Orange chwali się zasięgiem 4G LTE przy granicy z Białorusią

Sieć komórkowa Orange chwali się rozbudową swojej sieci przy granicy w Białorusią. Jak informuje operator osoby przebywające w tym rejonie mogą teraz  korzystać z 35 stacji bazowych, na których dotychczas technologia 4G LTE nie byłą dostępna.

Chyba wszyscy doskonale wiedzą, że wschód Polski może tylko pozazdrościć zasięgu sieci mobilnej innym regionom naszego kraju. Wiemy, co mówimy, ponieważ MVNO-GSM.PL nadaje właśnie z północnego-wschodu Polski. Tu w wielu miejscach albo o zasięgu 4G LTE można zapomnieć całkiem, albo korzystać  co prawda można, jednak osiągane prędkości internetu mobilnego są dalekie od tego, co można uzyskać w dużych aglomeracjach.

Sieć komórkowa Orange chwali się jednak rozbudową sieci wzdłuż wschodniej granicy Polski, dokładnie wzdłuż granicy z Białorusią. W sumie przy granicy klienci Orange mogą korzystać z 4G na 35 stacjach, na których nigdy jeszcze ta technologia nie była dostępna. W większości przypadków jest to zasięgowe 800 MHz, ale na niektórych także 1800 i 2600 MHz. Na razie nie obsługują one agregacji pasma, lecz to tylko kwestia czasu.

Stacje bazowe wzdłuż wschodniej granicy, na których teraz jest już LTE:

Fot: Orange

W sumie od początku roku klienci Orange mogą korzystać z 4G na ponad 280 stacjach bazowych, gdzie do tej pory nie było zasięgu 4G. Wiele z tych stacji obsługuje nawet kilka nośnych w różnych częstotliwościach. Jak chociażby stacja w Chrząstowie na Śląsku Opolskim, gdzie od razu działało 800 MHz i 1800 MHz.

Stacje z LTE w Polsce (nowe):

Fot: Orange

Źródło/Fot: Orange

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o