(OPINIA) A przenoszenie numerów do ofert na kartę wciąż w salonach…

Na świecie, w tym także w Polsce – trwa pandemia groźnego koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19. Sieci komórkowe są w tym czasie bardzo aktywne. No, może poza operatorami wirtualnymi (MVNO), ale nie będę się znęcał. Niemal każdego dnia pojawiają się nowe oferty i promocje – darmowe pakiety internetowe, otwarte okna na telewizję, czy wydłużanie terminów płatności faktur. Jest jednak jedna rzecz, która została po staremu – przenoszenie numerów do ofert na kartę.

Od razu zaznaczę, że mój wpis nie dotyczy sieci wirtualnych, gdyż te załatwianie wszelkich spraw drogą on-line mają ogarnięte. Mój wpis dotyczy operatorów infrastrukturalnych, a i to nie wszystkich.

Stali czytelnicy bloga zapewne pamiętają mój wpis, w którym opisałem swoje przejścia związane z próbą przeniesienia w salonach numeru do oferty na kartę (więcej >>). Wyraźnie dawano mi do zrozumienia, że jestem klientem raczej niepożądanym, że zajmuję kolejkę i zabieram tylko czas. O ile rozumiem to, że klient pre-paid nie jest kluczowy i że sprzedawca nie ma prowizji za obsługę takiego, o tyle już nie rozumiem tego, dlaczego operatorzy mimo wszystko wysyłają takich klientów do salonów. Zresztą chyba jednak rozumiem. A nuż, widelec, sprzedawcy uda się jednak namówić takiego na droższy abonament. Tak, czy inaczej dzisiaj mamy sytuację nieco inną i niespotykaną – stan epidemii w Polsce. To czas, w którym bez pilnej potrzeby nie powinniśmy opuszczać domów.

Przeniesienie numeru do Pre-Paid? Tylko w salonie…

Jedynym operatorem MNO, który umożliwiał i umożliwia przeniesienie numeru do swojej oferty pre-paid jest Orange. Wystarczy wejść na stronę operatora i wypełnić odpowiedni formularz. Darmową kartę SIM dostarczy kurier, wówczas też zostanie zarejestrowany przenoszony numer. Nie trzeba w tym celu udawać się do salonu. Również on-line zrobimy to w przypadku oferty Orange Flex, a nawet wygodniej, gdyż można tu skorzystać z eSIM. Niestety w przypadku chęci przejścia do nju na kartę tak dobrze już nie jest (chyba, że operator schował tę opcję na stronie marki nadzwyczaj głęboko). Możliwość przeniesienia numeru bez wychodzenia z domu dostępna jest również w submarce T-mobile – Heyah. Tu również na stronie marki Heyah dostępny jest odpowiedni formularz. Wystarczy go wypełnić i czekać. U reszty niestety nie jest już tak dobrze.

Sieć komórkowa Plus nie daje takiej możliwości. Chcąc przenieść swój numer telefonu do Plusa na kartę, jak i jego popularnej submarki – Plusha – musimy udać się do salonu. Dokładnie tak samo jest w Play. Wniosek o przeniesienie numeru do Play na kartę złożyć można tylko w salonie. Dotyczy to również marki Red Bull Mobile. Również T-Mobile odsyła klientów chcących dołączyć do T-Mobile na kartę do salonów, choć chętni na ofertę Heyah mogą załatwić tę sprawę przez internet.

Gest w stronę klientów

W Polsce trwa stan epidemii. Służby apelują nieustannie o to, aby bez naprawdę ważnego powodu nie wychodzić z domu. Niestety, o ile operatorzy przygotowali szereg udogodnień dla abonentów i chętnych na abonamenty (np. zniesienie opłat za przesyłki kurierskie), o tyle klient Pre-Paid jest nadal klientem drugiej kategorii.

Moje pytanie do operatorów – czy bezpieczeństwo klienta Pre-Paid nie jest ważne? Może w tym trudnym czasie warto byłoby jednak umożliwić klientom przeniesienie numeru do oferty na kartę bez wychodzenia z domu? Duża część salonów (tych znajdujących się w centrach handlowych) jest zamknięta i zapewne trochę to potrwa. W tych otwartych salonach też obowiązują ścisłe reguły bezpieczeństwa i z pewnością mniejsza ilość przychodzących poprawiłaby bezpieczeństwo wszystkich – klientów i pracowników.

Uruchomienie możliwości przeniesienia numeru do ofert na kartę bez wychodzenia z domu udowodniłoby ponadto, że naprawdę chodzi tu o komfort i bezpieczeństwo klientów i pracowników, a nie tylko o marketing budowany w oparciu o pandemię SARS-CoV-2.

