heyah. Opłaty są bardzo podobne, jednak w Red Bull Mobile otrzymujemy dodatkowo bezpłatnie (bez konieczności płacenia za darmowy internet) 25 MB danych oraz darmowy YouTube w telefonie. Również w każdej chwili możemy zrezygnować z dodatkowych pakietów (np. SMS), co pozwoli obniżyć rachunek np. w przypadku, gdy w danym miesiącu nie planujemy wysyłać wielu SMS-ów. Nie jest to jednak tak proste rozwiązanie jak w NJU Mobile. W Red Bull Mobile również mamy stała opłatę abonamentową za darmowe rozmowy – 29 zł, która nie zależy od intensywności korzystania. Umowa również jest na czas nieokreślony.
  4. White Mobile – tu na chwilę się zatrzymajmy. Ten mało znany operator oferuje obecnie promocyjne wysokości opłat abonamentowych za poszczególne usługi. Dzięki tej promocji za nielimitowane połączenia na wszystkie numery komórkowe w Polsce zapłacimy tylko 20,30 zł miesięcznie, a za darmowe SMS-y i MMS-y – tylko 6,30 zł. W White Mobile, podobnie jak w Heyah i Red Bull Mobile, mamy również stałe opłaty miesięcznie, które nie zależą od intensywności korzystania. Niestety operator nie oferuje nielimitowanych połączeń na numery stacjonarne, i za każdą minutę połączenia z tymi numerami trzeba zapłacić 0,12 zł.
  5. FM Group Mobile – tu oferta wygląda już drożej od konkurencji. Nielimitowane rozmowy na polskie komórki kosztują 29,90 zł miesięcznie, na stacjonarne dodatkowe 10 zł, a SMS-y kolejne 10 zł. Ponadto okres umowy to minimum 12 miesięcy.

* Opłaty maksymalne

Porównajmy teraz wysokość abonamentu dla przykładowych danych. Porównajmy wysokości miesięcznych rachunków:

 

Jak widać, przy intensywnym korzystaniu z telefonu rachunek w NJU Mobile, Heyah i Red Bull Mobile będzie podobny, jednak gdy czasami zdarza nam się dzwonić mniej, to naszym zdaniem najlepiej wypada NJU Mobile. Wybór pozostawiamy jak zawsze naszym czytelnikom. Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Państwu aktualnie dostępne oferty. Zapraszamy jak zawsze do dyskusji.

Źródło – strony internetowe operatorów, regulaminy ofert, dostęp 04.03.2014 r. Oferty mogą ulec zmianie. Serwis zastrzega sobie prawo do pomyłek.

Najlepszy Twoim zdaniem NO-LIMIT jest w:

View Results

Loading ... Loading ...

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
mvno-gsm.plRadekBez Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
Bez
Gość

A ja mam pytane czy warto nie płacić za te usługi polecając je innym?

Radek
Gość
Radek

Najlepszy w nolimicie w tej chwili RedBull Mobile. Za 29zł dostajemy:
– nielimitowane rozmowy głosowe komórkowe i stacjonarne
– nielimitowany Youtube
– nielimitowany internet LTE do końca 2014
– 2GB transmisji danych poza zasięgiem LTE
– po przekroczeniu limitu danych poza LTE prędkość spada do 32kB/s a nie 16 jak w innych sieciach, więc korzystanie z internetu po wykorzystaniu limitu (poza zasięgiem LTE gdzie internet nielimitowany) jest zdecydowanie wygodniejsze (strony szybciej się wczytują, już da się w miarę normalnie w operze mini przeglądać www)