“Roam like at home” w Plusie? “Prosimy o cierpliwość” (AKTUALIZACJA)

“Prosimy o cierpliwość” – tak mówi na dzień przed wejściem w życie nowych unijnych regulacji znoszących roaming międzynarodowy w UE sieć Plus, która do teraz nie przedstawiła swojej oferty roamingowej zgodnej z obowiązującym prawem i zasadą “roam like at home”. Przypominamy, że od jutra klienci Plusa podróżujący po krajach UE powinni mieć możliwość używania swojego telefonu na takich samych zasadach, jak w kraju.

Nie tylko Plus próbował migać się od przystosowania swojej oferty roamingowej do nowych unijnych regulacji. Problem dotyczył też sieci T-Mobile oraz Play. Te dwie ostatnie sieci przystosowały już jednak swoje oferty do nowego prawa, co prawda nie od razu, ale jednak to zrobili. Sieć Plus wciąż czeka, tylko na co i jak długo jeszcze?

Plus, zamiast przedstawić nową ofertę, linkuje na Twitterze do anglojęzycznych artykułów podsumowujących wdrażanie nowych regulacji roamingowych. “Prosimy o cierpliwość” – mówi dzisiaj, na dzień przed wejściem w życie nowych regulacji, Plus:

Jutro, tj. 15 czerwca, klienci Plusa powinni mieć możliwość swobodnego korzystania ze swoich telefonów w roamingu międzynarodowym na terenie UE na takich samych zasadach, jak w kraju. Wiele jednak wskazuje na to, że będzie inaczej. Tymczasem w myśl obowiązującego prawa obciążanie klientów dodatkowymi kosztami w roamingu międzynarodowym będzie sprzeczne z prawem, zaś klient najpewniej będzie miał wszelkie podstawy do zgłoszenia reklamacji, a nawet napisania skargi do Urzędu Komunikacji Elektronicznej, jeśli operator będzie  konsekwentnie obstawał przy swoim stanowisku. Regulamin operatora nie jest najwyższym prawem, musi być bezwzględnie zgodny z obowiązującym w Polsce prawem.

Nie tylko Plus czeka, taka sama sytuacja jest w przypadku wirtualnych operatorów komórkowych.  Sytuacja robi się coraz ciekawsza.

AKTUALIZACJA: Plus w ostatniej chwili zaprezentował swoją ofertę roamingową. Więcej szczegółów tutaj >>.

Stronę tworzymy na internecie mobilnym

Pracujemy na internecie mobilnym OTVARTA
***

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kris Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
Kris
Gość
Kris

Nadal nie wiem, czy mając w Plushu na kartę pakiet krajowy no limit + 10 GB będę mógł z niego korzystać za granicą i w jakim zakresie?