Rebtel Polska usunął swój profil z Facebooka

Wygląda na to, że sieć komórkowa Rebtel, choć oficjalnie działa do 3 stycznia przyszłego roku, już zaczęła się pakować. Operator zamknął dzisiaj swój oficjalny profil polskiego oddziału na Facebooku. Zostało tym samym zamknięte miejsce służące do wymiany spostrzeżeń pomiędzy użytkownikami operatora oraz doskonałe narzędzie do kontaktu klienta z operatorem.

Oficjalny profil sieci komórkowej Rebtel Polska działał jeszcze dziś przed południem. Niestety teraz nie ma już po nim śladu. Tak szybka decyzja o zamknięciu tak ważnego kanału komunikacji dziwi z wielu powodów. Sieć Rebtel Polska, choć ogłosiła już zakończenie działalności w Polsce, wciąż działa i działać będzie do 3 stycznia przyszłego roku. Do tego dnia ma też zobowiązania w stosunku do swoich wszystkich klientów. Przede wszystkim operator ma teraz obowiązek zapewnić swoim użytkownikom niezbędne wsparcie, które pomoże w sprawnym przeniesieniu numerów pozyskanych przez Rebtel do innych sieci, zanim te przepadną. Ponieważ infolinia operatora w zasadzie od samego początku nie radziła sobie z przyjmowaniem dużej ilości połączeń i telefoniczny kontakt z konsultantem często był niemożliwy, Facebook pełnił doskonale funkcję jako jedna z dróg kontaktu. Czasami operator z tego korzystał, wchodząc z interakcję z użytkownikami zadającymi pytania. Jak wynika z informacji przekazywanych nam przez Czytelników, mailowy support operatora też nie grzeszył nigdy sprawnością w działaniu, długo odpisując na zgłoszenia klientów lub nawet nie odpisując wcale.

Decyzja o zamknięciu profilu na Facebooku dziwi tym bardziej, że jeszcze dziś rano nie było tam żadnych ostrzejszych i emocjonalnych oraz nierzeczowych wpisów, w ogóle mało było wpisów odnoszących się do zakończenia działalności operatora w Polsce (chyba, że były na bieżąco usuwane, co jest jednak mało prawdopodobne). Skąd więc decyzja o tak zamknięciu tego miejsca? Może operator przewiduje poważne kłopoty w oddawaniu pozyskanych numerów i stąd taka decyzja? Jeśli tak właśnie jest, na pewno bardzo szybko się o tym przekonamy. Wszak Facebook to nie jedyne (na szczęście) miejsce w sieci, w którym można wyrażać swoje opinie i dzielić się swoimi spostrzeżeniami.

Screen po wejściu na oficjalny profil operatora na Facebooku:
Fot: Facebook.com / Print Screen

Wciąż działa oficjalny główny profil marki Rebtel, ale jest mało prawdopodobne, by był w stanie zapewnić jakąkolwiek pomoc polskim użytkownikom.

Naszych Czytelników zachęcamy zaś do raportowania bieżącej sytuacji w Rebtel: jak idzie przenoszenie numerów, czy i jak działa telefoniczna infolinia oraz mailowy support, czy wciąż działają wszystkie usługi (połączenia przychodzące i wychodzące, SMS-y, internet), itp. Można to robić za pomocą formularza kontaktowego, mailowo na adres kontakt@mvno-gsm.pl, a także za pomocą naszych profili na Facebooku i Twitterze. Za wszystkie informacje serdecznie dziękujemy.

Rebtel Polska ruszył w czerwcu b.r. Po niespełna 6 miesiącach działalności operator ogłosił zamknięcie biznesu w Polsce. Sieć przestanie działać 3 stycznia przyszłego roku.

Źródło/Fot: wł / Rebtel

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o