KLUCZ Mobile

Nowe logo Klucz Mobile_CYKLOpis oferty archiwalny.

KLUCZ Mobile to wirtualny operator telefonii komórkowej w Polsce (MVNO) działający na rynku od kwietnia 2013 roku. Operator oferuje obecnie swoje usługi wyłącznie w systemie Pre-Paid (na kartę). Nie jest więc wymagana umowa, brak również comiesięcznych rachunków. KLUCZ Mobile działa w Polsce w oparciu o sieć Plus (Polkomtel), dzięki czemu operator ma oczywiście zasięg na terenie całego kraju. Konto KLUCZ Mobile można doładować za pomocą doładowań sieci Plus. To duża zaleta, gdyż nie trzeba szukać punktów sprzedających doładowania sieci KLUCZ Mobile (takie doładowania zresztą nie istnieją), albo posiadać dostępu do internetu. W zasadzie doładowanie konta KLUCZ Mobile nie różni się w niczym od doładowania konta Plusa na kartę. Doładowania można dokonać również za pomocą bankowości elektronicznej, bankomatu, itp., wszędzie wybierając sieć Plus.

Każde doładowanie konta KLUCZ Mobile, niezależnie od nominału doładowania (minimalne to 5 zł), przedłuża ważność konta na połączenia wychodzące aż o 12 miesięcy.

Ofertę sieci KLUCZ Mobile cechuje jedna prosta i tania taryfa. W zasadzie próżno szukać w niej gwiazdek, małych druczków, etc. Opis oferty będzie więc krótki, ponieważ oferta jest bardzo prosta i czytelna.

KLUCZ Mobile to sieć skupiająca się przede wszystkim na oferowaniu tanich połączeń międzynarodowych. Dlatego połączenia te są nierzadko – w co trudno niektórym uwierzyć – o wiele tańsze od połączeń krajowych. Jako przykład można wspomnieć ceny takie, jak Wielka Brytania – 15 gr/min wszystkie numery, Chiny – 15 gr/min wszystkie numery, czy Unia Europejska i Norwegia – 20 gr/min wszystkie numery.

Poniżej przykładowe ceny połączeń w sieci KLUCZ Mobile

obrazek z cenamiCechą charakterystyczną oferty jest całkowity brak pakietów na połączenia międzynarodowe oraz to, że w większości kierunków nie ma żadnego znaczenia, czy dzwonimy na numer stacjonarny, czy komórkowy. To bardzo innowacyjne rozwiązanie. Aby dzwonić tanio wystarczy po prostu zaopatrzyć się w starter. Nie trzeba szukać kodów na aktywację pakietów obniżających koszty, ani innych sposobów na obniżenie cen, czy też dowiadywać się na numer jakiej sieci dzwonimy.

Wszystkie połączenia międzynarodowe naliczane są za każde rozpoczęte 30 sekund rozmowy (naliczanie 30-sekundowe).

KLUCZ Mobile to również tanie połączenia krajowe, których cenami operator może śmiało konkurować z praktycznie wszystkimi sieciami dostępnymi w Polsce. Minuta połączenia krajowego, niezależnie od operatora, kosztuje tylko 19 groszy. SMS to koszt 9 groszy a MMS – 50 groszy. Wszystkie połączenia krajowe naliczane są za każdą rozpoczętą sekundę rozmowy (naliczanie sekundowe).

KLUCZ Mobile to również doskonałe rozwiązanie dla osób potrzebujących darmowych rozmów i SMS-ów wewnątrz sieci. Operator oferuje zawsze darmowe i nielimitowane SMS-y w sieci, a dodatkowo użytkownik po każdym doładowaniu konta otrzymuje gratis darmowe minuty na połączenia w sieci KLUCZ Mobile, których ilość i ważność zależy od nominału doładowania, i tak:

 • doładowanie konta za 5 zł – 1000 minut, ważność pakietu 1 dzień
 • doładowanie za 10 zł – 1000 minut, ważność pakietu 7 dni
 • doładowanie za 30 zł – 2000 minut, ważność pakietu 30 dni
 • doładowanie za 50 zł lub więcej – 12000 minut, ważność pakietu 180 dni.

