Lebara Mobile

Lebara Mobile Polska logo

UWAGA!!! Operator z końcem marca zakończył całkowicie swoją działalność w Polsce.

——————————————————————————

Lebara Mobile Polska to jeden z najmłodszych operatorów telekomunikacyjnych na polskim rynku. Sieć z polską ofertą wystartowała pod koniec ubiegłego roku. W Lebara Mobile nie jest wymagana umowa, brak również comiesięcznych rachunków.  Sieć działa w Polsce w oparciu o siec Plus (Polkomtel), dzięki czemu operator ma oczywiście zasięg w całym kraju. Konto Lebara Mobile można zasilić doładowaniami Lebara lub Plusa. Możliwość zasilenia konta doładowaniem Plus to duża zaleta, gdyż nie trzeba szukać punktów oferujących doładowania Lebara (doładowania sieci Plus dostępne są praktycznie wszędzie). W Lebara Mobile w zasadzie nie ma określonego okresu ważności konta na połączenia wychodzące po doładowaniu. Wystarczy po prostu używać karty aby konto było ważne zawsze. W praktyce wygląda to tak, że minimum raz na 3 miesiące trzeba wykonać jakąkolwiek czynność telekomunikacyjną (zadzwonić, wysłać SMS).

Oferta sieci Lebara Mobile Polska jest prosta i przejrzysta. Operator skupia się przede wszystkim na osobach często dzwoniących za granicę i podróżujących. W cenniku połączeń międzynarodowych ceny są często niższe od cen połączeń krajowych. Przykładem tego niech będą takie kierunki, jak np. Kanada i USA, do których minuta połączenia wynosi tylko 9 gr/min (stacjonarne i komórkowe), czy też Chiny – 6 gr/min (stacjonarne i komórkowe).  Jednak operator nie zapomina również o osobach potrzebujących taniego rozwiązania do połączeń krajowych. Minuta połączenia krajowego (naliczanie minutowe) kosztuje tylko 19 gr, SMS 9 gr.

Lebara Mobile to również atrakcyjne pakiety, które pozwalają dodatkowo na obniżkę cen połączeń (zarówno krajowych jak i międzynarodowych), SMS-ów krajowych oraz internetu.

Aby obniżyć dodatkowo koszty połączeń krajowych, użytkownik może aktywować jeden z trzech dostępnych pakietów:
Lebara Polska

 1. Polska S – SMS „PolskaS” na 1111 (cena pakietu 3 zł, ważność 7 dni):

 • 20 minut do wszystkich sieci w Polsce (15gr/min)

 • darmowe rozmowy i SMS-y w sieci Lebara Mobile Polska

 1. Polska M – SMS „PolskaM” na 1111 (cena pakietu 8 zł, ważność 14 dni):

 • 80 minut do wszystkich sieci w Polsce (10 gr/min)

 • darmowe rozmowy i SMS-y w sieci Lebara Mobile Polska

 1. Polska L – SMS „PolskaL” na 1111 (cena pakietu 10 zł, ważność 30 dni):

 • 125 minut do wszystkich sieci w Polsce (8gr/min)

 • darmowe rozmowy i SMS-y w sieci Lebara Mobile Polska

Powyższe pakiety odnawiają się automatycznie po wygaśnięciu okresu ważności lub w przypadku wykorzystania wszystkich minut. Warunkiem jest posiadanie na koncie środków wystarczających na pobranie niezbędnej opłaty (koszt wykupienia pakietu).

