Ranking ofert na kartę wirtualnych operatorów telefonii komórkowej #mvnoranking

Sieć Mobile Vikings Polska ponownie wygrała nasz ranking ofert na kartę wirtualnych operatorów telefonii komórkowej. Miejsce drugie przypadło największemu w Polsce wirtualnemu operatorowi wirtualnemu –  Virgin Mobile, który jest już jednak o włos za liderem. Trzecie miejsce, podobnie jak przed miesiącem, zajęły ex aequo lajt mobile i KLUCZ Mobile. Laureatom podium tradycyjnie gratulujemy.

Tradycyjnie już z kryteriami punktacji można zapoznać się na tej stronie >>.

Ranking-2-2

Fot: Print screen mobilevikings.pl / MVNO-GSM.PL

W oparciu o powyższe kryteria pierwszy ranking ofert wirtualnych operatorów telefonii komórkowej przedstawia się następująco:

Wyniki #mvnoranking 2:

MiejsceOperator MVNOLiczba punktówW stosunku do poprzedniego
1Mobile Vikings25
2Virgin Mobile24
3lajt mobile22
3KLUCZ Mobile22
5Lycamobile20
6izzi na kartę19
7W naszej Rodzinie18

Ze szczegółową punktacją można zapoznać się na tej stronie >>.

Jak widać czerwiec upłynął spokojnie jeśli chodzi o zmiany w ofertach. Jedyną znaczącą dla rankingu zmianą było zaprezentowanie przez sieć Virgin Mobile rewelacyjnego pakietu internetowego 9 zł za 10 GB, dzięki czemu została przełamana bariera 1 zł za 1 GB (więcej o promocji Virgin Mobile >>).

Mobile Vikings Polska wydaje się wciąż najbardziej optymalną ofertą na kartę spośród ofert operatorów MVNO w Polsce, choć ma już tylko punkt przewagi nad Virgin Mobile (Virgin Mobile odrobiła straty za sprawą wakacyjnej promocji na internet mobilny) i teraz nawet niewielkie korekty w ofercie mogą zaprowadzić największego w Polsce operatora wirtualnego na szczyt rankingu. Obie marki – Mobile Vikings i Virgin Mobile – celują w bardzo podobnych odbiorców, zaś ich oferty jak widać są coraz bardziej porównywalne, wciąż jednak zawierają różnice.

KLUCZ Mobile i lajt mobile, czyli laureaci trzeciego miejsca, to bardzo porównywalne – jeśli chodzi o całokształt – oferty dla osób szukających prostego i jednocześnie bardzo taniego rozwiązania bez zobowiązań. W ofertach tych marek nie nastąpiły żadne (istotne) zmiany.

W punktacji pakiety zawierające bardzo dużą ilość minut/SMS (np. pakiet SMS w sieci W naszej Rodzinie zawierający 2000 SMS), zostały uznane za nielimitowane.

To drugie wydanie rankingu i ostatnie w takiej formie. W sierpniu do zestawienia dołączą również submarki operatorów infrastrukturalnych. Pojawi się też kilka nowości, m. in. w kryteriach punktacji oraz samej prezentacji rankingu.

Wszelkie pomysły, zastrzeżenia, uwagi i sugestie dotyczące rankingu można zgłaszać na forum, mailem lub na naszym profilu na FB. Zapraszam 🙂

>> SZCZEGÓŁOWA PUNKTACJA <<

Fot: Print screen mobilevikings.pl / MVNO-GSM.PL