Jak widać doładowanie za 50 zł daje nam aż pół roku darmowych rozmów w sieci (12000 minut to ponad godzina dziennie). Pakiety te są całkowicie darmowe i aktywowane są automatycznie po doładowaniu konta.

KLUCZ Mobile to również atrakcyjna oferta internetowa. Do wyboru są 3 pakiety internetowe, z których każdy ważny jest 30 dni od momentu włączenia:

 • Internet Modest – 500 MB za 9 zł (aktywacja *121*11*01#)
 • Internet Middle – 1000 MB za 15 zł (aktywacja *121*11*02#)
 • Internet Big – 2000 MB za 25 zł (aktywacja *121*11*03#)

Opłaty za internet w KLUCZ Mobile naliczane są za każde rozpoczęte 100 KB transmisji danych.

Oprócz niskich cen ofertę KLUCZ Mobile wyróżniają jeszcze dwie rzeczy:

 • Bezpłatna infolinia w czterech językach
 • Bezpłatna pomoc obcokrajowcom przyjeżdżającym do Polski (pomoc w znalezieniu mieszkania, legalnego zatrudnienia…)

Startery KLUCZ Mobile można nabyć za pośrednictwem strony internetowej operatora, w ogólnopolskiej sieci salonów GSM Teletorium, w wybranych kioskach RUCH oraz w wybranych punktach sprzedaży na terenie całego kraju. Listę punktów dystrybucji można znaleźć na stronie internetowej operatora www.klucz.net.

Już tradycyjnie, dzięki uprzejmości KLUCZ Mobile, zadaliśmy operatorowi kilka pytań. O marce, ofercie i śmiałych planach na przyszłość opowiada Pan Jury Taran.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Jacek Krajza (MVNO-GSM.PL): Klucz Mobile zaistniał na polskim rynku w kwietniu ubiegłego roku. Jak ocenicie pierwszy rok działalności w Polsce?

Jury Taran (KLUCZ Mobile): Poznawanie rynku telekomunikacji w Polsce zajęło nam trochę czasu, ale teraz jesteśmy na dobrej drodze i liczba naszych klientów stale rośnie. Głównymi zadaniami w tym czasie było poszukiwanie kanałów dystrybucji oraz zdefiniowanie, kto jest naszym potencjalnym klientem.

JK: Obecnie na polskim rynku działa już ponad 20 marek telekomunikacyjnych. Co Waszym zdaniem wyróżnia ofertę Klucz Mobile na tle konkurencji i dlaczego to właśnie ofertę Klucz Mobile spośród tak wielu różnych ofert mieliby wybrać użytkownicy?

JT: Nasza specjalizacja to połączenia zagraniczne, więc każda osoba, która by chciała dzwonić za granicę w niskich cenach, to nasz potencjalny klient. Nie ma znaczenia dokąd potencjalny klient chce dzwonić, ponieważ proponujemy dobrą ofertę skierowaną do bardzo wielu krajów. W pierwszej kolejności ofertę kierujemy do Polaków, którzy dzwonią do swoich rodaków na Wyspach, do Belgii, Holandii, Włoch, Niemiec, czy Norwegii. Mamy również dobrą ofertę dla Hindusów, Pakistańczyków, Chińczyków, Wietnamczyków. Ostatnio obniżyliśmy ceny do Arabii Saudyjskiej i Syrii. Wiemy, że w Polsce pracuje i studiuje sporo Ukraińców i Rosjan, więc proponujemy dobrą ofertę i w tym kierunku.

Nasza oferta jest prosta jak but:

 • od razu dajemy najniższe ceny bez konieczności zakupu pakietów minutowych
 • konto ważne przez rok czasu od ostatniego doładowania
 • wygodne pakiety internetowe
 • bezpłatna infolinia w 4 językach

JK: Kilka dni temu usłyszeliśmy, że wkrótce znika roaming. Czy wpłynie to na ofertę Klucz Mobile w przyszłości?

