(OPINIA) Virgin trafia w ręce PLAY. Ale żeby aż za 60 mln zł?

Stało się to, czego w zasadzie można było się spodziewać, a obecna sytuacja związana z pandemią SARS-CoV-2 i decyzje rządu w sprawie pakietów pomocowych dla przedsiębiorstw tylko – moim zdaniem – przyspieszyły tę decyzję. Virgin Mobile trafia właśnie w ręce Play. Cena? Blisko 61 mln zł. Tylko czy operator ten jest tyle wart?

Informacja o przejęciu przez Play sieci Virgin Mobile Polska to z pewnością dobra informacja dla klientów Virgin Mobile, przynajmniej na ten moment, ponieważ nikt nie zna planów Play w  stosunku do Virgin Mobile i jej klientów (mam tu na myśli przede wszystkim ofertę i plany wobec niej). Virgin Mobile nie radziła sobie w ostatnim czasie najlepiej (najdelikatniej rzecz ujmując) i np. nagła utrata płynności finansowej mogłaby narobić użytkownikom telekoma wielu problemów, przy których grudniowy wyciek danych byłby niczym. Pytanie jakie plany ma Play w stosunku do Virgin Mobile. Na to trochę trzeba poczekać.

Virgin Mobile kupione za blisko 61 mln zł

Blisko 61 mln zł, na tyle została wyceniona wartość Virgin Mobile Polska. MOIM ZDANIEM cena jest dość wygórowana. Pod koniec lutego okazało się, że Virgin Mobile Polska ma zaledwie niespełna 60 tys. klientów abonamentowych, czyli tych najcenniejszych (więcej na ten temat >>). Swoją drogą wynik w mojej ocenie koszmarny. Biorąc pod uwagę oficjalne dane mówiące o tym, że operator ma w swojej bazie ok 400 tys. aktywnych kart SIM wychodzi na to, że trzonem bazy są karty Pre-Paid. A to wszystko po wielu latach działalności w Polsce. Klienci abonamentowi to więc tylko 15% całej bazy operatora(!). Do tego wszystkiego można dołączyć choćby statystyki MNP, w których Virgin Mobile już dawno temu utknęło. Co prawda jakieś pozyskanie jest, ale co z tego, skoro tyle samo klientów ucieka do innych sieci, nie będąc chyba szczególnie zadowolonych z usług.

A tak w ogóle po co to sieci Play? Może wizerunkowo będzie to lepiej wyglądać niż upadłość Virgin Mobile i towarzyszący temu spory chaos i bałagan. Nie mówiąc już o temacie kosztów roamingu.

Mniejsza jednak o większość. Trzeba poczekać teraz na plany Play wobec tejże marki. Warto jednak przypomnieć tu wg mnie sprawę FOLX i Play Next.

A tak na marginesie, teraz bez wątpienia największym polskim MVNO będzie Premium Mobile.

A na zakończenie – projekt Virgin Mobile w Polsce okazał się w mojej ocenie totalną klapą. Niech to będzie przestrogą dla innych.

0 0 vote
Article Rating
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
1 miesiąc temu

Taka bardziej realna kwota, jakiej się spodziewałem to ok. 40 mln złotych.

Marek
Marek
1 miesiąc temu

W ostatnich kwartałach Virgin utrzymuje się na podobnym poziomie albo notuje niewielkie plusy. Jeżeli Play nie pogorszy oferty, to może zyskać 400 tys. klientów. A jeżeli podniesie ceny po przejęciu Virgin, to wyda 60 mln zł na bazę klientów, która szybko stopnieje.

Paco
Paco
14 dni temu

Od samego początku tj. 2012 roku chodziło tylko i wyłącznie w Virgin PL o zbudowanie jak największej bazy klientów, a następnie sprzedaż z zyskiem operatorowi infrustrukturalnemu. I tyle.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x