Jak przenieść numer?

Opcja przeniesienia numeru jest bezpłatna. Od użytkownika chcącego przenieść numer wymaga się jedynie wypełnienia formularza dostępnego najczęściej na stronie operatora. Wszystkie formalności nowy operator załatwi samodzielnie w naszym imieniu.

Poniższa procedura jest jedynie spisaną przez nas w sposób uogólniony, dlatego przed przeniesieniem numeru należy zapoznać się z informacjami zawartymi na stronie wybranego przez nas operatora, do którego chcemy przenieść swój numer. Linki do tych informacji można znaleźć w zakładce Przenieś swój numer.

Aby przenieść numer należy:

1. Upewnić się, że nasz dotychczasowy numer jest zarejestrowany u dotychczasowego operatora (dotyczy numerów na kartę), jeśli nie jest, należy go zarejestrować (to najważniejsza czynność, od niej zależy powodzenie operacji)

2. U wybranego przez nas nowego operatora należy złożyć wniosek o przeniesienie numeru. Praktycznie wszyscy operatorzy umożliwiają to na swoich stronach internetowych.

3. Po złożeniu wniosku oczekujemy na przesyłkę, w której znajdziemy wniosek o przeniesienie numeru, pełnomocnictwo, nową kartę SIM, krótką instrukcję co należy zrobić oraz (najczęściej) kopertę zwrotną, która posłuży do bezpłatnego odesłania dokumentów.

4. Podpisać się we wskazanych miejscach na otrzymanych dokumentach

5. Wykonać kopię dokumentu tożsamości

6. Podpisane dokumenty oraz kopię dokumentu tożsamości wkładamy w kopertę zwrotną, którą wrzucamy do skrzynki. Dokumenty można również wysłać samodzielnie, np. listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Nie odsyłamy karty SIM.

To wszystko!

Teraz czekamy na informację o dacie przeniesienia numeru, którą otrzymamy od nowego operatora.

Gdy otrzymamy informację o dacie przeniesienia numeru, musimy pamiętać o przełożeniu nowej karty SIM do telefonu, gdyż to na niej będzie aktywny nasz numer.

Należy w tym miejscu zaznaczyć, że od momentu złożenia wniosku o przeniesienie numeru aż do momentu przeniesienia numeru możemy normalnie korzystać z telefonu. Przeniesienie numeru odbywa się w sposób płynny, nocą, aby użytkownik nie był pozbawiony możliwości korzystania z usług.

WAŻNE!!!

Aby przeniesienie numerów przebiegło bez zbędnych opóźnień należy dopilnować tego, aby dane u dotychczasowego operatora były zgodne z danymi zawartymi w dokumencie tożsamości i przekazanymi do nowego operatora. W szczególności należy zwrócić uwagę na kod pocztowy, adres, PESEL. Należy też pilnować, aby na otrzymanych dokumentach podpisać się w każdym wskazanym miejscu.

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA

***
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Wyświetl więcej komentarzy
0
Skomentujx
()
x