Najtańsze połączenia krajowe w standardzie – gdzie najtaniej? (AKTUALIZACJA II)

Gdy w Polsce pojawiła się stawka 19 gr/min za minutę połączenia krajowego w standardzie w niektórych ofertach na kartę (pierwszy był – o ile mnie pamięć nie myli – mBank Mobile) wydawało się, że w ślad pójdą również inni, dokładnie tak, jak to miało miejsce w przypadku pojawienia się stawki 29 gr/min.

Niestety, stawki poniżej 29 groszy za minutę połączenia krajowego bez konieczności wykupienia dodatkowych pakietów to wciąż luksus, z którego korzysta niewielu szczęśliwców. U operatorów infrastrukturalnych o stawce takiej (w standardzie) nadal można można tylko pomarzyć. Na szczęście pojawiają się submarki operatorów infrastrukturalnych, które odważyły się obniżyć swoje ceny schodząc poniżej magicznej bariery 29 gr/min. Na uwagę zasługuje zwłaszcza Fakt Mobile, który oferuje najniższą w Polsce stawkę na połączenia krajowe z sekundowym naliczaniem – tylko 15 gr/min. Szczegóły poniżej.

Zestawienie cen połączeń krajowych w standardzie w ofertach na kartę wg stanu na dzień 03.02.2016 r.
OperatorCena minuty połączenia krajowego (PLN)NaliczanieFakt Mobile0,15 złsekundowe
lajt mobile (White Mobile)0,17 złsekundowe
NJU Mobile0,19 złsekundowe
KLUCZ Mobile0,19 złsekundowe
IZZI0,19 złsekundowe
Mobile Vikings0,19 złsekundowe
TuBiedronka0,19 zł15-sekundowe
wRodzinie0,20 złsekundowe
W naszej Rodzinie0,17 zł stacjonarne, 0,27 zł komórkisekundowe

Jak widać dzisiaj mamy w Polsce 9 marek, w których mamy gwarancję niżej niż 29 groszy ceny za minutę połączenia krajowego w standardzie. Aby cieszyć się tak niską stawką nie musimy robić nic, nie ma potrzeby doładowywać konta, kupować pakietu, itp. Można powiedzieć, że nie jest źle, należy jednak zauważyć, że w powyższej tabeli widnieją jedynie niszowe marki, które nawet po połączeniu miałyby bardzo niewielki udział w rynku.

W zestawieniu prowadzi Fakt Mobile (przy współpracy z Play), w której użytkownik w standardzie otrzymuje stawkę 15 gr/min z sekundowym naliczaniem. To o 2 grosze na minucie mniej niż druga w zestawieniu oferta sieci lajt mobile. Z racji powszechnej dostępności starterów i doładowań konta (doładowania Play), niskiej stawki za połączenia, długiego okresu ważności konta po każdym doładowaniu (12 miesięcy) Fakt Mobile jest idealny dla seniorów, którzy potrzebują prostej i taniej taryfy Pre-Paid.

Pozostałe marki działające na polskim rynku bardzo sztywno trzymają się stawki 29 gr za minutę. Sieć Virgin Mobile nawet wycofała się ze stawki 19 gr za minutę i trzeba mieć nadzieję, że nie będzie to nowym trendem.

Ceny minuty połączenia krajowego poza pakietem muszą być świadome zwłaszcza osoby, które nie korzystają z pakietów dodatkowo obniżających koszty. Na stronach internetowych wielu operatorów informacja o cenie minuty połączenia jest dość mocno ukryta za informacjami o cenie startera i bonusach, które otrzymujemy po aktywacji karty.

Różnice w cenach połączeń jak widać są spore i można naprawdę dużo zaoszczędzić.

Źródło: strony internetowe operatorów, dostęp 03.02.2016 r.

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

30
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
17 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
JacekKPawełfilEldoArtur Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
Prz
Gość
Prz

Jeszcze lyca na domowe 19gr, moze tez warto dodac

PioT®
Gość
PioT®

Virgin 2012 – 13 gr/min – naliczanie sekundowe

Marcin
Użytkownik
Marcin

Oprócz tego co napisał JacekK, 13 gr/min w Virgin- “bez kompromisów” jest dużym uproszczeniem, bo dostaje się +50% doładowania, natomiast kwotę tą można równie dobrze wydać na sms-y lub internet. A swoją drogą nju teraz wprowadziło taką samą promocję dla wszystkich, którzy tylko chcą aktywować odpowiednim kodem.

OnlySamsung
Gość
OnlySamsung

Trzymajmy zatem kciuki za Vectone Mobile!!!

Krzysztof
Gość
Krzysztof

A kto ma działającą kartę vectone, czy są tacy?

