Oferty bez limitu na kartę – szybki przegląd ofert bez umów i rachunków

Pisaliśmy już o ofertach NO-LIMIT na abonament, teraz przyszła kolej na oferty NO-LIMIT na kartę. Nie każdy potrafi zdecydować się na podpisywanie umowy, nawet jeśli ta jest na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Spora grupa osób ceni sobie całkowitą wolność i wiernie pozostaje w ofertach typu Pre-Paid. To rozwiązanie ma taką zaletę, że nie mamy praktycznie żadnych zobowiązań wobec operatora, ponieważ płacimy z góry. Możemy też zrezygnować z usług operatora praktycznie z dnia na dzień. To, co jeszcze nie tak dawno wydawało się abstrakcją dzisiaj nie jest już niczym wyjątkowym. Oferty typu NO-LIMIT na kartę oczywiście są i nierzadko wcale nie ustępują tego typu ofertom na abonament. No to zaczynamy. Bierzemy pod uwagę oczywiście tylko oferty NO-LIMIT do wszystkich sieci w Polsce (przynajmniej komórkowych), gdyż nielimitowane rozmowy i SMS-y wewnątrz danej sieci już od dawna dostępne są w wielu różnych ofertach. Kolejność raczej przypadkowa, za wyjątkiem pierwszej pozycji.

 1. NJU Mobile
  Dlaczego zaczynamy od NJU? Ponieważ to dzięki pojawieniu się tej właśnie marki od Orange pojawił się w Polsce prawdziwy urodzaj ofert NO-LIMIT, zarówno tych na abonament, jak i tych na kartę. Trzeba przyznać, że marka NJU Mobile narobiła sporo zamieszania na polskim rynku, podobnie jak przed laty Heyah. Dodatkowo użytkownicy NJU Mobile mają do dyspozycji aż 3 różne warianty, co daje jeszcze więcej swobody.

  • usługa miesio – najbardziej podobna do tego typu ofert abonamentowych. Zasada jest prosta. Jeśli korzystamy z telefonu, opłaty z naszego konta pobierane są zgodnie z cennikiem tylko do określonej kwoty, po czym naliczane już nie są. I tak za połączenia z numerami stacjonarnymi i komórkowymi zapłacimy maksymalnie 29 zł miesięcznie, za nielimitowane SMS-y i MMS-y do krajowych sieci komórkowych maksymalnie 9 zł, zaś za internet maksymalnie 19 zł. Jeśli użytkownik nie korzysta z telefonu – nie zapłaci nic. Usługa mesio jest całkowicie bezpłatna.
  • usługa do komórkowych – dzięki tej usłudze za połączenia ze wszystkimi numerami komórkowymi w Polsce użytkownik nie zapłaci więcej niż 99 groszu dziennie. Tu również zasada jest prosta. Jeśli dzwonimy, płacimy za połączenia zgodnie z cennikiem do momentu pobrania z konta kwoty 99 groszy. Potem w danym dniu możemy rozmawiać bez ograniczeń. Usługa kosztuje 6 zł i ważna jest przez 62 dni od momentu aktywacji.
  • usługa nju do wszystkich – rozbudowana wersja usługi do komórkowych, gdyż, oprócz nielimitowanych połączeń na komórki, zawiera również SMS-y, MMS-y, internet oraz połączenia z numerami stacjonarnymi. Jeśli mamy aktywną usługę nju do wszystkich, to mamy pewność, że za rozmowy, SMS-y/MMS-y oraz internet nie zapłacimy w danym dniu więcej niż 2 zł. Usługa kosztuje 6 zł i ważna jest przez 62 dni od momentu aktywacji.

  Dodatkową zaletą NJU Mobile jest ważność konta “po wieki”.

