Nowe lokalizacje i emisje cyfrowego radia DAB+ w Polsce

Od 19 stycznia mieszkańcy Wrocławia i okolic posiadający odbiorniki DAB+ mogą odbierać nowy multipleks cyfrowy. Oprócz nadającego już w stolicy Dolnego Śląska multipleksu cyfrowego Polskiego Radia, zawierającego programy publicznego nadawcy, w mieście można również słuchać lokalnego multipleksu uruchomionego w ramach projektu LocalDAB. Multipleks zawiera 5 stacji radiowych. Nowych stacji radiowych mogą również słuchać wszyscy znajdujący się w zasięgu multipleksu DAB+ nadawanego przez Diecezję Tarnowską.

Zacznijmy od stolicy Dolnego Śląska. W ramach lokalnego multipleksu DAB+ uruchomionego we Wrocławiu można słuchać następujących stacji radiowych:

  • Polskie Radio Wrocław
    • Radio Wrocław
    • Radio Wrocław Kultura
    • Radio RAM
  • Radio Rodzina
  • Akademickie Radio LUZ

Dla trzech ostatnich stacji radiowych jest to cyfrowy debiut. Radio Wrocław oraz Radio Wrocław Kultura już nadają cyfrowo w multipleksie należącym do Polskiego Radia. Każda ze stacji nadaje obecnie z przepływnością 96 kbps.

Z nowych stacji mogą również cieszyć się wszyscy znajdujący się w zasięgu multipleksu DAB+ nadawanego przez Diecezję Tarnowską z góry Prehyba. Do multipleksu tego dołączyły w ostatnim czasie Radio Profeto oraz Radio Fiat. Przekazy dostępne są z przepływnością 128 kbps.

Do odbioru cyfrowego radia DAB+ konieczny jest cyfrowy odbiornik radiowy. Wbrew temu, co sądzą niektórzy, do odbioru DAB+ nie jest potrzebny internet, wystarczy być w zasięgu sygnału DAB+.

Źródło/Fot: wł

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o