Niezdecydowany lajt mobile – operator ma kłopot z ustaleniem ceny pakietu internetowego 300 GB

Sieć komórkowa Lajt mobile jest ostatnio mocno niezdecydowana jeśli chodzi o ceny swoich abonamentów. Pod koniec października ub. r. operator poinformował o korekcie dwóch swoich planów abonamentowych. Jednym z nich był pakiet internetowy 100 GB, do którego operator postanowił dodać tzw. pakiet nocny (200 GB do wykorzystania w godzinach nocnych), podnosząc jednocześnie jego cenę o blisko 5 zł (więcej >>), do 39,99 zł/mc. Po niespełna dwóch tygodniach operator wycofał się z podwyżki aby teraz… znowu przywrócić wyższą cenę.

Patrząc na ostatnie poczynania lajt mobile w sprawie ustalenia ostatecznej ceny planu abonamentowego z 300 GB mobilnego internetu (100 GB w dzień + 200 GB w nocy) można odnieść wrażenie, że ktoś tam ma problem z liczeniem lub nie potrafi przewidzieć zachowania abonenta. Od października minionego roku jego cena została już zmieniona trzykrotnie. Wszystko zaczęło się pod koniec października ub. r., kiedy to lajt mobile postanowił zmodyfikować swój największy plan internetowy, przy okazji tylnymi drzwiami wpuszczając kilka podwyżek (m. in. opłaty aktywacyjnej). Modyfikacja planu abonamentowego polegała na dodaniu do niego pakietu nocnego 200 GB, który jest do wykorzystania w godzinach 1:00-8:00, dzięki czemu klienci mieli łącznie z pakietem dziennym 100 GB aż 300 GB mobilnego internetu do wykorzystania. To wiązało się z podwyżką – cena wzrosła o blisko 5 zł/mc – z 35 zł na 39,99 zł.

Cena ta jednak nie utrzymała się długo. Jeszcze w pierwszej połowie listopada ub. r. lajt mobile wycofał się z tej podwyżki i pomimo utrzymania w nim (tym pakiecie) pakietu nocnego w postaci 200 GB przywrócił cenę 35 zł miesięcznie (więcej >>). Operator tłumaczył swoją decyzję tak:

– Decyzja wynika ze szczegółowych analiz rynku, jakich dokonuje lajt mobile, po wprowadzaniu zmian ofertowych. W ich zakresie jest przede wszystkim badanie zachowań konsumentów, w ramach poszczególnych promocji, rozpatrywanie zachowań konsumentów i ryzyk z tym związanych. Jednocześnie jest to powiązane z reakcją rynku na poszczególnie zmiany, jakie wprowadza lajt mobile, w tym szczególnie na komunikaty zwrotne od potencjalnych klientów, którzy dalej oczekują najwyżej jakości usług z niską ceną. Naszym celem jest zapewnienie takich usług, w dążeniu do zaspokojenia potrzeb konsumentów, szczególnie na duże pakiety daty z opłatą, która ich satysfakcjonuje i umową, która nie jest długotrwałym zobowiązaniem – poinformowało nas wówczas biuro prasowe lajt mobile.

I ta zmiana również nie trwała długo. Dzisiaj na stronie internetowej lajt mobile ten sam pakiet kosztuje ponownie 39,99 zł miesięcznie. Wg informacji dostępnych na stronie lajt mobile regulaminy te zostały zmienione po cichu 22 i 28 stycznia b.r.

Co z planami głosowymi?

Teraz trzeba patrzeć z uwaga na ceny planów abonamentowych, gdyż obecna oferta jest nieco dziwnie skonstruowana. Należy zauważyć, że w tej samej cenie (39,99 zł/mc) jest wciąż nowo wprowadzony w tej formie plan abonamentowy NO-LIMIT L, z tą jednak różnicą, że oprócz 300 GB internetu znajdują się w nim jeszcze nielimitowane rozmowy krajowe oraz nielimitowane wiadomości SMS i MMS. W obecnym kształcie oferty branie w tej samej cenie abonamentu na sam internet mobilny wydaje się działaniem kompletnie bez sensu. Skoro cena się nie różni choćby na wszelki wypadek warto wziąć dodatkowo nielimitowane rozmowy i wiadomości. Można przypuszczać, że operator w związku z tą sytuacją będzie zmuszony wprowadzić korekty również w tym planie, jak również w bliźniaczym planie adresowanym do “duetów” (lajtDUET MEGA). Należy podkreślić, że ta atrakcyjna oferta na plan NO-LIMIT L została wprowadzona krótko przed świętami Bożego Narodzenia (więcej >>). Pierwotnie miała trwać do 8 grudnia, ale została wprowadzona na stałe (więcej >>).

Porównanie planów abonamentowych

Fot: lajtmobile.pl / Print Screen

Z ciekawością i uwagą będziemy przyglądać się kolejnym zmianom w ofertach lajt mobile. Rzadko spotyka się sytuację, w której z jednym tylko planem abonamentowym byłoby tyle zamieszania w tak krótkim czasie. Tym bardziej trzeba się z uwagą przyglądać ofercie, że jak już wspomnieliśmy powyżej obecna konstrukcja oferty wydaje się być nieco dziwna, gdyż planu na sam internet mobilny najzwyczajniej w świecie nie opłaca się brać i lepiej wybrać plan kosztujący tyle samo, ale zawierający w sobie no-limit na rozmowy i wiadomości (SMS i MMS).

CENNIK I REGULAMIN OFERTY SPECJALNEJ „GIGABAJTY NA LAJCIE”

REGULAMIN USŁUGI W ABONAMENCIE – DODATKOWE PAKIETY INTERNETOWE

Źródło/Fot: lajt mobile / wł

Dziękujemy Czytelnikowi M. za informację 

0 0 vote
Article Rating
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mała Mi
Mała Mi
3 miesięcy temu

I na cóż takie złosliwości? 🙂 Wciąż lajt mobile wygrywa ceną i ofertą 🙂

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x