Orange pochwalił się, że przekroczył liczbę 10 tys. stacji LTE

Sieć komórkowa Orange pochwaliła się, że liczba stacji LTE operatora przekroczyła właśnie liczbę 10 tys. To dobra wiadomość dla klientów, więcej stacji LTE to lepszy zasięg szybkiego internetu. 

– Cały czas inwestujemy w sieć, abyście mogli korzystać z jak najwyższej szybkości transferu danych i jakości połączeń – tak zaczyna wpis na blogu Orange rzecznik operatora Wojciech Jabczyński. Dalej dodaje, że Orange właśnie przekroczył “magiczną barierę” 10 tys. stacji LTE w ramach NetWorkS!. To ma przekładać się na to, że 99,8% Polaków znajduje się w zasięgu sieci LTE.

Jak dodaje Orange ponad połowa stacji LTE (5100) działa w paśmie 800 MHz, co oznacza lepszy zasięg wewnątrz budynków.

– Dwa lata po zakończeniu aukcji na częstotliwości zrealizowaliśmy wszystkie zobowiązania pokryciowe, jakie na siebie wzięliśmy – dodaje Wojciech Jabczyński.

Operator zapowiada jednocześnie, że to nie koniec inwestycji. Prace nad zasięgiem, pojemnością i szybkością będą trwały nadal.

Co ciekawe na początku listopada liczbą bliską 10 tys. stacji LTE (brakowało 50 sztuk) chwalił się też T-Mobile (więcej >>). Dość interesująco wygląda ten wyścig zważywszy na to, że NetWorkS! to niejako wspólny projekt T-Mobile i Orange. Jak czytamy na stronie firmy:

21 lipca 2011 r., Polska Telefonia Cyfrowa S.A. (obecnie T-Mobile Polska S.A.), operator sieci T-Mobile oraz PTK Centertel Sp z o.o. (obecnie Orange Polska S.A.), operator sieci Orange, podpisały umowę o współwykorzystywaniu swoich radiowych sieci dostępowych.

Umowa określa zasady zarządzania, planowania, obsługi, rozwoju i utrzymania tychże sieci. Zadania te realizuje powołana w tym celu spółka NetWorkS!, w której obaj operatorzy mają po 50% udziałów.

Źródło/Fot: Orange, NetWorkS

5 komentarzy do “Orange pochwalił się, że przekroczył liczbę 10 tys. stacji LTE

 • 23 listopada 2017 at 09:19
  Permalink

  ci mniejsi tez dają sobie radę. Np. a2mobile nieźle się rozkręcił a przecież powstali stosunkowo niedawno.

  Odpowiedź
  • JacekK
   23 listopada 2017 at 14:14
   Permalink

   Na stronie odnotowuję coraz większą liczbę komentarzy dotyczących a2mobile pisanych ciągle przez te same adresy IP. Coraz bardziej zbliżamy się do momentu, w którym będzie można uznać to za SPAM, nie zaś za treści coś wnoszące.

   Bardzo więc proszę o umiar.

   Odpowiedź
 • 23 listopada 2017 at 19:01
  Permalink

  No to prawda. Za przykład też Sferię można wziąć chociażby. No i mniejsze sieci, mają jakiś taki swój “klimat”;)

  Odpowiedź
 • 1 grudnia 2017 at 14:19
  Permalink

  W a2mobile coraz wiecej ludu jest przez te ich pakiety społecznościowe.

  Odpowiedź
 • 2 grudnia 2017 at 15:11
  Permalink

  oni pakietami społecznościowymi przyciągneli.

  Odpowiedź

Dodaj komentarz