Play jako pierwszy wymiękł w sprawie roamingu?

Wiele zaczyna wskazywać na to, że polscy operatorzy komórkowi, którzy popisali się tworząc nowe oferty roamingowe w oparciu o nowe unijne regulacje, zaczynają robić krok w tył. Rzecznik Play Marcin Gruszka umieścił na Twitterze wpis sugerujący pojawienie się niebawem nowej oferty roamingowej operatora.

– Wszystko dla naszych klientów – tak rozpoczyna się wpis rzecznika Play Marcina Gruszki. Skoro tak, można zadać sobie pytanie, dlaczego dopiero “wkrótce”, zamiast już 15 maja?

Przypomnijmy, zgodnie z unijnymi regulacjami operatorzy powinni do 15 maja przedłożyć KE swoje oferty roamingowe stworzone w oparciu o nowe regulacje (więcej >>). Przedstawili takie, które skrytykowały jednym głosem KE, UKE oraz UOKiK, a nawet niektórzy polscy europosłowie. Jedynym wyjątkiem wśród polskich operatorów jest Orange, który najlepiej wdrożył zasadę “roam like at home”. Pozostali operatorzy zdefiniowali to pojęcie po swojemu, przedstawiając oferty, które z “roam like at home” mają niewiele wspólnego (więcej >>). Być może sieć Play jako kolejna udowodni, że jednak się da i jako pierwsza zmieni absurdalne cenniki?

Trudno uwierzyć tu w troskę o klienta. Raczej operatorzy uznali, że przedstawionych cenników w takiej postaci przepchnąć się po prostu nie da, zbyt duża krytyka i opór oraz zbyt zdecydowane stanowisko regulatorów.

Nie wiadomo jeszcze co zrobią T-Mobile oraz Plus, Ten ostatni w minionym tygodniu jeszcze w ogóle nie przedstawił swojej oferty KE pomimo, że termin na to upłynął w poniedziałek 15 maja (więcej >>).

Czekamy zatem na nową ofertę roamingową Play i wierzymy, że nie będzie trzeba tworzyć trzeciej.

Źródło/Fot: Play, wł

0 0 vote
Article Rating
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wwwww
wwwww
3 lat temu

pierwszy wymiękł t-mobile.pl który to jutro pokaże już swoją nową ofertę. Pytanie co z plusem i wszystkimi MVNO?

kk
kk
3 lat temu

Polecam artykuł na stronie http://rpkom.pl/artykul/1322743.html
Być może łatwiej będzie zrozumieć, dlaczego udostępnienie nielimitowanego wszystkiego w roamingu jest mało realne w polskich warunkach.
Według informacji z innego portalu operatorzy w Danii i w Irlandii zamierzają podnieść ceny.
Wyrażając własną opinię, wolałbym aby w Polsce pozostało tak, jak jest, a ci, którzy potrzebują intensywnie korzystać z telefonu za granicą, niech robią to na koszt Orange.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x