Netia ponownie partnerem tytularnym festiwalu Off Camera

11. Netia Off Camera zbliża się wielkimi krokami. Święto kina niezależnego rozpocznie się już 27 kwietnia w Krakowie i potrwa aż do 6 maja. Znamy pierwsze szczegóły dotyczące imprezy, w którą kolejny rok z rzędu angażuje się Netia.

Kino niezależne to wspaniałe historie i różnorodność. Netia Off Camera, to największy festiwal kina niezależnego w tej części Europy, który potrwa od 27 kwietnia do 6 maja br. w Krakowie. W ramach festiwalowego konkursu, w walce o Krakowską Nagrodę Filmową i 100 tys. dolarów staną młodzi twórcy z całego świata. Netia jest sponsorem tytularnym imprezy już po raz trzeci.

Netia Off Camera będzie jeszcze bardziej widoczny w Krakowie. Plac Szczepański zmieni się w Miasteczko Filmowe, ożyją dachy krakowskich kamienic, które będą idealnym miejscem do projekcji wybranych filmów. W Miasteczku Filmowym zostanie zorganizowany szereg atrakcji filmowych dla mieszkańców i turystów. Będzie to też miejsce, w którym artyści będą się w luźnej atmosferze spotykać się z publicznością.

– Jesteśmy dumni, że po raz kolejny Netia jest mecenasem tak wartościowego wydarzenia, jakim jest festiwal kina niezależnego Netia Off Camera. – mówi Katarzyna Iwuć, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalna Netii. – Niezmiennie jesteśmy pod wrażeniem jakości pracy zespołu przygotowującego festiwal i dobierającego repertuar, w którym aż roi się od niezwykle ciekawych, poruszających i inspirujących filmów – dodała Katarzyna Iwuć.

W programie 11. edycji festiwalu Netia Off Camera, znalazło się aż pięć nowych sekcji. W „Sport to zdrowie” niezależni filmowcy przedstawią najbardziej ekstremalną wersję kina. „Zawód: Artysta” to przekrój kinematografii poświęconej sztuce – muzykom, filmowcom i malarzom. „Nasto-Dramy” to m.in. filmy wprost z liceów i amerykańskich college’ów. W opozycji do nich będzie „Working Class Hero”, które przedstawi bohaterów klasy robotniczej. „Revenge movies” przedstawi zemstę niekoniecznie w słodkiej formie – od komedii romantycznej kończąc na melodramacie.

Wśród najważniejszych filmów wyświetlanych podczas festiwalu, będzie m.in. święcąca triumfy na festiwalu w Gdyni „Cicha noc” Piotra Domalewskiego, „Love After Love” Russella Harbaugha i pełnometrażowy debiut Coralie Fargeat – „Revenge”.

Uzupełnieniem festiwalu będzie Off Scena – siedem koncertowych wieczorów z muzyką. Wystąpią m.in. Jeremy Gara, Lazy Habits i Home$lice.

Źródło/Fot: Netia

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o