PORÓWNUJEMY: Mobile Vikings vs. Virgin Mobile

Na życzenie Czytelników, zgodnie z obietnicą, od lutego ruszamy z porównywaniem ofert operatorów komórkowych. Na początek porównamy oferty operatorów MVNO, które celują w bardzo podobne, jeśli nie te same – grupy docelowe. Na początek przyjrzymy się ofertom dwóch operatorów wirtualnych, które działają na zasięgu sieci Play i celują w bardzo podobną grupę odbiorców. Porównanie będzie o tyle ciekawsze, że obie sieci zaprezentowały w ostatnim czasie swoje nowe oferty.

Porównanie ofert dwóch operatorów komórkowych nie jest rzeczą łatwą i oczywistą. Użytkownicy mają różne wymagania w stosunku do oferty, przez co nie można sugerować się wyłącznie wielkością bonusów, jakie otrzymujemy po zakupie pakietu/doładowania. Są użytkownicy, którzy np. wolą zapłacić mniej, ponieważ nie potrzebują wielu minut, nielimitowanych SMS-ów lub dużych pakietów danych. Ocenę pozostawiamy więc naszym Czytelnikom.

Zarówno Virgin Mobile, jak i Mobile Vikings zaprezentowały w ostatnim czasie swoje nowe oferty. Obie marki nastawiają się na oferowaniu pakietów zawierających wszystko – minuty, SMS-y jak i paczki danych. Są to więc oferty skierowane głównie do osób, które posiadając nowoczesne urządzenia potrzebują nie tylko dzwonić i SMS-ować, ale również korzystać z internetu oraz aplikacji. Sieci oferują więc – w zamian za zakup pakietu lub doładowania – określone “zestawy bonusów”, które wyglądają następująco:

Mobile Vikings
PakietCena pakietuWażność pakietuIlość minutIlość SMSIlość MBDodatkowe bonusyUWAGI
Taryfa 10 zł10,00 zł14 dni0 (do 52 min)0300 MBPakiet Play Viking10 zł na koncie: 0,19 zł/min; 0,09 zł/SMS
Taryfa 19 zł19,00 zł31 dni0 (do 100 min)Nielimitowane2 GB19 zł na koncie: 0,19 zł/min, za dodatkowe 8 zł pakiet Play Viking
Taryfa 29 zł29,00 zł31 dni0 (do 152 min)Nielimitowane4 GBPakiet Play Viking29 zł na koncie: 0,19 zł/min
Virgin Mobile
PakietCena pakietuWażność pakietuIlość minutIlość SMSIlość MBDodatkowe bonusyUWAGI
#PEŁENLUZ19,00 złMiesiąc100Nielimitowane2 GBDarmowe aplikacjeAktywacja pakietu pobiera środki z konta
#BEZLIMITU29,00 złMiesiącNielimitowaneNielimitowane2 GBDarmowe aplikacjeAktywacja pakietu pobiera środki z konta
#DLAMNIESUPER59 zł (dla przenoszących numer 49 zł)MiesiącNielimitowaneNielimitowane10 GBDarmowe aplikacjeAktywacja pakietu pobiera środki z konta

W tym miejscu czas na krótkie podsumowanie i wyjaśnienie różnic, bo obie oferty tylko z pozoru wyglądają podobnie. Najważniejsza różnica jest taka, że operator Mobile Vikings przyznaje bonusy w postaci SMS-ów i MB automatycznie i za darmo po doładowaniu konta określoną kwotą. Dzięki temu użytkownik całą kwotę z doładowania ma na koncie i może ją wykorzystać na dowolne usługi. Kwotę z doładowania można oczywiście przeliczyć na minuty, ale nie trzeba wydawać jej na ten tylko cel ( możemy zakupić dodatkowe pakiety oferowane przez operatora, wysyłać SMS-y specjalne, dzwonić na numery specjalne, dzwonić za granicę, używać telefonu w roamingu…). W Virgin Mobile w zamian za doładowanie konta nie otrzymujemy żadnych bonusów, otrzymujemy je dopiero po zakupie wybranego pakietu. Tym samym po zakupie wybranego przez nas pakietu koszt jego aktywacji jest odejmowany ze środków zgromadzonych na koncie. Doładowując swoje konto kwotą np. 20 zł i kupując pakiet w cenie 19 zł, na koncie pozostanie nam jedynie 1 zł, a sam pakiet pozwala nam jedynie na korzystanie z usług w nim zawartych, a więc minut na połączenia krajowe, SMS-ów krajowych oraz transmisji danych na terenie kraju. Aby móc wysłać SMS specjalny, wykonać połączenie międzynarodowe lub skorzystać z roamingu za granicą, musimy doładować swoje konto, a to już dodatkowe koszty.

