(OPINIA) Nieprzeciętne przebudzenie sieci wRodzinie

Sieć komórkowa wRodzinie – należąca do Aero2 – przez bardzo długi czas pozostawała w uśpieniu. Drobne korekty oferty były rzadkością i wydawało się, że marka po prostu trwa, zwłaszcza po starcie kolejnej marki Aero2 – a2mobile. Ostatnią znaczącą zmianą w ofercie operatora było wprowadzenie nowej taryfy z nową i niższą ceną za połączenia i SMS-y (więcej >>), było to jednak ponad 3 lata temu. Od tego czasu nic znaczącego się nie wydarzyło, poza np. rozdawaniem darmowych starterów i promocjami doładowań organizowanymi wspólnie z sieciami Żabka i Fresh Market (więcej >>). Była też nowa oferta pakietów internetowych (więcej >>), ale również dość dawno i nie było to nic ponadprzeciętnego. Generalnie nuda, aż do sierpnia b.r. W połowie sierpnia marka pochwaliła się bardzo dobrym pakietem zintegrowanym NO-LIMIT, który zdaniem wielu jest nawet lepszy od nowoczesnej oferty a2mobile.

Przez cały okres funkcjonowania MVNO-GSM.PL rzadko miałem okazję pisać o marce wRodzinie. Pierwszego newsa dotyczącego tej sieci opublikowaliśmy w lutym 2014 roku (więcej >>) i dotyczył on błahej oferty (100 zł za zakup złotego numeru). Miesiąc później informowaliśmy, że sieć w Rodzinie ma zaledwie 54 tys aktywnych kart SIM (więcej >>).  Potem, przez kolejne 4 lata, nic szczególnego się nie działo, poza drobnostkami, jak np. dodanie możliwości korzystania z internetu (więcej >>). Znacząca zmiana była przez ten czas w sumie chyba jedna, kiedy to operator wprowadził nową taryfę, dostosowując ceny do panujących wtedy na polskim rynku realiów (więcej >>), było to jednak ponad 3 lata temu. Obserwując, z racji hobby i prowadzenia strony, tę markę odnosiłem wrażenie, że ta po prostu trwa i będzie trwała do czasu, kiedy cały interes po prostu przestanie się opłacać i Aero2 zakończy działalność wRodzinie. Moje przeczucia umocniły się jeszcze bardziej po starcie kolejnej marki Aero2 – sieci a2mobile – nowoczesnej, konkurencyjnej, z ofertą na czasie. Myliłem się.

Jak grom z jasnego nieba w połowie sierpnia spadła na nas informacja, że wRodzinie wprowadziła zupełnie nowy pakiet NO-LIMIT, który ponadto mocno wyróżnia się spośród innych tego typu pakietów dostępnych na rynku i wcale nie chodzi tu tylko o cenę. Klienci sieci mają teraz do dyspozycji pakiet NO-LIMIT, w którym zawarte są nielimitowane rozmowy krajowe (z numerami stacjonarnymi i komórkowymi), nielimitowane SMS-y oraz 10 GB internetu mobilnego (więcej >>). Całość kosztuje 30 zł. Można na pierwszy rzut oka powiedzieć – DROGO! Wszak inne sieci podobne oferty NO-LIMIT, z rozmowami, SMS-ami i internetem mobilnym oferują dużo taniej. Drogo byłoby, ale nie jest, a wszystko przez jedną istotną rzecz – pakiet NO-LIMIT wRodzinie, kosztujący 30 zł, ważny jest przez przez 60 dni od dnia aktywacji.

Reasumując, pakiet wRodzinie kosztujący 30 zł i ważny przez 60 dni od momentu aktywacji zawiera:

  • nielimitowane rozmowy krajowe (zarówno z numerami stacjonarnymi jak i komórkowymi)
  • nielimitowane SMS-y na krajowe numery komórkowe
  • 10 GB mobilnego internetu (po wykorzystaniu dostępnego w ramach pakietu limitu danych prędkość zwalnia do poziomu nie niższego nić 512 kb/s)

Średnio(!) miesięcznie użytkownik otrzymuje za 15 zł nielimitowane rozmowy, nielimitowane SMS-y oraz 5 GB mobilnego internetu z lejkiem o prędkości 512 kb/s. Do tego wszystkiego dwa lata ważności konta po każdym doładowaniu, możliwość zamówienia darmowego startera (link >>) oraz brak jakichkolwiek umów i zobowiązań (oferta na kartę, którą zgodnie z wymogami tzw. ustawy antyterrorystycznej wystarczy po prostu po zakupie zarejestrować). Standardowe ceny (poza pakietami) również są bardzo konkurencyjne i pozostały jeszcze od czasu wprowadzenia nowej taryfy. Minuta rozmowy krajowej kosztuje 20 gr, jeden SMS to koszt 10 gr. Oferta jest – mówiąc kolokwialnie – prosta jak but, dzięki czemu wciąż idealnie nadaje się dla seniorów, ale teraz już nie tylko dla nich.

