Orange Smart Light, czyli inteligentne lampy miejskie od Orange w podwarszawskim Piastowie

Ciekawa informacja wyszła właśnie od Orange, który pochwalił się, że ma w swojej ofercie… “inteligentne” lampy miejskie. Pierwszych szesnaście takich lamp od Orange rozświetliło podwarszawski Piastów. Powstały dzięki współpracy Orange Polska ze start-upem Quantron oraz firmami BioSolution i JT Weston i działają w ramach bezpiecznego i otwartego środowiska API IoT.

Lampy pozwalają zaoszczędzić co najmniej 60% kosztów związanych z energią elektryczną, w porównaniu z tradycyjnymi lampami sodowymi. Zapewniają także szereg nowych możliwości – zdalne włączanie i wyłączanie, czy też możliwość dołączania nowych elementów tj. dedykowanych sensorów np. zanieczyszczenia powietrza.

– W mieście jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia. Dlatego sformułowaliśmy cel, jakim jest poprawa efektywności energetycznej oświetlenia ulic. To działanie proekologiczne i proekonomiczne. Zdecydowaliśmy się zainstalować 16 lamp przy ulicy Jarosława Dąbrowskiego – mówi Grzegorz Szuplewski, Burmistrz Piastowa.

O lampach opowiedział także Michał Ciemiński, Dyrektor Marketingu Rynku Biznesowego w Orange Polska:

Umieszczone w Piastowie lampy są wodoodporne, radzą sobie z chemią, dzięki wbudowanemu czujnikowi GPS są zabezpieczone przed kradzieżą.

– Mamy także w ofercie lampy, które można włączać choćby SMS-em lub gdy w pobliżu ktoś przebywa – dodaje Michał Ciemiński, Dyrektor Marketingu Rynku Biznesowego w Orange.

Trzeba przyznać, że jest to bardzo ciekawa propozycja Orange. Z pewnością ciekawsza od dronów i inteligentnych odkurzaczy.

Źródło/Fot: Orange

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
rasso Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
rasso
Gość
rasso

“Lampy pozwalają zaoszczędzić co najmniej 60% kosztów związanych z energią elektryczną” – tylko 60%, przecież kupując ledówkę 15wat ma się moc 100wat (starej żarówki) 1521lm a nawet więcej przy białym świetle a można bez problemu wycisnąć więcej jeśli droższa jest ledówka.