Porównując same pakiety (te kosztujące tyle samo) pod względem ilości “bonusów” widzimy, że u obu operatorów pakiety za 19 zł wyglądają bliźniaczo. Różnią się natomiast pakiety za 29 zł. Za sprawą nowej oferty Virgin Mobile w pakiecie za 29 zł mamy do dyspozycji w zasadzie kompletny NO-LIMIT w kraju – nielimitowane rozmowy i SMS-y krajowe oraz internet.

Porównanie pakietów w tej samej cenie
SiećCena “pakietu”
MinutySMS-yIlość MB
Mobile Vikings19,00 zł100Nielimitowane2 GB
Virgin Mobile19,00 zł100Nielimitowane2 GB
Mobile Vikings29,00 zł152Nielimitowane4 GB
Virgin Mobile29,00 złNielimitowaneNielimitowane2 GB

Użytkownicy sieci Mobile Vikings na chwilę obecną nie mają możliwości skorzystania z opcji nielimitowanych połączeń w kraju. Co prawda Mobile Vikings do pakietu za 29 zł dorzuca za darmo pakiet Play Viking, umożliwiający nielimitowane darmowe rozmowy do wszystkich w Mobile Vikings oraz Play (w tym również MVNO działających na sieci Play, jak np. Virgin Mobile oraz IZZI), ale to w tym konkretnym przypadku nie działa na korzyść operatora, gdyż w tej samej cenie Virgin Mobile oferuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci w Polsce, w tym również do Play. W zamian za brak nielimitowanych połączeń użytkownicy Mobile Vikings otrzymują jednak w Taryfie 29 zł więcej danych – aż 4 GB (użytkownicy Virgin Mobile 2 GB, czyli o połowę mniej). Virgin Mobile oferuje z kolei możliwość darmowego korzystania z aplikacji, z których korzystanie nie pomniejsza ilości MB.

Obie sieci różnią się też konkretnymi pakietami. Mobile Vikings oferuje aktualnie Taryfę za 10 zł, w ramach której zyskujemy 10 zł na koncie do wykorzystania na dowolne usługi oraz 300 MB internetu i darmowe rozmowy do Mobile Vikings oraz Play (pakiet Play Viking). Virgin Mobile oferuje z kolei pakiet za 59 zł (49 zł dla osób przenoszących swój numer do Virgin Mobile), w ramach którego poza nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami w kraju otrzymujemy aż 10 GB internetu.

Przypominamy, że obie sieci umożliwiają korzystanie z internetu mobilnego w technologii 4G LTE. W obu przypadkach każde doładowanie konta wydłuża jego ważność o rok.

Warto na sam koniec wskazać jeszcze jedną ważną różnicę – w cenie połączeń krajowych poza pakietami. W Virgin Mobile cena minuty w standardzie wynosi 29 gr, w Mobile Vikings 19 gr (w obu sieciach obowiązuje naliczanie sekundowe).

Jak widać ciężko jest jednoznacznie wskazać lepszego, pozostawiamy więc ocenę naszym Czytelnikom Zapraszam do komentowania i głosowania.

Źródło: strony internetowe operatorów (mobilevikings.pl; virginmobile.pl); dostęp 09.02.2015

Twoim zdanie lepszą ofertę ma:

View Results

Loading ... Loading ...

19 komentarzy do “PORÓWNUJEMY: Mobile Vikings vs. Virgin Mobile

 • 9 lutego 2015 at 11:25
  Permalink

  Bardzo dobre porównanie! Gratuluję! Uznanie zwłaszcza za zwrócenie uwagi na zasadniczą różnicę, jaką jest forma przyznawania bonusów. W VM musimy KUPIĆ pakiet. Gdy po zakupie pakietu mając 1 zł na koncie przychodzi np. wysłanie SMS-a za granicę, zaczyna się problem – puste konto. I co na wówczas po pakiecie? W MV po doładowaniu całą sumę mamy na koncie. To bardzo ważne i dlatego ja wolę Vikingów.

  Odpowiedź
  • 9 lutego 2015 at 12:07
   Permalink

   Miałem właśnie poprosić o większą czcionkę 🙂 .

