Play zaprezentował nową ofertę roamingową

Play to kolejny po T-Mobile operator, który poprawił swoją ofertę roamingową zaprezentowaną 15 maja b.r. , dostosowując ją wreszcie do nowych unijnych regulacji. “Koniec z roamingiem z Play” – głosi tytuł wpisu na blogu operatora.

To z pewnością świetna wiadomość dla wszystkich klientów Play. Operator ogłosił, że od 15 czerwca b.r. klienci operatora będą mogli korzystać z telefonu podczas wakacyjnych podróży po krajach UE na takich samych zasadach jak w kraju. To wdrożenie nowych unijnych regulacji, które wchodzą w życie właśnie od 15 czerwca b.r.

Wszyscy klienci PLAY, którzy w ramach umowy mają pakiety minut, SMS, MMS a także klienci ofert na kartę, którzy zakupili takie pakiety – mogą korzystać z nich w Unii Europejskiej na takich samych warunkach, jak w kraju. Także wszystkie połączenia, jak i wiadomości przychodzące są bezpłatne we wszystkich ofertach. Dodatkowo każdy klient ma możliwość korzystania z transmisji danych bez dodatkowych opłat a wielkość pakietu jest uzależniona od wartości abonamentu lub zakupionego w ofertach na kartę pakietu. W ten sposób PLAY w pełni realizuje zasadę „Roam Like At Home”.

– informuje na blogu operator rzecznik Play Marcin Gruszka.

W przypadku ofert abonamentowych ceny oraz limity danych są uzależnione od taryfy, z której korzysta użytkownik. Przykładowo w ofercie Formuła Duet M użytkownicy mogą rozmawiać i SMS-ować bez limitu w krajach UE, a dodatkowo mają do dyspozycji do 4,26 GB dla dwóch osób na korzystanie z internetu w roamingu UE.

Klienci biznesowi, którzy wybiorą ofertę SIM Formuła Biznes BOX mogą korzystać bez ograniczeń z połączeń głosowych i SMS-ów a dodatkowo mają do 2,47 GB Internetu w UE co miesiąc, dla każdej karty SIM.

W przypadku Klientów ofert przedpłaconych limity GB uzależnione są od oferty, z jakiej korzysta dany użytkownik z uwzględnieniem wybranej oferty promocyjnej – na przykład pakiet 600 MB za 5 zł na 30 dni umożliwia korzystanie z internetu w UE bez dodatkowych opłat do limitu 0,25 GB, a pakiet 2GB za 9zł na 30 dni daje 0,45 GB internetu w UE.

To drugie podejście sieci Play do dostosowania oferty roamingowej do nowego prawa. 15 maja b.r. Play zaprezentował ofertę roamingową, jednak ta nie odzwierciedlała zasady “roam like at home” (więcej >>). Podobna sytuacja była z ofertami T-Mobile i Plusa (ten ostatni w ogóle nie przedłożył na czas swojej oferty KE). Po stanowczej krytyce KE, UKE oraz UOKiK operatorzy – nie mając większego wyboru – ugięli się i wzięli się za poprawianie przedstawionych w maju b.r. ofert.

Źródło/Fot: Play, wł

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o