Nowy kanał w DVB-T – w poniedziałek (28 kwietnia) wystartuje Fokus TV

Już w najbliższy poniedziałek, tj. 28 kwietnia, widzów Bezpłatnej Naziemnej Telewizji Cyfrowej czeka miła niespodzianka. Tego dnia nadawanie rozpocznie nowy kanał – Fokus TV. Fokus TV to kanał o tematyce edukacyjno-poznawczej.

Focus TV STARTFokus TV koncesję na nadawanie otrzymał we wrześniu ubiegłego roku. Stacja należy do spółki Spectrum TV, powiązanej z Grupą ZPR, nadawcą dwóch innych kanałów (muzycznych) w naziemnej telewizji cyfrowej – Eska TV i Polo TV.

Kanał rozpocznie nadawanie na multipleksie pierwszym (MUX-1), gdzie zastąpi TVP 1 SD. Nie oznacza to jednak, że widzowie zostaną pozbawieni dostępu do Pierwszego Programu Telewizji Polskiej. Telewizja Jedynka będzie nadal dostępna w Naziemnej Telewizji Cyfrowej w jakości HD (kanał TVP-1 HD dostępny jest już teraz).

Skład multipleksu pierwszego (MUX-1) od 28 kwietnia będzie przedstawiał się następująco:

  • ATM Rozrywka – kanał rozrywkowy
  • Eska TV – kanał muzyczny
  • Fokus TV – kanał edukacyjno-poznawczy
  • Polo TV – kanał muzyczny
  • Stopklatka TV – kanał filmowy
  • TV TRWAM – kanał religijny
  • TVP ABC – kanał dziecięcy
  • TTV – kanał społeczno-interwencyjny

Strona internetowa stacji.

Źródło: wł

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

10
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MARIOLAJacek (redakcja)onnczytelnik Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
czytelnik
Gość
czytelnik

Co to ma niby wspólnego z telekomunikacją?

Jacek (redakcja)
Gość

Witam:) Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom czytelników, którzy chcą być na bieżąco również w tej kategorii. Polskie portale telekomunikacyjne informują nie tylko o telekomunikacji i mediach, ale nawet o kablówkach, wirusach, systemach operacyjnych, nawigacjach samochodowych… My skupiamy się na rozwiązaniach tanich i alternatywnych, lub nawet darmowych. Dlatego do tematyki telekomunikacji (która oczywiście ZOSTAJE i będzie w przeważającej większości u nas gościła) dodajemy bezpłatną naziemną telewizję cyfrową (nie będzie dużo news’ów o tym) oraz cyfrowe radio w technologii DAB+. W niedalekiej przyszłości zamierzamy też promować alternatywne bezpłatne systemy operacyjne, takie jak Linux, aby pokazać czytelnikom alternatywę dla Microsoftu. Niezależnie od tego nadal będziemy… Czytaj więcej »

onn
Gość
onn

do Jacek: wszystko jest ok – tylko jednego nie rozumiem – skoro piszecie o mvno w Polsce dlaczego ani słowa nie napisaliście o mvno sferii?? przecież to też jest mvno od kwietnia 2014 roku. Pierwszy mvno telefonii komórkowo-stacjonarnej można napisać…
Może jednak coś o sferii napiszecie??
Pozdrawiam

Jacek (redakcja)
Gość

Brak Sferii to nasza wina. Po prostu serwis dynamicznie się rozwija i nie zawsze na wszystko wystarcza czasu. Ale “szalony okres” dobiega już końca. Już w przyszłym tygodniu pojawią się informacje m. in. o Sferii. Przepraszam, że tak długo to trwa. Wszystkich MVNO zawsze będziemy traktować jednakowo.
Dziękuję raz jeszcze za uwagę.
Pozdrawiam,
Jacek

MARIOLA
Gość
MARIOLA

WITAM.DZWIĘK TŁUMACZENIA POKRYWA SIĘ Z ORGINALNYM I JEST BARDZO CICHY.PRZEZ CO NIE JESTEŚMY W STANIE OGLĄDAĆ TEGO KANAŁU.PRÓBOWALIŚMY JUŻ ZMIENIĆ COŚ W USTAWIENIACH TELEWIZORA,ALE NIESTETY.CZY MOŻNA COŚ Z TYM ZROBIĆ?

Jacek (redakcja)
Gość

Witam,

rozumiem, że chodzi o dźwięk “lektora” tłumaczącego jakiś program nadawany w Focus TV? Rozumiem, że problem dotyczy tylko kanału Fokus? Można spróbować zmienić “ścieżkę dźwięku”, w ustawieniach dekodera.telewizora, jednak podejrzewam, że był to problem po stronie nadawcy. Czy problem występuje “ciągle”?

MARIOLA
Gość
MARIOLA

PRÓBOWALIŚMY WSZYSTKICH MOŻLIWYCH USTAWIEŃ,NIESTETY DŻWIĘK LEKTORA NAKŁADA SIE Z GŁOSEM ORGINAŁU.PROBLEM WCIAŻ JEST I TO NA KAŻDYM Z ODBIORNIKÓW JAKIE POSIADAMY I TYLKO NA KANALE FOKUS TV.W OFERCIE PROGRAMOWEJ JEST WIELE CIEKAWYCH DOKUMENTÓW I ŻAŁUJEMY BARDZO ŻE NIE MOŻEMY Z NIEJ KORZYSTAĆ.

Jacek (redakcja)
Gość

Przetestowałem dzisiaj u siebie. Oryginalny dźwięk co prawda jest dość wyraźny, jednak u mnie (na dwóch różnych odbiornikach) nie przeszkadza w oglądaniu (jak dla mnie nie przeszkadza w najmniejszym nawet stopniu).

Skoro problem występuje tylko na kanale Fokus TV, to osobiście proponowałbym zgłoszenie tego problemu bezpośrednio do nadawcy (dane kontaktowe na stronie internetowej nadawcy http://www.fokus.tv/). Być może o czymś nie wiedzą i występuje taki kłopot na niektórych typach odbiorników.

Jacek (redakcja)
Gość

e-mail do redakcji fokus TV: info@tvspektrum.pl

MARIOLA
Gość
MARIOLA

DZIĘKUJĘ BARDZO.NAPEWNO SKORZYSTAMY.