MVNO-GSM.PL Innowacyjny blog telekomunikacyjny

Blog o alternatywnym obliczu telekomunikacji. Najlepsze oferty operatorów GSM, wszystko o MVNO, aktualności z branży telekomunikacyjnej i nie tylko

Technologie

Niania elektroniczna – bezpieczeństwo i zaufanie

Niania elektroniczna to urządzenie, które od lat zdobywa coraz większe zainteresowanie wśród przyszłych rodziców, ale także opiekunów osób starszych. Niewątpliwą zaletą elektronicznej niani jest możliwość ciągłego monitorowania, bez konieczności przemieszczania się po domu czy mieszkaniu. Dlatego nie jest to zwykły gadżet, a funkcjonalny przedmiot, który daje z jednej strony poczucie bezpieczeństwa z drugiej zaś swobody, możliwości poruszania się w promieniu 200 metrów od bazy.

Technikalia.pl, jako pierwsze w Polsce, wprowadziło do oferty markę Denver Electronics. Premierowym produktem dostępnym już na rynku jest bezprzewodowa niania, model BC-241 z kolorowym monitorem LCD 2,31″ i wysokiej czułości mikrofonami. Urządzenie wyposażone jest w kamerę oraz monitor. Kamera „prowadzi” obserwacje od kątem 35 stopni, dlatego skierowana na podopiecznego – pokaże każdy jego ruch oraz dźwięk. Urządzenie zapewnia dwukierunkową komunikację – kamera ustawiona pokoju przekazuje obraz do monitora nadzorowanego przez opiekuna, zaś mikrofon wbudowany w ekran umożliwia zdalne porozumiewanie się z podopiecznym.

Nianię można ustawić na jednym z trzech poziomów czułości siły głosu. Jeśli w pokoju, gdzie znajduje się kamera jest cicho – urządzenie przełącza się w oszczędny tryb czuwania. Dzięki funkcji VOX ekran włącza się automatycznie w momencie zarejestrowania dźwięku powyżej ustawionego przez nas progu czułości.

Dzięki podczerwieni niania działa również w nocy w trypie nocnym. Zasięg jest wtedy mniejszy ok. 2 metrów, ale ekran nadal pokazuje obraz wysokiej jakości. Jeśli wspominamy już o zasięgu urządzenia, monitor i kamera sprawnie komunikują się na odległość do 200 metrów w terenie otwartym. Jeśli wyjdziemy poza ten obszar monitor wyśle sygnał dźwiękowy, że nie jesteśmy w zasięgu urządzenia. Adapter i monitor mogą również pracować na zasilaniu bateryjnym (baterie AAA).

Produkt dostępny na Technikalia.pl w cenie 399 zł.

Dane techniczne
  • 2.4GHZ bezprzewodowe przesyłanie video i dźwięku pomiędzy kamerą a monitorem
  • Zasięg działania: 200m (w terenie otwartym)
  • VOX – tryb aktywacji dźwiękowej (ekran i dźwięk uaktywniają się, pod wpływem hałasu)
  • Automatyczne nocne widzenie w podczerwieni (zasięg 2 metry)
  • Czujnik obrazu: 1/4″ CMOS
  • Rozdzielczość video: 640×480 ~ 30FPS
  • Kąt widzenia: 35°

Źródło/Fot: Technikalia.pl

***
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl więcej komentarzy
0
Skomentujx
()
x