(OPINIA) Orange mnie powalił – od 18 czerwca dopłaty do roamingu w Pre-Paid Orange i nju

Orange mnie powalił. Tak właśnie zacznę swój kolejny wpis na blogu, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy.  Do tego stopnia brakuje mi słów, że najchętniej opublikowałbym w tej sprawie pusty wpis. Dlaczego? Operator właśnie poinformował, że od 18 czerwca b.r. klienci usług na kartę Orange i nju będą obciążani w roamingu międzynarodowym w krajach UE i EOG dodatkowymi opłatami. I nie byłoby w tym nic kuriozalnego, gdyby nie fakt, że to właśnie Orange po wprowadzeniu nowych regulacji wjechał na białym koniu i jako jedyny w Polsce zaoferował w miarę prawdziwy ‘Roam like at home’, grillując przy tym swoich konkurentów, którzy się od tego migali.

Orange jak dla mnie pokonuje właśnie drogę od bohatera do zera. Rzecznik operatora Wojciech Jabczyński poinformował właśnie, że już od 18 czerwca b.r. operator będzie doliczał dodatkowe opłaty w roamingu dla klientów ofert na kartę Orange i nju. Taki wakacyjny prezent. Dodatkowe opłaty przedstawiają się następująco:

  • 5 gr za każdą minutę połączenia wykonywanego
  • 2 gr za minutę połączenia odebranego
  • 1 gr za każdy wysłany SMS
  • niecały 1 gr za każdy wysłany MMS lub 1 MB transmisji danych
Są gorsi!

Najbardziej jednak uderzył we mnie ten fragment wpisu rzecznika Orange:

UKE wydał taką zgodę kilkunastu operatorom, w tym Orange Polska. Jako pierwszy z dużych operatorów komórkowych opłatę dodatkową wprowadził Play, zrobił to zarówno dla klientów postpaid, jak i prepaid. My zdecydowaliśmy się to zrobić jedynie dla klientów prepaid.

Rozumiem ten fragment tak, że “może i jesteśmy źli, ale przecież są gorsi”. Drogi Orange, co Was obchodzi Play?! Śledzę na bieżąco jakąś dziwną “miętę” pomiędzy Wami (najbardziej widoczne przy wytykaniu sobie nieścisłości w komunikatach prasowych, zwłaszcza tych dotyczących jakichś danych), ale naprawdę bez przesady.

Przypomnę może jak to wyglądało jakiś czas temu. W tym celu polecam ten wpis, również autorstwa Wojciecha Jabczyńskiego. Czytamy w nim:

Opublikowaliśmy cenniki usług roamingu, które będą Was obowiązywać od 15 czerwca. Zasadę „Roam Like at Home” potraktowaliśmy zgodnie z jej dosłownym rozumieniem – jeśli zapłaciliście w abonamencie za nielimitowane połączenia wychodzące, to powinniście móc skorzystać z nich w całej Unii Europejskiej. I w Orange Polska właśnie tak będzie.(…)

Chciałbym napisać o tym dużo więcej, ale – jak już wspomniałem – zabrakło mi słów. Drogi Orange, mam nadzieję, że Klienci bardzo szybko to ocenią i wyciągną odpowiednie wnioski…

Brawo Wy! 🙂

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o