Poznajemy pierwsze szczegóły dostępu do meczów LM i LE w Cyfrowym Polsacie

W końcu doczekaliśmy się pierwszych szczegółów dostępu do meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europy w Cyfrowym Polsacie w sezonie 2018/2019. Nadawca udostępnił na swojej stronie ofertę dla nowych klientów. Do wyboru będą trzy opcje, w każdej z nich dostępna będzie oferta Polsat Sport Premium i Eleven Sports.

Cyfrowy Polsat nabył prawa do meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europy na najbliższe lata, tym samym platforma nc+ po wielu latach prawa te utraciła. Do dzisiaj praktycznie nic nie wiedzieliśmy o warunkach dostępu do meczów, gdyż Cyfrowy Polsat zwlekał z podaniem jakichkolwiek szczegółów. Wiadomo było tylko tyle, że nadawca uruchomi dwa nowe całodobowe kanały – Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 – oraz cztery dodatkowe, które będą uruchamiane w razie konieczności na czas meczów, aby można było pokazać na żywo wszystkie spotkania (część spotkań będzie rozgrywana równolegle). Dzisiaj poznaliśmy jednak szczegóły oferty dla nowych klientów. Wygląda to tak:

Fot: Cyfrowy Polsat

Jak widać nadawca zdecydował się również połączyć ofertę Polsat Sport Premium z ofertą Eleven Sports (Cyfrowy Polsat nabył niedawno większość udziałów w Eleven Sports), co oznacza, że za jednym zamachem klient kupi naprawdę bogatą ofertę sportową.

Przypomnijmy, że na kanałach Polsat Sport Premium zobaczymy na żywo wszystkie mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy, zaś na kanałach Eleven Sports będzie można śledzić m. in. ligę hiszpańską, niemiecką, Wyścigi Formuły 1, czy żużlową PGE Ekstraligę.

Na razie nie wiadomo jeszcze, co z dotychczasowymi klientami. Patrząc na dzisiejsze ceny pakietów i porównując je do nowych, to:

  • Pakiet za 20 zł/mc (Rodzinny HD + Cinemax HD) po powiększeniu o paczkę Eleven oraz kanały Polsat Sport Premium jest droższy o 40 zł (60 zł/mc)
  • Pakiet za 60 zł (Famijny MAX HD + Sport HD + Film HD + Cinemax HD) po powiększeniu o paczkę Eleven oraz kanały Polsat Sport Premium jest droższy o 20 zł (80 zł/mc)

Ze strony wynika, że dodatkowe kanały sportowe premium oraz paczka Eleven w najwyższym pakiecie (Premium MAX) będzie bez dodatkowych opłat (ale nie jest to jednoznaczne potwierdzenie tego faktu, ponieważ oferta dla dotychczasowych klientów nie została jeszcze przedstawiona). Pakiet ten jest co prawda droższy o 20 zł w stosunku do dzisiejszego(120 zł/mc), ale dorzucona została do niego oferta erotyczna (pakiet Rozrywka HD), więc cena całości się nie zmieniła.

Niewykluczone, że część spotkań będzie można zobaczyć w otwartej telewizji, bez dodatkowych opłat. Jeśli np. Cyfrowy Polsat podzieli się prawami (odsprzeda część) z – przykładowo – Telewizją Polską (nadawca jest ostatnio mocno zainteresowany wielkim sportem), można będzie np. obejrzeć na żywo wybrany środowy wieczorny mecz. A być może sam nadawca zdecyduje się pokazać taki wybrany mecz na otwartym kanale (np. Polsat lub Super Polsat). Nie wiadomo też, co z LM i LE pojawi się na kanałach Polsat Sport i Polsat Sport Ekstra, czyli już dzisiaj istniejących kanałach, dostępnych dla abonentów Cyfrowego Polsatu.

Jeśli pojawią się nowe szczegóły, artykuł zostanie zaktualizowany.

Źródło/Fot: Cyfrowy Polsat, wł / Print Screen cyfrowypolsat.pl

0 0 vote
Article Rating
Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x