Może warto, drodzy operatorzy, to rozważyć?

0 0 vote
Article Rating
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

11 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
tuxowolf
tuxowolf
2 miesięcy temu

Co do nju, opcja nie jest schowana dużo bardziej od oferty na kartę w Orange:

njumobile.pl : strona główna → menu → oferta → na kartę → wybieram opcję → wybrana opcja → kup starter → co chcesz zrobić? → chcę nowy numer lub chcę przenieść numer do nju.

orange.pl : strona główna → oferta → oferta na kartę → nowy klient → warto wiedzieć → jak przenieść numer → przenieś numer.

Marek
Marek
2 miesięcy temu

Przenoszenie numeru z pomocą kuriera to żadne przenoszenie online, bo przecież kurier musi przyjść, wręczyć kartę SIM, zidentyfikować tożsamość, trzeba mu podpisać papiery, jest z nim bliski kontakt. W wielu przypadkach nawet wejdzie do naszego domu. A wcześniej tego dnia taki kurier był u xx innych ludzi. Więc to takie pseudobezpieczeństwo w sumie niewiele bezpieczniejsze niż udanie się do salonu. Czy przeniesienie numeru do Orange Flex na eSIM obywa się bez wizyty kuriera, jest zdalna weryfikacja za pomocą zdjęcia? Jeśli tak to chyba byłoby jedyne bezkontaktowe, naprawdę online przeniesienie numeru na polskim rynku.

window
window
2 miesięcy temu
Reply to  Marek

Jak ci kurier kartę z Flexa wrzuci to też pseudobezpieczeństwo

Marek
Marek
2 miesięcy temu
Reply to  window

A co ma wrzucać, jak to eSIM, czyli bez fizycznej karty?

Window
Window
2 miesięcy temu
Reply to  Marek

Popularność Esimu jest tyle co kot napłakał więc nadal mówi się o tradycyjnych simach

Marek
Marek
2 miesięcy temu
Reply to  Window

Przecież napisałem, że wszelkie wysyłanie kart SIM kurierami (należy przez to rozumieć: łącznie z kartą SIM Flexa) to pseudobezpieczeństwo i dodatkowo nie można tego nazwać przenoszeniem numeru online. Jedynie karta eSIM Flexa (prawdopodobnie) się wyróżnia. To, że jest ona bardzo mało popularna to inna sprawa. Czyżbym się mylił i w przypadku przenoszenia numeru do Flexa z tradycyjną SIM kurier nie wymaga żadnych podpisów? “Jak ci kurier kartę z Flexa wrzuci” gdzie wrzuci, do skrzynki pocztowej bez podpisu? Pod drzwi bez podpisu? Orange we Flex nie każe kurierom robić weryfikacji tożsamości? Nie wiem, pytam.

window
window
2 miesięcy temu
Reply to  Marek

Karta SIM bez zeskanowania Jest nic nie warta

Grzesiek
Grzesiek
2 miesięcy temu

Mnie też wkurza to, że trzeba się udać do salonu, albo jeszcze bardziej mnie wkurza to, że trzeba rejestrować numer na kartę gdzieś w salonie, albo sklepie i jeszcze trzeba dać swój dowód.
Co więcej nie zawsze można od razu przy zakupie zarejestrować numer.
Nie wszystkie sklepy obsługują rejestrację kart SIM.
Miałem taki problem kiedyś.

Kris
Kris
2 miesięcy temu

Lajt Mobile umożliwia przeniesienie numeru on-line po uprzednim wypełnieniu wniosku w necie i przelaniu 1 zł z osobistego konta. Można? Autor ma rację, że operatorzy kierują się w tym wypadku swoim własnym interesem, a nuż da się przekabacić klienta na abo? 2 dni temu chciałem przenieść nr telefonu do plusha w salonie plusa. Gościu przez 5 minut próbował mnie przekonać, że jest to niewykonalne, w końcu widząc moją stanowczość w dążeniu do celu ustąpił. Ale nr-u i tak nie przeniosłem. Zabrakło kart sim do plusha, które są zamówione i nie wiadomo kiedy przyjdą. Zadzwoniłem do drugiego salonu ( miasto ponad… Czytaj więcej »

JacekK
JacekK
2 miesięcy temu
Reply to  Kris

Bo mają w ofercie abonament, który można zamówić online 🙂

Kris
Kris
2 miesięcy temu
Reply to  JacekK

Możesz uzupełnić swoją wypowiedź, bo nie wiadomo do czego się ona odnosi?

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x