Pierwsze startery Vectone Mobile już w rękach Czytelników – nie logują się do sieci

Jak informują nas nasi Czytelnicy docierać zaczęły pierwsze startery Vectone Mobile Polska. To niewątpliwie dobra wiadomość. Zła wiadomość jest taka, że karty SIM nie logują się do żadnej z polskich sieci, co wskazywałoby na to, że nie są one jeszcze aktywne i operator swoich usług jeszcze technicznie w Polsce nie świadczy. Infolinia w języku polskim również jeszcze nie działa.

starter vectne mobile 1

Pierwotnie pojawiła się informacja, że Vectone Mobile Polska działać miał na zasięgu sieci T-Mobile. Aktualnie na stronie internetowej operatora nie ma niestety informacji odnośnie zasięgu sieci. Brakuje również kilku innych kluczowych informacji, jak np. sposoby doładowania konta, ważność konta po doładowaniu, czy też rodzaju naliczania połączeń głosowych (sekundowe/minutowe).

Temat logowania się do sieci kart Vectone Mobile monitorujemy na bieżąco i jeśli tylko uda się potwierdzić możliwość zalogowania się do sieci i korzystanie z usług Vectone Mobile w Polsce poinformujemy o tym możliwie najszybciej.

Vectone Mobile swój start ogłosił 8 stycznia b.r. Nieco wcześniej można już było składać zamówienia na darmowe karty SIM za pośrednictwem strony internetowej operatora. Pierwsze karty SIM właśnie docierają.

Więcej zdjęć zestawu startowego Vectone Mobile Polska można znaleźć na https://www.facebook.com/mvnogsm.

Źródło: wł

Fot: gmiazreclian

 

20 komentarzy do “Pierwsze startery Vectone Mobile już w rękach Czytelników – nie logują się do sieci

 • 13 stycznia 2015 at 18:19
  Permalink

  No to się zaczyna. Schemat (nie)działania taki sam jak wszędzie, gdzie Vectone Mobile działa. Czytałem, że w W.Brytanii dziwne rzeczy się dzieją z pieniędzmi na koncie, jakość połączeń tragicznie niska, a obsługa z infolinii generalnie zlewa wszystko.

  Odpowiedź
 • 13 stycznia 2015 at 20:54
  Permalink

  Ja zaś czytałem,że generalnie jakość komórkowych usług w UK jest zauważalnie niższa niż w Polsce i dotyczy to wszystkich tam działających operatorów.
  A jak będzie z Vectone w Polsce to wyjdzie “w praniu”.
  Ważne,że te startery nie są wirtualne i docierają,bo to oznacza,że start jest już nieodwołalny.

  Odpowiedź
 • 13 stycznia 2015 at 21:22
  Permalink

  ja od 4 lat posiadam numer telefonu w Angielskiej sieci vectone i jestem jak najbardziej zadowolony.wiec krótko-tanio i dobrze 🙂

  Odpowiedź
  • 3 czerwca 2015 at 10:49
   Permalink

   Cześć, ja też korzystam w UK z Vectone i też jestem ogólnie zadowolony ale teraz jak przyjechałem do PL to w ogóle mi nie działa ta karta, nigdzie nie łapie zasięgu. Czy masz pojęcie czemu tak jest. Co zrobić, żeby to zaczęło działać? Z góry dziękuje za odpowiedzi 🙂

   Odpowiedź
 • 13 stycznia 2015 at 23:06
  Permalink

  Ja taki prefiks mam na głównym numerze,który ostał mi się po śp. GaduAir.

  Odpowiedź
 • 13 stycznia 2015 at 23:10
  Permalink

  Oczywiście mam na myśl 729 ,bo dalej GA miało 1 i ja tak mam.Prawdę powiedziawszy to tych jedynek w numerze mam pięć:-)

  Odpowiedź
 • 14 stycznia 2015 at 11:59
  Permalink

  Vectone Mobile Polska naliczanie mamy minutowe. Konto bez doładowania jest ważne 90 dni. Konto ze środkami jest ważne 90 dni liczone od momentu ostatniej aktywności na koncie, może być to wysłanie wiadomości tekstowej lub wykonanie choćby jednego połączenia, które przedłużają konto o kolejne 90 dni.

  Odpowiedź
   • 14 stycznia 2015 at 14:47
    Permalink

    do Jacek: potwierdzam słowa Jarosława – mi vectone mobile na fb też w prywatnej wiadomości tak odpisał

    Odpowiedź
 • 14 stycznia 2015 at 15:15
  Permalink

  co do tego jak ktoś nie ma sygnału/zasięgu w vectonemobile.pl to na ich stronie internetowej pisze tak: “Proszę znaleźć menu o nazwie „Usługi Vectone”, zaznaczyć je i wejść w sekcję „Wybierz tryb Roamingu”. Następnie pojawi się kolejne pole wyboru z dwoma trybami, w którym należy zaznaczyć „Manualny”, a później “w Polsce””. Dzięki temu Twój telefon powinien ponownie połączyć się z siecią. Jeśli nadal będziesz potrzebować pomocy, prosimy o kontakt z Centrum Obsługi Klienta.” hmm – gdzie indziej sieć działa od razu – a tu trzeba się wygimnastykować by po prostu móc gdziekolwiek zadzwonić….

  Odpowiedź
  • 14 stycznia 2015 at 16:19
   Permalink

   To dla bardziej zaawansowanych telefonów jest. Zwykły telefon od razu powinien działać. Niektóre modele mają w oprogramowaniu możliwość całkowitej blokady roamingu, również krajowego.

   Najbardziej niepokojące jest to, że operator na FB nic nie wspomina o niedziałaniu kart lub ich braku (sporo osób zamówiło). Operator wyjaśnia wątpliwości dotyczące przenoszenia numeru, ważności konta, naliczania, zaś ani słowa o terminie, w którym którykolwiek z użytkowników Vectone będzie mógł skorzystać z usługi.

   Odpowiedź
 • 14 stycznia 2015 at 16:29
  Permalink

  Odnośnie nielogowania się kart SIM, które dotarły do użytkowników:

  Z FB Vectone Mobile Polska:

  “Jeśli zamówiłeś przed czwartkiem (8. stycznia) to Twoja karta należy jeszcze do starej promocji i usług. Mamy nowe, tak samo jak nowe oferty i pakiety. Jeśli chcesz korzystać z naszych usług proszę zamów darmową kartę SIM i wtedy nie będzie problemu z działaniem”

  Odpowiedź
 • 14 stycznia 2015 at 17:33
  Permalink

  Ja też miałem w GaduAir prefiks 729 00.. to było na Plusie.. a więc i Vectone może być w roamingu Plusa..

  Odpowiedź
 • 19 stycznia 2015 at 11:33
  Permalink

  Wcześniej miałem obiekcje do naliczania minutowego.
  Po przemyśleniu przecież 5gr za min to i tak bardzo mało, a płacąc teraz w play 29gr/min to 5 gr =10sek rozmowy, więc 5 gr /min – stawka rewelacyjna:)

  ps. Konto jest ważne 90 dni od ostatniej aktywności, tj połączenie, sms, rewelacja

  Odpowiedź
 • 23 stycznia 2015 at 01:07
  Permalink

  Tak sie sklada że bylem testerem tej sieci w Polsce w grudniu ub. roku i wszystko było okej. Mozna bylo się zalogować do sieci t mobile tylko wcześniej trzeba uaktywnic tryb roamingowy MANUALNY i wybrać Polska. Zarówno internet jak i polączenia działają. Mam kilka starterów jakby ktoś chciał.

  Odpowiedź

Dodaj komentarz