Radio Rytm – muzyczna stacja od Polskiego Radia w DAB+

DAB_Digital_RadioZasięg cyfrowego radia DAB+ sukcesywnie się zwiększa. Coraz więcej osób decyduje się na zakup cyfrowego odbiornika radiowego po to, aby móc słuchać radia w cyfrowej jakości, bez szumów i zakłóceń. Niestety, na chwilę obecną nadawcy komercyjni nie wykazują chęci obecności na multipleksach DAB+. Zapewne to się zmieni, gdy wzrośnie liczba słuchaczy radia w cyfrowej jakości dźwięku. Nie mniej na dzień dzisiejszy w DAB+ słuchać można wyłącznie stacji publicznego nadawcy – Polskiego Radia. Czy to mało?

Poza znanymi z polskiego eteru stacjami, jak np. Jedynka, czy Trójka, w DAB+ można słuchać jeszcze kilku innych stacji – m. in. Radia Rytm.

Radio RytmRadio Rytm to propozycja od Polskiego Radia dla osób, które wolą zdecydowanie przewagę muzyki od słowa. Na antenie dominuje muzyka. Jak napisało na swojej stronie internetowej o sobie Radio Rytm:

Jeśli lubisz słuchać najlepszej i najnowszej muzyki o każdej porze dnia i nocy i to bez reklam – Polskie Radio Rytm jest właśnie dla Ciebie. Radio Rytm to kolekcja wszystkich największych przebojów ostatnich 30 lat od melodyjnego rocka przez stylowy pop do nowoczesnej elektroniki. Żwawej i energetycznej muzyce towarzyszą tu konkretne informacje z kraju i ze świata. Na jednej antenie spotykają się Rihanna z Kasabian i Sabrina z Red Hot Chili Peppers, ale naszą prawdziwą specjalność stanowią najnowsze hity gwiazd muzyki tanecznej. Avicii, Bondax, David Guetta, Kiesza, Ariana Grande – każdy gra w najlepszym rytmie specjalnie dla Ciebie.

Radio Rytm wyróżnia się jeszcze jedną ważną rzeczą. Na antenie nie ma reklam ani niskich lotów SMS-owych konkursów. Również muzyka dobrana jest w taki sposób, aby stacja wyróżniała się na tle konkurentów.

Radio Rytm polecam przede wszystkim osobom, którym znudziło się słuchanie na okrągło kilkudziesięciu tych samych utworów, dziesiątek reklam, nieśmiesznych żartów prezenterów oraz niesmacznych spotów reklamujących np. leki pomagające przy zaparciach w trakcie spożywania śniadania. Playlista jest bogata i różnorodna, dzięki czemu nie są emitowane znane przez wielu na pamięć i znudzone utwory. Nadawca emituje również serwisy informacyjne, które goszczą na antenie co 30 minut.

Radia Rytm można słuchać w DAB+ w Warszawie, Katowicach, Szczecinie, Łodzi, Opolu, Wrocławiu oraz tutaj poprzez stronę internetową Polskiego Radia.

Więcej informacji o Radiu Rytm oraz DAB+ można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej stacji.

Aby odbierać sygnał cyfrowego radia DAB+ należy wyposażyć się w specjalny odbiornik radiowy umożliwiający cyfrowy odbiór.

Fot: Polskie Radio

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o