   Odpowiedź
 • 9 lutego 2015 at 13:59
  Permalink

  Mobile Vikings u wielu użytkowników nie jest brane pod uwagę ze względu na chorą politykę dotyczącą doładowań,których nie dystrybuuje w stacjonarnych punktach sprzedaży.Doładować można tylko online a większość i to zapewne przytłaczająca karciarzy,zasila konta w sposób tradycyjny, kupując zasilenia w sklepach.

  Odpowiedź
  • 9 lutego 2015 at 14:03
   Permalink

   W Mobile Vikings można w prosty sposób skonfigurować usługę doładowania SMS-em, wystarczy posiadanie karty płatniczej. Wówczas konto zostanie nam doładowane po wysłaniu darmowego SMS-a a środki za nie zostaną pobrane z konta bankowego. To jeszcze wygodniejsze niż zdrapki, choć z pewnością nie uszczęśliwi wszystkich

   Odpowiedź
  • 9 lutego 2015 at 14:07
   Permalink

   Marek78: Dokładnie, akurat dla mnie to spory minus.

   Odpowiedź
  • 10 lutego 2015 at 12:17
   Permalink

   Z tego co mi wiadomo, to Vikingowie pracują nad wprowadzeniem tradycyjnego modelu doładowań. Ale ostatnie słowo należy tu zapewne do Play.

   Odpowiedź
 • 9 lutego 2015 at 19:34
  Permalink

  Wybrałem Viings bo ich oferta jest bardziej przejrzysta a dopiero czas pokaże czy miałem rację.

  Odpowiedź
 • 10 lutego 2015 at 09:22
  Permalink

  W sumie to nie rozumiem, ciężko porównywać obie sieci, wg mnie Vikings można ewentualnie porównywać przy ofercie za 19zł, przy 29zł oferta Virgin jest bezkonkurencyjna i ciężko znaleźć coś lepszego. XXX – wystarczy doładować np 35zł. na m-c i już po wykupienie pakietu za 29zł pozostaje Ci 6zł na inne SMSy, tym bardziej, że w Virgin masz doładowania, zdaje się, od 1zł – a już na pewno od 5zł nawet w zdrapkach.
  Osobiście jestem w starej ofercie Virgin:-)

  Odpowiedź
 • 10 lutego 2015 at 10:43
  Permalink

  Oferta za 19 zł – moim zdaniem lepsza w Mobile Vikings. Za tę kwotę dostajemy tyle samo SMS i GB co w Virgin, minut praktycznie też. Ale jeśli nie wygadamy 100 minut w ciągu miesiąca, to w Vikingach kasa zostaje nam na kolejny miesiąc do wykorzystania, w Virgin niewykorzystane minuty przepadają. A jeżeli przekroczymy 100 minut, to w Vikings płacimy 0,19 zł/min, w Virgin 0,29. Więc kwota 19 zł bardziej opłacalna u Wikingów.

  Jeżeli chodzi o ofertę za 29 zł – tu zależy od tego czy komuś bardziej potrzebna duża ilość darmowych minut (Virgin) czy dużo internetu (Mobile Vikings). Jeżeli ktoś gada od 100 do 152 minut miesięcznie, lepszą ofertą może być Vikings Mobile za 29 zł.

  Odpowiedź
 • 10 lutego 2015 at 11:50
  Permalink

  Zrobiłem sobie symulację moich wydatków na najbliższe 3 miesiące. Wyszło mi że u Vikingów wydam 49 złotych, w Virgin Mobile 67 zł a w Playu 84 złote. Ale to wszystko zależy od sposobu użytkowania. U mnie większość rozmów to rozmowy w Playu, nie jest ich też dużo.

  Virgin ma najprostszą ofertę – wadą jest dla mnie, że nie ma tam niższego pakietu za ok. 10 zł. U Vikingów zaletą jest to, że nawet jak “poszaleję” i kupię pakiet 29 zł – a w ciągu miesiąca go nie wykorzystam, to mogę w kolejnym miesiącu nadal korzystać z pozostałych środków.

  Zaletą obu operatorów jest korzystny lejek internetowy. On mnie przekonuje zwłaszcza u Vikingów ponieważ po wykorzystaniu limitu, możemy dalej za darmo korzystać z sieci, z tym że prędkość spada do 32 kilo/czegoś/tam. Dla mnie to zupełnie wystarczająca prędkość umożliwiająca zakup biletu mobilnego, korzystanie z nawigacji, czy sprawdzenie poczty. W Play (wszystkie Formuły!) prędkość taka spada do 8 kilo/czegoś/tam i to jest w zasadzie blokada internetu – nie da się nawet sprawdzić poczty.

