Poznaliśmy laureatów 4. edycji programu dla studentów Samsung LABO

Realizowany na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym program Samsung LABO cieszy się niesłabnącą popularnością studentów. Właśnie dobiegła końca jego 4. edycja; niezależni jurorzy wybrali już kolejnych laureatów.

Potrzeba współpracy pomiędzy nauką a biznesem jest ogromna. Dowodzi tego realizowany na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym program Samsung LABO. Pomyślany jako działalność mająca ułatwiać studentom start w życie zawodowe, stał się kuźnią pomysłów i projektów, którymi realne zainteresowanie wyrażają lokalni przedsiębiorcy.

W tym roku 37 studentów, biorących udział w programie, stanęło przed konkretnymi wyzwaniami, zgłoszonymi przez organizacje z regionu – firmy, stowarzyszenia, urzędy. Zadaniem uczestników Samsung LABO było opracowanie aplikacji, które pomogą w rozwiązaniu istniejących problemów i ułatwią działalność zleceniodawcom. W efekcie powstało 11 takich rozwiązań. Z tej liczby niezależne jury w składzie reprezentantów uczelni i partnerskich firm, postanowiło wyróżnić następujące rozwiązania.

I miejsce – Rambler

Aplikacja dedykowana pilotom i przewodnikom wycieczek. Można dzięki niej szybko i w łatwy sposób nawiązać kontakt z członkami grupy turystycznej oraz stworzyć i udostępnić plan wycieczki lub notatkę. Autorami aplikacji są studenci III roku Informatyki na Wydziale Informatyki ZUT: Agata Nowalany, Patryk Szmurło i Maciej Sowa.

II miejsce – CleverTracker

Podobnie jak poprzednia, aplikacja ułatwia pracę pilota lub przewodnika turystycznego. Pozwala ona na szybki kontakt przewodnika z grupą turystów, a także rezerwację miejsca w autokarze czy zakwaterowanie w hotelu. Jej autorzy to studenci III roku Teleinformatyki na Wydziale Elektrycznym ZUT: Jarosław Budzyński, Damian Panasiuk, Kamil Marszał i Łukasz Wiśniewski.

III miejsce – GYM4YOU

To aplikacji mobilna, której głównym celem jest dostarczenie potencjalnym użytkownikom prostych i kompaktowych rozwiązań w zakresie wyszukiwania siłowni, trenerów personalnych i dietetyków. Jej autorami są studenci III roku Teleinformatyki na Wydziale Elektrycznym ZUT: Marcin Niewczas, Kuba Giwojno i Paweł Kardaś.

Tak naprawdę jednak zwycięzcami są wszyscy uczestnicy programu Samsung LABO. W ramach spotkań mogli oni bowiem zdobyć szereg konkretnych kompetencji, które z pewnością zaprocentują podczas ich karier zawodowych. Biorący udział w Samsung LABO nauczyli się bowiem, jak stworzyć profesjonalny biznes plan, poznali podstawowe tajniki prowadzenia działalności gospodarczej, dowiedzieli się, skąd można pozyskać fundusze na sfinansowanie realizacji swoich pomysłów. Do tego w ramach wolontariatu mentoringowego pracownicy Samsung, w tym np. Olaf Krynicki – rzecznik prasowy Samsung, Sylwia Czaio – ekspert e-commerce, czy Kamil Grondys z Ośrodka R&D firmy poprowadzili zajęcia z komunikacji w social mediach, tworzenia landing page czy dotyczące systemów Tizen i SAP.

Samsung LABO powstał na skutek trójstronnego porozumienia pomiędzy firmą Samsung, Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym oraz władzami regionalnymi. Jego zadaniem jest rozwijanie strategicznych kompetencji cyfrowych wśród studentów i budowanie w kraju gospodarki opartej na wiedzy. Program kursu został opracowany wspólnie przez ekspertów Samsung i Centrum R&D firmy, przedstawicieli uczelni oraz zewnętrznych ekspertów pozyskanych do współpracy i prowadzenia wykładów. Pierwsza edycja projektu odbyła się w roku akademickim 2014/2015.

Źródło/Fot: Samsung

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o