Rosolak
Użytkownik
Rosolak

Sam takowy posiadam, a nawet kilka mi przysłali i pomimo kliku niedociągnięć, to chwalę sobie.

tropo
Gość
tropo

Ale fakt tego już niema. Ja mam 0,19 zł za minutę w Virgin Mobile, ale przy każdym doładowaniu mam 50% gratis, więc cena minuty spada z 19 groszy do około 13 groszy. Powiedzmy doładowuję za 10 zł, dostaję 15 zł. 15 : 0,19 zł = 78,94 minuty. Teraz ilość tych minut jakie mogę za te pieniądze wygadać dzielę przez faktycznie wydane pieniądze czyli 10 zł. 10 : 78,94 = 0,1266 czyli =/- 13 groszy. Zaokrąglając w górę. Baa, czasami zdrapki, kody doładowujące kupuję poniżej ceny detalicznej :-). Więc cena minuty jeszcze spada o kolejne 2 grosze do poziomu 11 groszy… Czytaj więcej »

wi
Gość
wi

tropo….zależy, kto co chce… w play mam rodzinę i free rozmowy i sms w sieci, a rozmawiam ok. 600 min/mc.
Rozmowy do innych kosztują mnie 3-5zł + raz na 4m-ce kupie 1GB/9zł, tak rzadko gdyż z doładowania mam 3,5GB na 150dni, i jest super 🙂

cyanoone
Gość
cyanoone

@wi
Jaka to taryfa?

wi
Gość
wi

Play na karte lubieto! Ps. Te 3,5 GB jest przy doładowaniu 100zł i jest na 150dni dla mnie to wygoda gdyż nie muszę co m-c pilnować terminów które już mnie zmęczyły. Za 50zł masz 1,5GB na 100 dni, słowem dla mnie super.

wi
Gość
wi

jeszcze dodam, że otrzymujemy 15% doładowania na rozmowy do innych na 30 dni, nieźle co 🙂

wi
Gość
wi

Rozważam ofertę vectone i play lubieto… koszt roczny: vectone…2GB/7zł/mc =84zł 30min/mc x 0,09zł do innych tj. 3zł x 12mcy =36zl ……. suma: 120zł/rok play… 1GB/9zł co 4mce (to uzupełnienie GB-ów z doładowania) tj. 3mce x 9zł =27zł 30min/mc x 0,29zł do innych przez 9mcy ( 3x doładowuję w roku i z tego doładowania 15% na konto/30dni) tj. 9mcy x 9zł =81zl suma: 108zł/rok (uwaga: mam tu LTE i dużo znajomych w play) więc pozostaję na razie w play lubieto 🙂

Artur
Gość
Artur

Jakby ktos chcial najtaniej internet:
T-mobile: “internet na karte 1 GB na start” kupione na znanym portalu aledrogo za 2,42.
Po aktywacji: (taryfa Frii ) mamy 1GB na 7dni
+ kodem *100*865*9# ustawiamy 250MB na probe,
+ kodem *100*816# ustawiamy rok waznosci konta
+ kodem *100*815# ustawiamy 50MB dziennie przez 15dni
+ w tym czasie kodem *100*863# kupujemy 250MB/dzien za 2zl z karty i znow 250MB/dzien za 2zl z karty.
zostanie 1 zl na rozmowy i karta do kosza.
za 2,42zl mamy w sumie 2,5 GB – taniej sie juz nie da.

PS. moze ktos doradzi jak spieniezyc 500zl bedace na karcie Virgin Mobile
Pozdrawiam

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Z regulaminu widzę, że aktywacja taryfy frii wyklucza włączenie roku aktywności konta i odwrotnie. Dlaczego mamy włączyć na próbę 250MB, a nie opcji 3GB na próbę?

Eldo
Gość
Eldo

Dzięki ja tam wole 11,5GB

Eldo
Gość
Eldo

Artur pisze cytuje “za 2,42zl mamy w sumie 2,5 GB – taniej sie juz nie da.”, otóż się da ale szczegóły w nowym wątku na forum pt: Tani internet

fil
Gość
fil

Vectone nie dziala. Czasami nie łączy. Nie ma gdzie tego doładować. Po doładowaniu środki nie przybywają na koncie. To nie jest poważny operator więc po co go wrzucać w jakiekolwiek zestawienia

Paweł
Gość
Paweł

Dzięki za artykuł. Bardo pomocny. Czy można liczyć na podobne zestawienie cen pakietów internetowych? Przykładowo Fakt Mobile zaoferował pakiet 4GB za 19zł. I chyba nie ma w regulaminie ograniczenia korzystania z pakietu tylko na telefonach komórkowych.