Lebara SMSAby obniżyć dodatkowo koszty SMS-ów krajowych, użytkownik może aktywować poniższy pakiet:

 1. Pakiet SMS – SMS „SMSS” na 1111 (cena 3 zł, ważność 7 dni)

 • 40 SMS-ów do wszystkich krajowych sieci komórkowych (8 gr za SMS)

W Lebara Mobile Polska można również skorzystać z pakietów łączących ze sobą zarówno połączenia krajowe, jak i międzynarodowe, a nawet internet. To są tzw. pakiety MIX, których użytkownik ma do wyboru trzy:

 1. Pakiet Mix S – SMS „MixS” na 1111 (cena 15 zł. Ważność 30 dni)

 • 150 minut do Polski i 39 krajów (numery stacjonarne i komórkowe)

 • 25 SMS-ów w Polsce

 • Darmowe rozmowy i SMS-y w sieci Lebara Mobile Polska

 1. Pakiet Mix M – SMS „MixM” na 1111 (cena 25 zł, ważność 30 dni)Lebara MIX

 • 150 minut do Polski i 39 krajów (numery stacjonarne i komórkowe)

 • 50 SMS-ów w Polsce

 • 500 MB internetu

 • Darmowe rozmowy i SMS-y w sieci Lebara Mobile Polska

 1. Pakiet Mix L – SMS „MixL” na 1111 (cena 35 zł, ważność 30 dni)

 • 300 minut do Polski i 39 krajów (numery stacjonarne i komórkowe)

 • 100 SMS-ów w Polsce

 • 1 GB internetu

 • Darmowe rozmowy i SMS-y w sieci Lebara Mobile Polska

  Lista krajów (pakiety MIX):
  Lista krajów Lebara Mobile

Lebara Mobile to także atrakcyjne pakiety internetowe. Użytkownik ma do wyboru aż 4 różne pakiety, z których każdy ważny jest 30 dni od momentu aktywacji:

 1. Internet S – Wyślij SMS „InternetS” na 1111 (cena 3 zł)

 • 200 MB internetu

 • darmowe rozmowy i SMS-y w sieci Lebara mobile Polska

 1. Internet M – Wyślij SMS „InternetM” na 1111 (cena 10 zł)

 • 1 GB internetu

 • darmowe rozmowy i SMS-y w sieci Lebara mobile Polska

 1. Internet L – Wyślij SMS „InternetL” na 1111 (cena 15 zł)

 • 2 GB internetu

 • darmowe rozmowy i SMS-y w sieci Lebara mobile Polska

 1. Internet XL – Wyślij SMS „InternetXL” na 1111 (cena 35 zł)

 • 5 GB internetu

 • darmowe rozmowy i SMS-y w sieci Lebara mobile Polska

Najnowszą propozycją sieci Lebara Mobile Polska jest „Jedna stawka”. Oferta cechuje się jedną elastyczną stawką połączeń krajowych i międzynarodowych do 6 europejskich sieic Grupy Lebara, przesył danych i roaming połączeń. Wszystko to w jednej cenie 19 gr. Ponadto nielimitowane rozmowy w sieci Lebara Polska.

Lebara Mobile Polska Jedna stawka

Lebara Mobile Polska oferta Poleć przyjacielaOpisując ofertę Lebara Mobile Polska nie można pominąć promocji, w ramach której użytkownicy mogą otrzymać gratisowe doładowanie konta w zamian za polecenie usługi Lebara Mobile Polska znajomemu. W promocji nagradzana jest również osoba, której poleciliśmy usługi sieci Lebara Mobile.

Przypominamy, że startery Lebara mobile Polska dostępne są w wybranych punktach sprzedaży na terenie całego kraju. Darmowy starter można również zamówić za pośrednictwem strony internetowej operatora www.lebara.pl (darmowa wysyłka).

Tradycyjnie dzięki uprzejmości operatora udało nam się przeprowadzić krótką rozmowę. O początkach działalności Lebary na polskim rynku telekomunikacyjnym, ofercie o planach na przyszłość opowie Pan Maciej Kurek z Lebara Mobile Polska:

————————————————————————————————————————————————————————–

Jacek Krajza (MVNO-GSM.PL): Lebara Mobile Polska to jeden z najmłodszych operatorów MVNO w Polsce. Jak oceniacie pierwsze kroki na polskim rynku telekomunikacyjnym?

Maciej Kurek (Lebara Mobile Polska): To prawda działamy w Polsce dopiero od listopada 2013, ale bazujemy na naszych doświadczeniach zebranych z kilku innych rynków gdzie działamy od lat. Zrealizowaliśmy wstępne założenia, ale ciągle pracujemy nad ofertą, stroną internetową i rozwijamy sieć dystrybucji w Polsce.

