Orange pochwalił się, że przekroczył liczbę 10 tys. stacji LTE

Sieć komórkowa Orange pochwaliła się, że liczba stacji LTE operatora przekroczyła właśnie liczbę 10 tys. To dobra wiadomość dla klientów, więcej stacji LTE to lepszy zasięg szybkiego internetu. 

– Cały czas inwestujemy w sieć, abyście mogli korzystać z jak najwyższej szybkości transferu danych i jakości połączeń – tak zaczyna wpis na blogu Orange rzecznik operatora Wojciech Jabczyński. Dalej dodaje, że Orange właśnie przekroczył “magiczną barierę” 10 tys. stacji LTE w ramach NetWorkS!. To ma przekładać się na to, że 99,8% Polaków znajduje się w zasięgu sieci LTE.

Jak dodaje Orange ponad połowa stacji LTE (5100) działa w paśmie 800 MHz, co oznacza lepszy zasięg wewnątrz budynków.

– Dwa lata po zakończeniu aukcji na częstotliwości zrealizowaliśmy wszystkie zobowiązania pokryciowe, jakie na siebie wzięliśmy – dodaje Wojciech Jabczyński.

Operator zapowiada jednocześnie, że to nie koniec inwestycji. Prace nad zasięgiem, pojemnością i szybkością będą trwały nadal.

Co ciekawe na początku listopada liczbą bliską 10 tys. stacji LTE (brakowało 50 sztuk) chwalił się też T-Mobile (więcej >>). Dość interesująco wygląda ten wyścig zważywszy na to, że NetWorkS! to niejako wspólny projekt T-Mobile i Orange. Jak czytamy na stronie firmy:

21 lipca 2011 r., Polska Telefonia Cyfrowa S.A. (obecnie T-Mobile Polska S.A.), operator sieci T-Mobile oraz PTK Centertel Sp z o.o. (obecnie Orange Polska S.A.), operator sieci Orange, podpisały umowę o współwykorzystywaniu swoich radiowych sieci dostępowych.

Umowa określa zasady zarządzania, planowania, obsługi, rozwoju i utrzymania tychże sieci. Zadania te realizuje powołana w tym celu spółka NetWorkS!, w której obaj operatorzy mają po 50% udziałów.

Źródło/Fot: Orange, NetWorkS

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
turnmichotoloJacekKsarnia Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
sarnia
Gość
sarnia

ci mniejsi tez dają sobie radę. Np. a2mobile nieźle się rozkręcił a przecież powstali stosunkowo niedawno.

tolo
Gość
tolo

No to prawda. Za przykład też Sferię można wziąć chociażby. No i mniejsze sieci, mają jakiś taki swój “klimat”;)

micho
Gość
micho

W a2mobile coraz wiecej ludu jest przez te ich pakiety społecznościowe.

turn
Gość
turn

oni pakietami społecznościowymi przyciągneli.