 2. Play i Formuła MINI MAX na kartę
  Wiem wiem, Play to nie jest MVNO i nie jest to również odrębna marka operatora infrastrukturalnego. Postanowiłem jednak zrobić wyjątek, ponieważ oferta zasługuje tu bez wątpienia na swoje miejsce. Tu nie mamy takiej swobody wyboru, jak w przypadku NJU Mobile, jednak mamy w zamian coś, co dla wielu będzie olbrzymią zaletą. Co takiego? Rozmowy wewnątrz sieci zawsze za 0 zł. Cała reszta wygląda bardzo podobnie, jak w usłudze miesio w NJU Mobile. Za rozmowy do wszystkich sieci w Polsce zapłacimy miesięcznie maksymalnie 29 zł, za SMS-y i MMS-y maksymalnie 9 zł, zaś za internet maksymalnie 5 zł. Wadą dla niektórych może być okres ważności konta po doładowaniu, jednak ktoś, kto decyduje się na ofertę typu NO-LIMIT raczej decyduje się jednocześnie na wydatki miesięczne na poziomie nie mniej niż 30 zł miesięcznie, a o miesiąc właśnie wydłuża ważność konta doładowanie o nominale 25-49 zł. Oczywiście, gdy nie dzwonimy, to nie płacimy.
 3. Plush na kartę
  To nowość od sieci Plus. Od razu należy zaznaczyć, że nielimitowane połączenia nie dotyczą rozmów z numerami stacjonarnymi, jednak sporo osób na numery stacjonarne nie dzwoni już w ogóle, albo robi to sporadycznie. W Plush na kartę, podobnie jak w NJU Mobile, mamy sporą elastyczność w wyborze odpowiedniej dla siebie opcji.

  • jeśli potrzebujemy wyłączenie samych nielimitowanych połączeń na komórki, zapłacimy za nie 25 zł miesięcznie
  • jeśli do nielimitowanych rozmów chcemy dodać również nielimitowane SMS-y na komórki, miesięcznie zapłacimy 30 zł
  • jeśli oprócz nielimitowanych rozmów i SMS-ów na komórki potrzebujemy również internetu, za taki zestaw (z 0,5 GB internetu) zapłacimy miesięcznie 35 zł
  • jeśli zależy nam wyłącznie na samych SMS-ach bez limitu na komórki, to czeka nas wydatek 10 zł miesięcznie
  • jeśli natomiast potrzebujemy tylko nielimitowanych SMS-ów na komórki oraz pakiet internetu, to zapłacimy miesięcznie (pakiet 2 GB) 15 zł (lub 20 zł, jeśli chcemy obniżyć minutę połączenia do 9 groszy).

  Bardzo podobnie oferta wygląda w nowej ofercie na kartę sieci Plus – Plus na kartę bez limitu.

 4. Heyah
  W Heyah ofertą typu NO-LIMIT na kartę jest usługa Tygodniówka. W ofercie tej za nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych w Polsce, nielimitowane SMS-y na komórki w Polsce oraz 50 MB internetu zapłacimy 10 zł tygodniowo. Tu, podobnie jak w Plush na kartę, mamy do dyspozycji tylko połączenia na komórki, jednak jak już wspomniałem wiele osób na numery stacjonarne dzwoni sporadycznie i należy się spodziewać, że z czasem potrzeba dzwonienia na numery stacjonarne będzie coraz mniejsza.
 5. Virgin Mobile
  Przechodzimy tym samym do oferty operatora MVNO. Po sierpniowej zmianie oferty Virgin Mobile, również tu dostępna jest oferta NO-LIMIT na kartę. Tą ofertą jest pakiet #DLA_MNIE_SUPER. W pakiecie tym użytkownik otrzymuje nielimitowane rozmowy na numery stacjonarne i komórkowe, nielimitowane SMS-y na komórki i 3 GB internetu. Ile za taką swobodę musimy zapłacić? Jeśli jesteśmy nowym klientem Virgin Mobile Polska, za pakiet #DLA_MNIE_SUPER musimy zapłacić 59 zł miesięcznie. Jeśli natomiast przenosimy numer do Virgin Mobile lub korzystamy aktualnie z poprzedniej oferty Bez kompromisów 2, za pakiet #DLA_MNIE_SUPER zapłacimy tylko 49 zł miesięcznie. W Virgin Mobile zaletą jest długa ważność konta – aż 12 miesięcy po każdym doładowaniu (minimalne doładowanie 5 zł).

