Play ostrzega klientów roamingowych – nadużywającym daje 2 tygodnie na zmianę zachowania

Sieć komórkowa Play postanowiła ostrzec klientów, którzy nadużywają roamingu międzynarodowego w krajach UE i EOG. Wybrana część klientów Play, która w ciągu 4 ostatnich miesięcy więcej korzystała z telefonu z kartą Play poza granicami Polski, niż w kraju, może spodziewać się SMS-a z ultimatum – 2 tygodnie na zmianę sposobu korzystania lub dodatkowe opłaty.

SMS-a od Play mogą spodziewać się Ci użytkownicy, którzy znacznie częściej korzystają ze swojego telefonu w sieci Play poza granicami Polski (w roamingu międzynarodowym), niż w Polsce. To może dawać operatorowi podstawy do stwierdzenia, że dany użytkownik na stałe mieszka za granicą i ewentualnie tylko czasami przyjeżdża do Polski ( np. na długi weekend lub święta), a nie odwrotnie. Nowe unijne regulacje znoszące opłaty roamingowe zostały stworzone z myślą o osobach podróżujących po Europie, nie zaś osobach, które na stałe mieszkają poza swoim krajem.

SMS wysyłany do klientów nadużywających roamingu międzynarodowego zawiera ultimatum – 2 tygodnie na zmianę sposobu korzystania lub nałożenie na użytkownika dodatkowych opłat. Opłaty te nie są wygórowane i można powiedzieć, że i tak są tańsze od standardowych cen usług krajowych. Za każde wykonywane połączenie użytkownik może zostać obciążony opłatą 0,16 zł/min, za SMS 0,05 zł, MMS 0,04 zł, zaś każdy MB transmisji danych 0,04 zł. Odbieranie SMS-ów pozostaje oczywiście bezpłatne.

Treść SMS-a rozsyłanego przez Play:

Fot: blogplay.pl / Print Screen

Nasuwa się pytanie jak restrykcyjnie podejdzie do tej sprawy sieć Play i czy swoich uprawnień nie wykorzysta tak, aby ugrać dla siebie jak najwięcej. Play to jeden z operatorów, który długo bronił się przed zaoferowaniem roamingu międzynarodowego w krajach UE i EOG na takich samych zasadach (opłaty), jak w Polsce.

Osoby, które korzystają z roamingu międzynarodowego podczas wyjazdów (służbowych, turystycznych) mogą być spokojne, najprawdopodobniej żadnego SMS-a nigdy nie otrzymają.

Źródło/Fot: Play, wł

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
niniak Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
niniak
Gość
niniak

dobrze że u nas w a2mbile nie ma takich jazd.