JK: Lebara Mobile, jako międzynarodowy operator telekomunikacyjny, startował z ofertą już w wielu krajach. Czy w Polsce mimo wszystko zostaliście zaskoczeni, czy wszystko przebiega tak, jak to zakładaliście?

MK: Większego zaskoczenia chyba nie było. Dobrze rozpoznaliśmy rynek i nisze, wiemy że to proces rozłożony na lata i stopniowo będziemy zwiększać nasz udział w rynku. Brakuje nam pewnych funkcjonalności, ale pracujemy nad tym i stopniowo będziemy je dodawać.

JK: Jak w kilku zdaniach zachęciłby Pan naszych czytelników do skorzystania właśnie z oferty Lebara Mobile Polska?

MK: Jeśli ktoś szuka taniego operatora dającego gwarancję jakości i niskich cen to na pewno warto zapoznać się z ofertą Lebara Mobile. Nasz Dział Obsługi Klienta zdobył aż 36 nagród w ostatnich 10 latach, co potwierdza wysoką jakość obsługi klienta. Naszą ofertę kierujemy do osób które nie chcą się wiązać kontraktami z operatorami, ale chcą tanio korzystać z połączeń na kartę zarówno w Polsce jak i w Europie, tani mobilny Internet, SMS. Na naszej stronie można ustawić automatyczne doładowanie i wypisać się w dowolnym momencie. Dostawa karty SIM jest darmowa i przy pierwszym doładowaniu dodajemy od nas darmowe 10zł. Oferujemy również darmowe połączenia w sieci Lebara w Polsce oraz dodatkowo SMS przy zakupie pakietów.

JK: Co Pana zdaniem najbardziej wyróżnia ofertę Lebara Mobile Polska na tle dość licznej konkurencji?

MK: Darmowa dostawa karty SIM, prostota oferty, obsługa klienta. W przypadku pakietów MIX można wykorzystać minuty na rozmowy w Polsce i/lub do 39 krajów, co jest dość wygodnym i elastycznym rozwiązaniem. W przypadk oferty MIX S klienci mogą dokupić Internet nawet do 5 GB, pozostałe pakiety MIX M/L mają już ustaloną wartość 500MB/1GB w bardzo atrakcyjnych cenach. Dość dużym wyróżnikiem firmy jest skupienie się na osobach które dzwonią lub przemieszczają się za granicę zarówno w celach zarobkowych jak i turystycznych. Ciekawą ofertą jest też „Jedna Stawka” która umożliwia rozmowy w Polsce, Internet i roaming za 19gr, można więc zabrać kartę SIM na wakacje w Europie, dzwonić w Polsce lub z zagranicy i kontrolować rachunek, roaming jak wiadomo jest dość drogi. Aktywni klienci mogą też polecać do Lebara i odbierać darmowe doładowania 5zł w programie Poleć Przyjaciela.

JK: Do kogo przede wszystkim kierujecie swoją ofertę? Dla kogo Pana zdaniem oferta Lebara Mobile Polska jest najlepsza?

MK: Oferta kierowana jest do szerokiej grupy osób które nie chcą wiązać się kontraktem, szukają taniej oferty. W tej grupie można wymienić ludzi starszych często posiadających bliskich poza Polską lub po prostu potrzebujących prostej i taniej oferty w Polsce, zmęczonych akcjami promocyjnymi i skomplikowanymi regulaminami. Dla użytkowników Internetu przygotowaliśmy pakiety do 5GB, lub elastyczne pakiety MIX które mogą być ciekawą ofertą dla studentów, przedsiębiorców, osób często podróżujących.

JK: Czy na dzień dzisiejszy planujecie w przyszłości rozszerzenie swojej oferty o usługi inne, niż tylko dzisiejsza oferta Pre-Paid? Czy macie w planach wprowadzenie nowych, innowacyjnych rozwiązań?

