Netia rusza na podbój rynku ukraińskiego

Netia kontynuuje rozwój swojej sieci poza granice Polski. Do istniejącego od wielu lat punktu dostępowego w Niemczech i uruchomionego w ubiegłym roku węzła w stolicy Czech, podobny ruszył we Lwowie.

Uruchomienie przez Netię fizycznego punktu dostępowego (z ang. PoP – Point of Presence), wspólnie z lokalnym partnerem we Lwowie, otwiera polskiemu operatorowi nowe możliwości świadczenia usług na terenie Ukrainy oraz zapewnia lokalnym operatorom dostęp na atrakcyjnych warunkach do globalnego rynku. Jest to kolejny krok Netii, jednego z największych dostawców usług telekomunikacyjnych w Polsce, w realizacji jej strategii międzynarodowej obecności.

– Rozwijamy naszą działalność w sąsiednich krajach, odpowiadając na potrzeby naszych klientów, m.in. polskich firm, które wcześniej obsługiwaliśmy w kraju, a które rozszerzają swój zasięg o nowe rynki – mówi Tomasz Tlak, odpowiedzialny za projekt Netia International. – Dzięki takim punktom dostępu za granicą możemy, podobnie jak w Polsce, świadczyć usługi konwergentne. Najczęściej są to zaawansowane usługi transmisji danych, na bazie których działają całe sieci korporacyjne, rzadziej dostęp do internetu – dodaje.

Uruchamiając własny węzeł i nowe połączenia międzynarodowe z Ukrainą, Netia wzmacnia również swoją pozycję na rynku operatorskiej transmisji danych w Europie Środkowo-Wschodniej. O atrakcyjności i dynamice tego rynku świadczy fakt, iż już w momencie uruchomienia nowego węzła, Netia skomercjalizowała 50 proc. dostępnych na ten moment zasobów.

Więcej informacji o ofercie i rozwiązaniach Grupy Netia dla klientów korporacyjnych, instytucjonalnych i operatorów znajduje się na stronie biznes.netia.pl.

Źródło/Fot: Netia

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
^_^Bankier Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Bankier
Gość

Dobrze jest widzieć ekspansję zagraniczną polskich spółek.

^_^
Gość
^_^

kurica nie ptica polsza nie zagranica 😀