JT: Postaramy się, żeby to nie wpłynęło na dzisiejsze ceny za połączenia. Zwracamy tylko uwagę, że nasi klienci nie podróżują tak często, żeby zyskać na zniesieniu stawek roamingowych.

JK: Na polskim rynku działa kilka marek telekomunikacyjnych oferujących tanie połączenia międzynarodowe, a do startu – co prawda od bardzo dawna – przygotowuje się kolejny gracz. Czy zainteresowanie połączeniami zagranicznymi w Polsce jest na tyle duże, żeby każdy z obecnie istniejących operatorów operatorów mógł spokojnie utrzymać się na polskim rynku?

JT: Na rynku połączeń międzynarodowych robi się ciasno. Widać, że strategie marketingowe stają się coraz bardziej agresywne, a koszty budżetów reklamowych wydawanych na tego typu produkty zwiększyły się kilkukrotnie.

Czy wystarczy miejsca dla wszystkich? W Holandii działają dziesiątki MVNO, w Polsce zaledwie garstka. Więc za rok-dwa zobaczymy, czy rynek polski ma wystarczającą pojemność, żeby zmieścić wszystkich operatorów. Jeden ważny element, na który chcielibyśmy też zwrócić uwagę: duże sieci komórkowe zaczynają również walczyć o ten segment rynku.

JK: Jakie plany na przyszłość ma Klucz Mobile?

JT: Chcemy podwoić liczbę naszych klientów w ciągu roku!

JK: Za pięć lat Klucz Mobile…

Technologiczny i innowacyjny lider na rynku MVNO 🙂

JK: Dziękuję za poświęcony nam czas i rozmowę.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Operatorowi jak zawsze życzymy samych sukcesów, dobrych promocji i zadowolenia z obecności na polskim rynku. Mam nadzieję, że serwis MVNO-GSM.PL niejednokrotnie będzie informował o nowych ofertach i promocjach sieci KLUCZ Mobile.

Tradycyjnie zapraszam do komentowania!

Oferta KLUCZ Mobile

View Results

Loading ... Loading ...

10
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
marsmannHalinaszybka szczałaszybka.konopiaDamiaN Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
onn
Gość
onn

no i “zawisł” tekst o klucz mobile – szkoda że w treści nic nie ma…:(

onn
Gość
onn

czyli z tekstu jasno wynika że klucz nie zamierza obniżyć cen roamingu międzynarodowego (jedynie tyle ile UE Im nakaże) szkoda – bo we wakacje sprzydałby się tani roaming międzynarodowy – a fajną sprawą byłoby gdyby za rozmowy przychodzące do UE klucz nie pobierał opłat – przynajmniej na okres wakacji (czyli od czerwca do końca września 2014 roku np…)

DamiaN
Gość
DamiaN

Oczywiście dla klienta najlepiej by było, gdyby ceny były jak najniższe, a najlepiej gdyby było za darmo… ale firma musi z czegoś przecież żyć. Przecież nikt z nas nie chciałby, żeby Klucz Mobile zbankrutował i został zlikwidowany 😉 Bo wtedy mielibyśmy powrót do wyższych stawek oferowanych przez innych operatorów.

szybka.konopia
Gość
szybka.konopia

Dzisiaj kupiłem starter. Biorąc pod uwagę marną sieć dystrybucji, nie było łatwo. 🙂
Pierwsze wrażenia raczej poniżej oczekiwań:
* starter za 5 pln, na koncie 1 pln
* jakość połączenia jako taka (znaaacznie lepszą miałem w Lebara)
Jest jednak i duża zaleta w porównaniu z Lebara
* sekundowe naliczanie
Myślę jednak, że przede wszystkim ze względu na jakość połączenia nie zostanę z kluczem długo.

szybka szczała
Gość
szybka szczała

To spadaj

Halina
Gość
Halina

Klucz est teraz do dupy

Halina
Gość
Halina

Klucz est do dupy

marsmann
Gość
marsmann

Nieprawdziwe są powyższe informacje.
Za doładowanie w wys. 5,- zł dostaje się na 30 dni pakiet 5000 darmowych minut rozmów w sieci Klucz.