Orange odpowiada Play i też chwali się swoją siecią. Wspomina też o 5G

Wczoraj sieć komórkowa Play pochwaliła się niezwykle dynamiczną rozbudową swojej sieci (więcej >>). Operator poinformował m. in. o tym, że liczba stacji bazowych play przekroczyła już 7000 sztuk. Tymczasem dzisiaj swoją siecią, zapewne w odpowiedzi na ofensywę Play – pochwalił się Orange. Z wpisu umieszczonym dzisiaj na blogu operatora możemy przeczytać m. in., że operator na koniec 2018 roku posiadał blisko 11 tys. stacji bazowych LTE, wspomina również o technologii 5G.

We wpisie na blogu Orange dowiadujemy się m. in., że na koniec 2018 roku Orange dysponował liczbą 10 871 stacji bazowych. Na 2/3 z nich działa tzw. agregacja pasma, co może dodatkowo pozytywnie wpływać na działanie internetu w telefonie.

Orange informuje również o kilku ciekawostkach. Klienci Orange przesłali w 2018 roku 680 PB danych, o 50% więcej niż rok wcześniej. Już blisko 90% danych przesyłanych jest przez sieć 4G LTE i udział ten stale rośnie, wszystko dzięki większej liczbie „systemów” na masztach stacji bazowych – w ciągu roku przybyło ich 45%, co przełożyło się na mocną pozycję we wszystkich testach prędkości, nawet pomimo dużego wzrostu transferu danych.

Orange chwali się również statystykami innych usług. Dowiadujemy się, że klienci Orange wydzwonili 68 mld minut oraz wysłali 12 mld SMS-ów.

Fot: Orange

Orange poinformował o jeszcze jednej ciekawostce. Okazuje się, że najbardziej pracowita stacja bazowa Orange znajduje się w Śremie w Wielkopolsce. Stojąca tam stacja, obsługująca osiedle domków jednorodzinnych, pozwoliła znajdującym się w jej zasięgu użytkownikom przesłać w ciągu roku 360 TB danych, czyli mniej więcej równowartość 500 godzin oglądania filmów wideo dziennie.

Orange informuje również o rozbudowie stacji bazowych znajdujących się w popularnych miejscach turystycznych. Rozbudowa dotyczyła 200 stacji.

Sieć 5G

Nie bez powodu Orange wspomina również o sieci 5G, tym bardziej, że jej fioletowy konkurent jeszcze nie skończył rozbudowy sieci 4G LTE. Pod koniec ubiegłego roku to właśnie Orange uruchomił pierwszą komercyjną stację bazową 5G, która znajduje się w Gliwicach. Technologia 5G pozwala osiągać prędkości internetu mobilnego mierzone już w Gb/s.

Źródło/Fot: Orange

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o