Play – zasięgu Plusa będzie coraz mniej, operator wyłączył roaming Plusa w centrum Poznania

Sieć komórkowa Play rozpoczęła w praktyce proces uniezależnienia się od swoich konkurentów jeśli chodzi o zasięg. Operator poinformował, że wczoraj o godzinie 10:00 wyłączył roaming krajowy Plusa w centrum Poznania. Na tym nie koniec.

Choć oficjalnie umowa roamingowa z siecią Plus obowiązuje do końca 2019 roku, pierwsze wyłączenia roamingu od tego partnera operator ma już za sobą. Wczoraj punktualnie o godzinie 10:00 roaming Plusa przestał być już dostępny dla klientów Play logujących się do sieci w centrum Poznania. To nie koniec. Jak informuje rzecznik prasowy operatora Marcin Gruszka, roamingu Plusa ma być coraz mniej. Dodatkowo do końca lutego tego roku w centrum Poznania całkowicie ma zniknąć roaming krajowy, w wyniku czego klienci Play przebywający w tym rejonie będą mieli do dyspozycji wyłącznie zasięg własny Playa.

Play po raz kolejny uspokaja też tych klientów, którzy dzisiaj mają do dyspozycji tylko zasięg sieci Plus:

– Koniec roku to koniec PLUSa w roamingu PLAY, ale będziemy nad tym pracować cały rok, między innymi budując nadajniki dokładnie tam gdzie Waszym zdaniem nie ma innego wyjścia, tylko zieloni – pisze na blogu Play Marcin Gruszka.

Źródło/Fot: Play

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
max Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
max
Gość
max

W Pobiedziskach wyraźnie się uzależnili od pozostałych sieci bo zlikwidowali stację. LTE w play jest nieużywalny. No ale wszędzie słychać, że budują nowe. Gdzie ja się pytam? Od października 2018 brak zasięgu. A jest koniec lutego 2019. LTE z TM, Plus, Orange są, a z Play brak. To jest rozbudowa?