Trzeba przyznać, że nowa oferta wRodzinie jest po prostu dobra i trudno znaleźć w niej coś, co można skrytykować. Może tylko to, że z pakietu nie można korzystać w roamingu międzynarodowym na terenie UE i EOG, nie każdy jednak potrzebuje tej możliwości.

Mocno pomyliłem się co do przyszłości marki wRodzinie. Sądziłem, że dni tej marki są policzone i cały projekt potrwa do czasu, kiedy przestanie być rentowny. Uważałem, że w ofercie nie będzie już żadnych istotnych zmian. Zwłaszcza po starcie nowego projektu Aero2 – marki a2mobile – nabrałem przekonania, że dni zapomnianej już nieco sieci wRodzinie są policzone. Dzieje się inaczej i to jest doskonałą wiadomość dla klientów. Jest większa konkurencja, większy wybór i – co chyba najważniejsze – jeszcze niższe ceny.

Choć samo wprowadzenie nowej, dobrej  i innowacyjnej oferty to jeszcze nie sukces, to jednak możemy być spokojni o to, że na marce wRodzinie nie został jeszcze postawiony krzyżyk, dzięki czemu jeszcze wiele dobrego może się wydarzyć. Ja życzę wRodzinie wszystkiego dobrego.

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

15
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
JanPrzeniosłem z a2Aleksanderdanekmiłek Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
Ezop
Gość
Ezop

Mocno się też pan pomylił ws. odnawiania Freemium po 27 sierpnia.

Redakcja
Editor

W jaki sposób się pomyliliśmy? 🙂

Dragon
Gość
Dragon

A jak jest w a2mobile? Ktoś tam jest?

Redakcja
Editor
bimbo
Gość
bimbo

Fajnie jest 😛

Janoks
Gość
Janoks

Darmowy transfer na social media.

Rutka
Gość
Rutka

Tak w a2mobile jest spoko 🙂 Dobry zasięg internet działa bez zarzutu.

Paveł
Gość
Paveł

Oferta od dłuższego czasu ta sama ale nadal najlepsza.

Klaudia
Gość
Klaudia

Mam a2mobile to pokrewna oferta

miłek
Gość
miłek

Komentarz usunięty. Będą usuwane wszystkie komentarze, które będą pisane przez tych samych Użytkowników ukrywających się pod różnymi nickami. W takich przypadkach będę traktował takie wpisy jako SPAM. W skrajnych przypadkach będziemy blokować dane adresy IP

danek
Gość
danek

chyba najlepsze w tym wszystkim jest darmowy transfer na social media.

Jacek
Gość
Jacek

Ja jestem w a2mobile bo potrzebuję jednak więcej internetu ale gdyby nie to no to pewnie bym się przeniósł.

Aleksander
Gość
Aleksander

Jestem w sieci a@mobile i tu w pakiecie za 19,90 zł mam między innymi nielimitowane wiadomości SMS oraz MMS. Chciałbym przejść do sieci wRodzinie ale nawet w ich cenniku nie ma informacji na temat możliwości przesyłania MMS i ich ceny. Sieć VirginMobile w pakietach ma nielimitowane wiadomości SMS jednaj jeżeli ktoś chce wysłać wiadomość MMS to jest to dodatkowo płatne. Czy ktoś powie mi ile zapłacę za wysyłane wiadomości MMS w sieci wRodzinie gdybym korzystał z obecnej promocji pakietu za 60 zł (Bez limitu) na 60 dni ?

Przeniosłem z a2
Gość
Przeniosłem z a2

20 gr za mms i 30 zł za 60 dni.

Jan
Gość
Jan

Brak usługi powiadamiania SMS-em o tym, że ktoś dzwonił podczas gdy telefon był wyłączony lub był poza zasięgiem. Średniowiecze.