Największa liczba elektronicznych skrytek pocztowych w jednym miejscu. W Kijowie padł Rekord Guinnessa

Komisja Rekordów Guinnessa ogłosiła waśnie kolejny pobity rekord – największa liczba elektronicznych skrytek pocztowych umieszczonych w jednej placówce, znajduje się w Kijowie – jest ich aż 1182. Nagrodzona placówka pomogła obdarować prezentami świątecznymi blisko półtora tysiąca dzieci.

11 stycznia 2019 roku komisja Rekordów Guinnessa ogłosiła, że w Kijowie powstało miejsce gromadzące największą liczbę zautomatyzowanych skrytek pocztowych na świecie, a twórcy projektu otrzymali oficjalny certyfikat wstąpienia do Księgi Rekordów Guinnessa.

Ponad 1400 dzieci otrzymało w placówce darmowe prezenty świąteczne z 1182 automatycznych szafek, a ponad 1000 odwiedzających skorzystało z technologii “kliknij i odbierz”, aby kupić i dostarczyć swoje prezenty w okresie od 22 grudnia 2018 r. do 14 stycznia tego roku.

Aż 115 osób przez 87 tys. godzin pracowało nad zbudowaniem elektronicznego systemu, który umożliwił instalację największej na świecie stacji automatycznych skrytek. Placówka posiada 5 jednostek zarządzających i została założona w ukraińskim National Expo Center. Projekt został opracowany przez OMNIC – międzynarodową grupę technologiczną z siedzibą w San Francisco, wraz ze wsparciem akceleratora biznesowego Omni Campus z Kijowa.

– Celem projektu było wprowadzenie dzieci do świata nowych technologii i zaprezentowanie naszego nowatorskiego, zautomatyzowanego procesu przyjmowania towarów, który uplasował się w Księdze Rekordów Guinnessa i okazał się wielkim sukcesem – mówi Ann Snitko, Dyrektor regionalna OMNIC.

Informacje dla komisji Rekordów Guinnessa zostały dostarczone przez międzynarodowe firmy audytorskie Baker Tilly i PSP Audit, które potwierdziły całkowitą niezależność działania skrytek oraz poziom błędu wynoszący średnio 00,32%.

Automatyzacja procesów pocztowych coraz istotniejsza

Technologia automatycznych skrytek staje się coraz popularniejsza na całym świecie jako trend silnie związany z Internetem Rzeczy. Automatyka staje się istotnym elementem logistyki zakupów internetowych.

– Grupa Omnic aspiruje do czołówki branży rozwiązań technologicznych dla automatycznych skrytek. Zainwestowaliśmy 3,45 mln USD w badania i rozwój oraz opracowaliśmy technologię przy wsparciu Centrum ds. Przedsiębiorczości i Technologii Satarja – wyjaśnia Snitko.

Źródło/Fot: OMNIC

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o