Prezes UKE wznowił postępowanie w sprawie rezerwacji z pasma 1800 MHz

15 września 2017 r. Prezes UKE wznowił postępowanie administracyjne zakończone przyznaniem na rzecz spółek CenterNet S.A. oraz Mobyland sp. z o.o. (obecnie: Aero 2 sp. z o.o.) rezerwacji częstotliwości z zakresu 1710 – 1730 MHz i 1805 – 1825 MHz w oparciu o wyniki przetargu na te częstotliwości. O wznowienie postępowania wnioskowała spółka T-Mobile Polska S.A.

Zgodnie z zasadami procedury administracyjnej, postanowienie o wznowieniu postępowania stanowi rozstrzygnięcie formalne, które otwiera właściwe postępowanie służące zbadaniu, czy zaszły przesłanki do wznowienia i do uchylenia rezerwacji Aero 2 sp. z o.o.

Wznowienie postępowania nie wpływa na rezerwację przyznaną Aero 2 sp. z o.o. Rezerwacja ta pozostaje w mocy i w oparciu o nią mogą być świadczone usługi telekomunikacyjne. To oznacza, że Aero2 może nadal w oparciu o decyzję rezerwacyjną oferować zarówno ofertę komercyjną Aero2, jak i usługę Bezpłatnego Dostępu do Internetu, która w ubiegłym roku została wydłużona na kolejne lata.

O tej sprawie informowaliśmy w sierpniu (link >>). Prezes UKE unieważnił przetarg z 2007 r. na dwie rezerwacje częstotliwości, z których każda obejmuje 49 dupleksowych kanałów radiowych z odstępem dupleksowym 95 MHz, z zakresu 1710 – 1730 MHz i 1805 – 1825 MHz na obszarze całego kraju, do wykorzystywania w publicznej sieci telekomunikacyjnej do 31 grudnia 2022 r.

Źródło/Fot: UKE, wł

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o