MK: Tak, przykładem mogą być wspomniane pakiety MIX które nie są oparte na pre-paid, stopniowo rozwijamy ofertę i wejdziemy również w nowe nisze i produkty które uzupełnią naszą standardową działalność operatora mobilnego.

JK: Lebara Mobile Polska za pięć lat…

MK: Lebara Mobile za 5 lat ma ambicję stać się dużym graczem na świecie dla 1 miliarda ludzi do roku 2020. To jest nasza oficjalna strategia którą komunikujemy na stronie korporacyjnej. Naturalnie mowa tu o osobach które zetkną się z naszą ofertą na wszystkich kontynentach, również z innymi produktami i usługami które będziemy rozwijać. W Polsce chcemy ugruntować swoją pozycję i wprowadzić kilka nowych usług telekomunikacyjnych i dodatkowych które nieustannie rozwijamy.

JK: Serdecznie dziękuję za rozmowę i poświęcony czas.

————————————————————————————————————————————————————————–

Mam nadzieję, że pomogliśmy przybliżyć Wam nową markę telekomunikacyjną na polskim rynku i zachęcić do skorzystanie z tej nowej, atrakcyjnej oferty i że serwis MVNO-GSM.PL będzie niejednokrotnie informował o nowościach i promocjach w Lebara Mobile Polska.

Tradycyjnie zapraszam do komentowania.

12
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
JacekKczarnaRobbmvnoMarcin Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
Szymek
Gość
Szymek

Ostatnio kupiłem starter, jest już ich sporo w różnych punktach, więc nie było problemu z zakupem, w przeciwieństwie do starterów np. Klucza, których nigdzie nie ma i nikt nic nie słyszał. Oferta super, zwłaszcza ostatnia, z roamingiem. I wszystko działa jak należy. Wcześniej miałem Lyca, ale tam ostatnio spory bałagan. Informacje na stronie są często nieaktualne i za usługi płaci się w rzeczywistości inaczej. Dla Lebary daję plusik.

Jan
Gość
Jan

A gdzie kupiłeś ten starter?

Szymek
Gość
Szymek

W Lewiatanie. Ale widziałem też np. w sklepie z komórkami Monument 9 w 3mieście.

Jacek (redakcja)
Gość

Są też w Żabkach.

xxx
Gość
xxx

Też się zastanawiam. Przetestuję w wakacje, kiedy wyjadę do Włoch 🙂

Ja
Gość
Ja

Jedyne co wnerwia, to naliczanie, w kraju mogłoby być sekundowe. Poza tym spoko. Polecam zwłaszcza pakiety MIX. Do Niemiec dzwonię za 10 gr/min na wszystkie numery, taniej póki co chyba nie ma nikt 🙂

Marcin
Gość
Marcin

Kiedy będzie można przenieść numer?

Jacek (redakcja)
Gość

Witam!

Niestety operator nie podaje nadal żadnego terminu uruchomienia tej usługi. Jak tylko coś będzie wiadomo na pewno napiszemy.

Pozdrawiam!

mvno
Gość
mvno

Konkurencyjna LycaMobilePL w pakietach taktuję NET co 1KiB i routuję pakiety przez UK.

Czy LebaraPL stosuję podobną politykę ?

Robb
Gość
Robb

Lycamobile przez UK a Lebara nie (Lebara melduje się jako IP plusa), transfer i tu i tu podobny, dla mnie jeden z lepszych wynikow w miescie (Gorny Slask) i jeden z najsłabszych (Beskidy). Lebara i Lyca dzialaja w infrastrukturze Plusa i jakość/zasieg identyczny (posiadam tez karte plusa)

czarna
Gość
czarna

Czy wie ktoś może jak doładować konto w Lebara de?? Próbowałam kodem *100#, ale niestety
nie działa. Jkai jest właściwy kod ussd?

JacekK
Admin

Np. przez stronę www:

http://www.lebara.de/topup

albo Voucherem:

https://help.lebara.com/de/pl/mobile/question/topup/5573/doladowanie-voucherem

W jaki sposób chcesz doładować? Masz doładowanie z kodem?