To na dzień dzisiejszy chyba wszystkie oferty bez limitu na kartę, jakie mamy do wyboru. Jeśli coś pominąłem – proszę o informację 🙂 Zaznaczam, że brałem pod uwagę tylko oferty NO-LIMIT do wszystkich sieci, a nie tylko wewnątrz danej sieci. Wszystkie przedstawione powyżej oferty są ofertami na kartę, bez umów, rachunków, zobowiązań. Wystarczy kupić starter lub przenieść numer. W każdej chwili z dnia na dzień możemy zmienić sieć lub zrezygnować z oferty.

Tradycyjnie zapraszam do komentowania i głosowania na najlepszą Twoim zdaniem ofertę NO-LIMIT na kartę.

Źródło: njumobile.pl, play.pl, plushbezlimitu.pl, heyah.pl, virginmobile.pl; dostęp 19.09.2014 r.

Najlepsza Twoim zdaniem oferta typu NO-LIMIT na kartę to:

View Results

Loading ... Loading ...

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

9
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Paweł+NyczajPaweł NyczajAserJacek (redakcja)u1 Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
SzymonR
Gość
SzymonR

Warto wspomnieć, że w Heyah, Virgin Mobile oraz Plush musimy wykupić pakiet płacąc za niego z góry. Jeśli się okaże, że jednak nie potrzebujemy dzwonić/pisać pakiet razem z pieniędzmi przepada. W NJU i Play jest zupełnie inaczej. Tam nie płacimy za nic z góry, po prostu po osiągnięciu określonej kwoty licznik przestaje nabijać i tyle.

Oskar '87
Gość
Oskar '87

nju praktycznie nikt nie przebił. I to zarówno oferty abonamentowej, jak i na kartę. Jednak zacząłęm zastanawiać się nad Dziewicą. Abonamentu nigdy miał nie będę, a w nju wliczając internet wychodzi sporo, u mnie niemal zawsze ponad 50 zł. A jak przeniosę się do Virgin, zapłacę 49 zł. Kusi mnie więc, tylko boję się o jakość internetu na Play’u

Jacek
Gość
Jacek

W nju na abonament za wszystko zapłacisz 39zł.

Paweł Nyczaj
Gość

Zaletą nju jest też możliwość przejścia na abonament ze względu na umowę na czas nieokreślony odnawiającą się co miesiąc. Dostajemy więc zalety abonamentu z jednoczesną swobodą oferty na kartę. Potem już tylko ustanowienie polecenia zapłaty i zapominamy o płaceniu rachunku, bo zapłaci się sam (muszą być tylko środki na koncie). No i buduje się pozytywna historia kredytowa, bo regularnie płacimy abonament. Jest w tym wszystkim jeden haczyk: mianowicie trzeba zaznaczyć efakturę w formularzu zamówienia, bo inaczej w pierwszej fakturze pobiorą aż 200 zł za fakturę wysyłaną pocztą. Tym sposobem nju wybitnie namawia do ekologii, czyli efaktur, choć nie każdy może… Czytaj więcej »

Artur
Gość
Artur

No coz, nju ma najlepsza oferte.

Paweł+Nyczaj
Gość

Zgadza się, choć jeśli ktoś dożo dzwoni za granicę to są lepsze oferty np. Klucz Mobile, Lebara, Lyca.

u1
Gość
u1

autor zapomniał o RedBullMobile !!!

Jacek (redakcja)
Gość

Witam 🙂

Nic podobnego 🙂 Red Bull Mobile nie ma oferty ani taryfy typu NO-LIMIT w ofercie na kartę (Pre-Paid).

Ta oferta:

http://www.redbullmobile.pl/oferta/abonament/bez-telefonu/

Jest ofertą abonamentową.

Z kolei ta:

http://www.redbullmobile.pl/oferta/na-karte/taryfy-na-karte/

nie ma opcji NO-LIMIT.

Pozdrawiam,

Jacek

Aser
Gość
Aser

Warto wziąć pod uwagę promocyjne doładowania, standardowo jest bonus 15% wtedy no limit play mini max mamy za 41zł (29 zł rozmowy + 9 zł sms + 9 zł 1gb =47 zł – bonus 15%)
Raz w miesiącu są bonusy od 50 do 100% wartości doładowania wtedy taki no limit mamy nawet za 24 zł