Play i Red Bull Mobile – jedna trzecia Polaków w zasięgu sieci LTE Play

Rzecznik prasowy sieci Play – Marcin Gruszka – poinformował za pośrednictwem swojego bloga, że w zasięgu sieci LTE Play znajduje się już jedna trzecia mieszkańców Polski.

Do listy miast i miejscowości objętych zasięgiem 4G LTE Play dołączyły ostatnio Lublin, Jelenia Góra, Świnoujście, Biała Podlaska, Mikołajki, Bytów, Łeba, Jastarnia, Goleniów, Baniocha, Boguszów-Gorce, Dzierżążno, Grzybowo, Jelcz-Laskowice, Jeżów Sudecki, Kiełpino, Kobylanka, Kraśnik, Łazy, Łowicz, Maszewo, Milejów, Mrzeżyno, Mysłowice, Nowogard, Pajęczno, Parzęczew, Przybiernów, Psary, Rewal, Sianów, Skórcz, Skrwilno, Stepnica, Trzebiatów, Wsoła, Zakroczyn. Wg rzecznika sieci Play razem daje to ponad 30% pokrycia.

Kiedy dodamy wszystkie nowe miasta i miejscowości daje to nam 278 nazw. Są oczywiście bardzo duże, są też bardzo małe, ale to akurat uważam za bardzo fajny temat, że LTE to nie tylko luksus dla dużych aglomeracji – dodaje Marcin Gruszka.

Przypominamy, że z internetu w technologii LTE mogą za darmo i praktycznie bez limitów korzystać użytkownicy Red Bull Mobile (marki, której operatorem jest sieć Play i która korzysta z zasięgu sieci Play) do końca 2014 roku. Pisaliśmy o tym tutaj. Konieczne jest tylko posiadanie urządzenia obsługującego standard 4 G LTE.

Źródło: Play, wł

2 komentarzy do “Play i Red Bull Mobile – jedna trzecia Polaków w zasięgu sieci LTE Play

 • 12 maja 2014 at 09:38
  Permalink

  Kto choć raz korzystał z sieci “4G” w Play, ten wie, że np. w T-Mobile szybsza jest zwykła 3G:)

  Odpowiedź
  • 12 maja 2014 at 11:25
   Permalink

   Tak, jednak w kontekście darmowego dostępu do tej sieci w Red Bull Mobile, to nawet jeśli będzie działał z prędkością 10 czy 20 Mb/s, to i tak dobrze w porównaniu z Aero2, w którym trzeba dodatkowo męczyć się z kodami CAPTCHA.

   Odpowiedź

Dodaj komentarz