Poważna awaria w Vectone Mobile (AKTUALIZACJA II)

Poważna awaria w Vectone Mobile (AKTUALIZACJA II)

6 lipca 2015 18 przez JacekK

W poniedziałek 6 lipca rozpoczął się siódmy dzień ogromnej awarii sieci Vectone Mobile. Sprawa jest niezwykle poważna, gdyż użytkownicy operatora we wszystkich krajach pozbawieni są możliwości korzystania z podstawowych usług. Problem jest masowy i dotyczy również należącej do tej samej firmy i obecnej w czterech krajach marki Delight Mobile.

vectone fb tonyZ racji obecności marki Vectone również na polskim rynku, problem dotknął też użytkowników w Polsce. Pierwsze poważne problemy użytkownicy Vectone Mobile Polska zaczęli sygnalizować we wtorek 30 czerwca. W tym dniu wielu klientów zauważyło na telefonach długotrwały brak zasięgu, przy czym nie pomagało restartowanie aparatu, czy też zmiana ustawień karty SIM (Vectone Services => Manual => w Polsce). Później zasięg w wielu przypadkach powrócił, jednak pozostał problem polegający na niedziałaniu podstawowych usług operatora (połączenia, SMS-y, internet, roaming).

Jakie problemy sygnalizują klienci sieci?

Jak informują użytkownicy można normalnie wykonywać połączenia głosowe, o ile tylko uda się zalogować kartę do sieci. Niestety na tym kończą się dobre wiadomości. Na numery Vectone nie można się dodzwonić, dzwoniący mają komunikat “połączenie zakończone”. Użytkownicy Vectone mogą wysyłać wiadomości tekstowe SMS, te jednak nie docierają do odbiorców (opłata za SMS jest pobierana). Nie działa też transmisja danych. Dodatkowo klienci zostali również pozbawieni kontaktu z infolinią operatora, na którą nie można się dodzwonić. Próbowaliśmy przetestować zachowanie aktywnej i doładowanej karty SIM posiadanej przez nas, wszystkie doniesienia się potwierdziły.

O awarii użytkownicy Vectone Mobile piszą również na oficjalnym profilu operatora na Facebooku:

Vectone awariaFot: Facebook.com/VectoneMobilePolska

Wpisy użytkowników w Wielkiej Brytanii:

Vectone FB UK

Fot: Facebook.com/VectoneUK

Niestety trudno oprzeć się wrażeniu, że użytkownicy operatora zostali pozostawieni samym sobie. Co prawda na stronach internetowych oddziałów oraz na profilach na FB pojawiły się komunikaty, jednak zostały one napisane w sposób, który może sugerować, że problemy były, ale zostały rozwiązane, a do poprawnego działania sieci wystarczy zmienić ustawienia karty SIM i zrestartować urządzenie (w razie potrzeby czynność wykonać ponownie). Odpowiedzi na pytania od klientów brakuje. Zaistniałą sytuację sieć tłumaczy aktualizacją systemu. Problem wygląda jeszcze poważniej, gdy czytamy, że awaria dotknęła również użytkowników, którzy z kartą Vectone Mobile wyjechali ze swojego kraju za granicę chcąc korzystać z roamingu.

Komunikat operatora zamieszczony na polskiej stronie Vectone Mobile:

Drogi Kliencie,

Vectone Mobile chciałby szczerze przeprosić każdego z klientów, którzy doświadczyli problemy z zasięgiem w ciągu ostatnich kilku dni. Zaktualizowaliśmy nasz system w celu zapewnienia lepszej obsługi na przyszłość. Dlatego jest nam bardzo przykro z powodu tych klientów, którzy mieli trudności z wykorzystaniem naszej sieci w tym czasie.

Wszyscy klienci doświadczający niedogodności z siecią są proszeni, aby ponownie skonfigurować swoje ustawienia sieciowe. Nawet, jeśli już zostało to przez Państwa wykonane, zalecamy zrobić to jeszcze raz. Następnie, jeśli nie uda się rozwiązać problemu, skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta, który chętnie pomoże. Można się skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej: support@vectonemobile.pl

Jeśli potrzebujesz informacji o tym, jak skonfigurować ustawienia sieci, kliknij na poniższy link i poszukaj w “”Nie mam sygnału / zasięgu sieci, co robić?””
http://www.vectonemobile.pl/pytania-i-o…/pierwsze-kroki.aspx
(Jeżeli powyższy link nie działa, skopiuj i wklej do paska adresu przeglądarki)

Z poważaniem,
Vectone Mobile PL

Udało nam się skontaktować z operatorem, który w odpowiedzi (udzielonej dzisiaj, tj. 6 lipca b.r.) zaprzeczył wszelkim tezom o zakończeniu działalności operatora, przeprosił użytkowników, nie wskazał jednak planowanej daty rozwiązania problemów w Polsce.

Treść komunikatu operatora przesłanego MVNO-GSM.PL:

Dzień dobry,
bardzo dziękujemy za kontakt. Niestety problem, jaki pojawił się podczas aktualizacji sieci w wielu krajach występuje po dzień dzisiejszy. Nie posiadamy oficjalnej informacji, kiedy wszystko będzeę działało poprawnie. Wiemy jedynie, iż usługi w Austrii już funkcjonują bez zarzutów.
Powracając do tematu Vectone Mobile PL, niestety, usługi nie funkcjonują prawidłowo. Z pewnością będziemy informować Klientów na bieżąco, chociażby na Facebooku, jeżeli wszystko już powróci do normy. Na chwile obecna możemy jedynie bardzo przeprosić Klientów za niedogodności i zagwarantować, iż siec nie zamierza zakończenia działalności ani na rynku polskim, ani na żadnym innym.

Z powazaniem,
Vectone Mobile PL

Vectone Mobile Polska, pomimo krótkiego stażu na polskim rynku, telekomunikacyjnym zasłynął z niezwykle długiego startu w Polsce. Pierwsze informacje o starcie sieci w naszym kraju pojawiły się jeszcze ponad dwa lata temu. Przez ponad dwa lata sieć zapowiadała kilkakrotnie start w naszym kraju. Oficjalnie operator start ogłosił dopiero w styczniu b.r., zaś wysyłkę starterów rozpoczął dopiero wiosną. Tu również nie obyło się bez problemów, gdyż wielu użytkowników sygnalizowało, że pomimo wielokrotnie złożonego zamówienia startery nie dotarły.

Vectone Mobile to międzynarodowy operator komórkowy. Swoje usługi świadczy w Polsce, oraz w Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwecji, Finlandii, Francji, Belgii, Danii, Portugalii oraz Austrii. W Polsce sieć korzysta z zasięgu T-Mobile. Marka Delight Mobile działa obecnie w Wielkiej Brytanii, Austrii, Szwecji oraz Holandii. Marki te są popularne głównie wśród imigrantów, którzy poszukują taniego kontaktu z rodziną i znajomymi pozostającymi w kraju. Awaria dotknęła też Polaków przebywających za granicą w takich krajach, jak np. Wielka Brytania, Holandia, czy Austria.

Źródło: wł

Fot: Vectone Mobile

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***