Play – testy prawdziwej technologii 5G w Toruniu

PLAY daje klientom możliwość przetestowania technologii 5G w rzeczywistych warunkach. Firma dynamicznie rozwija swoją sieć w oparciu o najnowsze rozwiązania mobilne w celu zapewnienia zasięgu w całym kraju.

PLAY inwestuje w sieć najintensywniej spośród operatorów mobilnych i dzięki najszybszemu procesowi inwestycyjnemu w historii Polski, zdołał już prześcignąć technologicznie swoich konkurentów.

Sieć 5G READY umożliwia najwyższą prędkość transmisji danych, co potwierdza pierwsze miejsce w niezależnym rankingu speedtest.pl, utrzymywane od ostatnich 6 miesięcy. Dlatego naturalną konsekwencją przewagi PLAY i kolejnym etapem rozwoju jest przygotowanie pilotażu sieci 5G oraz zapewnienie klientom możliwości używania jej już na etapie testowym.

PLAY rozpoczyna współpracę z Huawei w Toruniu, gdzie odbywały się również pierwsze testy technologii LTE w tej sieci.

Wdrożenie 5G jest kolejnym dużym krokiem w rozwoju technologii mobilnej. Najważniejsze jej cechy to bardzo wysokie przepływności i milisekundowe opóźnienia. Jej zastosowanie w codziennym życiu przełoży się bezpośrednio na korzyści dla użytkowników m.in. w takich dziedzinach jak telemedycyna, gry, autonomiczne pojazdy czy oglądanie wideo w wysokiej rozdzielczości i w wielu innych.

Pilotaż 5G w Toruniu pozwoli PLAY poznać rzeczywiste doświadczenie klientów i wypracować rozwiązania, dzięki którym zarówno klienci indywidualni jak i biznesowi otrzymają usługi najlepiej dostosowane do swoich potrzeb. Pilotaż 5G w Toruniu rozpoczynamy od klastra 5 sektorów, przy wykorzystaniu routera Huawei 5G C-band CPE V1.0, wykorzystującego 100 MHz, w paśmie częstotliwości 3,5-3,6 GHz.

PLAY zaprosi do testów najbardziej wymagających użytkowników, aby poznać ich doświadczenie w zastosowaniu tej technologii w rzeczywistym środowisku, w różnych dziedzinach: od nauki, przez e-sport, po styl życia. Firma będzie informować o wynikach prowadzonych testów.

– Sieć 5G READY jest już dostępna w 24% sieci PLAY, a do końca roku ten wskaźnik wzrośnie aż do 38%. Pilotaż w Toruniu to kolejny etap dynamicznego rozwoju infrastruktury, przygotowujący nas do pełnego wdrożenia technologii 5G. Bardzo cenimy sobie współpracę z naszym partnerem technologicznym Huawei, w realizacji tego ekscytującego przedsięwzięcia – powiedział Michał Ziółkowski, Członek Zarządu PLAY ds. Technicznych.

Źródło/fot: Play

0 0 vote
Article Rating
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x