  Także, podsumowując niech każdy przeanalizuje bilingi połączeń i policzy sobie sam co mu najbardziej się opłaca. Pozdrawiam

  Odpowiedź
 • 13 lutego 2015 at 23:19
  Permalink

  Opcj3 29 zł: W Wikingach muszę co miesiąc muszę się doładowywać, w Virgin doładowuję się większą kwotą i na pewien czas mam spokój. Dla wielu to ważne.

  Odpowiedź
 • 27 maja 2015 at 18:39
  Permalink

  WITAM wszystkich nie tylko VIKINGÓW. Od niedawna jestem w gronie Vikingów jako że korzystałem z oferty na kartę u konkurencji i od pewnego czasu rozglądałem się za zmianą operatora zaczołem bacznie przeglądać ofertę Mobile Vikings.Na co zwracałem uwagę przy wyborze : 1.Zasięg 2.Koszt połączeń tam 0,29 tu 019gr 3.Internet 4.Pakiety które nie uszczuplają konta To skłoniło że wybrałem MV. Przeniesienie numeru w całości trwało dwa tygodnie całkiem nieżle .Podczas operacji przeniesienia numeru trochę mnie zdziwiło że muszę wpłacić kwotę doładowania już podczas pierwszego etapu przenoszenia numeru.W moim przypadku pieniądze były ,,zamrożone,, przez 14 dni ,ale gdybym miał abonament u poprzedniego operatora proces wydłużył by się o okres wypowiedzenia. Mamy tu do czynienia z coraz rzadziej stosowaną praktyką płacenia za produkt którego nie ma. Zacząłem korzystać z telefonu aż środki na koncie się skończyły i trzeba było doładować konto. I tutaj zaczyna się moje rozczarowanie .Była godzina 21,30 piątek. Wszedłem na stronę z doładowaniami tam do wyboru są opcje : 1.Kartą VISA 2.Kartą MASTERCARD Te opcje pominąłem ponieważ zdrowy rozsądek podpowiadał mi że podawanie nr karty to mniej bezpieczny sposób niż przelew .Więc wybrałem DOTPAY tu do wyboru 1.Szybki transfer 2.Przelew online Wybrałem szybki transfer ,pomyślałem będzie najszybciej. Wybrałem bank,kwotę doładowania zostałem automatycznie przekierowany na stronę mojego banku strona do przelewu została skopiowana z wszystkimi danymi potwierdziłem i moje konto w banku zostało uszczuplone o kwotę doładowania .Powróciłem na stronę Mobile Vikings sprawdzam stan konta i…….……nic. Odczekuje 15 min. sprawdzam i nadal brak środków .Czuje że coś jest nie tak ale zmęczony po pracy z ,, głuchym telefonem,,idę spać. Następnego dnia doładowanie też nie dotarło wieczorem wysyłam maila na helpdesk. Reakcja bardzo szybka wymiana maili z pytaniem z jakiego banku jaka metoda itd. Dziś jest niedziela konto nadal nie doładowane .Z hepdesk dostałem maila że przelew był po 20 a bank po tej godzinie nie księguje wpłaty wię czas oczekiwania na doładowanie może się przedłużyć do 3 dni roboczych,czyli mogę czekać nawet do środy .Marne to pocieszenie przecież ja chciałem tylko doładować konto sposobem który wybierałem u poprzedniego operatora i który jest praktykowany tam nie ma znaczenia kiedy chcę doładować mogę wybrać doładowanie przez stronę operatora ,tutaj trwa to kilka minut albo przez strony z doładowaniami tam jest to praktycznie od razu. Swoją drogą zastanawiam się co by było gdybym wybrał opcję 2. przelew online. Może kiedyś to sprawdzę i podzielę się opinią. Przyznam że wyboru sposobu doładowań jak na ofertę prepaid jest znacząco za mało ,a wybór doładowania na które trzeba czekać kilka dni to jakieś nieporozumienie no chyba że operatorowi chodzi o dorabianie DOTPAY naszymi pieniędzmi. Reasumując uczulam wszystkich którzy wybrali by tę opcję doładowania. Może za bardzo się czepiam,mamy przecież wiosnę . TRZYMAJMY SIĘ VIKINGOWIE POZDRAWIAM

  Odpowiedź
 • 12 maja 2016 at 17:45
  Permalink

  Formuła Unlimited na kartę z Play’a zmiata obie z horyzontu! 😉

  Odpowiedź

Dodaj komentarz